Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

w gearboxie v2 z repliki G3 JG ułamała mi się taka pierdółka, koło przerywacza. Muszę szybko skleić to klejem do metalu. Z jakiego materiału wykonany jest gearbox w mojej replice?

 

Może macie jakiegoś faworyta co do klejów?

 

adf66dd9ee89874am.jpg

 

Pozdrawiam

diablo62

Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje, że Kajor prawdę rzecze - w tą część wkręca się śrubkę, która trzyma kostkę stykową w miejscu. Powierzchnia styku jest mała także bieda może z tym być (prościej już chyba kostkę stykową przykleić do dżirboksa do wewnątrz.

 

A materiał to stop cynku i aluminium czyli ZnAl - zwane pod pseudonimem "szit metalu" na naszym kochanym forum. Hm... może zaczniemy na ZnAl mówić Behemoth?

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Właśnie ta kostka, która jest pchana przez spust wyskakuje mi z prowadnic do góry. Przez to po jednym strzale, nie można oddać kolejnego - trzeba rozbierać GB.

 

Wydawało mi się, że ten metalowy klocek był przyklejony do szkieletu, a nie do kostki.

 

Gogin, mógłbyś dokładniej objaśnić jak to powinno być? Jak mam przykleić kostkę skoro ona musi się przesuwać do przodu popychana przez spust?

 

Czy kostka to to samo co łącznik styków, czy to całe plastikowe. Bo całość siedzi sztywno.

 

Pozdrawiam

Diablo62

Edited by diablo62
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Późno, ale może się jeszcze komuś przyda.

Kolega miał taki problem w JG.

 

Na tym dzyndzlu blokuje się kostka styków odbijana przez przerywacz. Jeśli go nie ma, to po pierwszym strzale kostka cofa się tak bardzo, że spust już jej nie sięga. Styków nie należy nigdzie przyklejać.

 

Rozwiązania:

1. Przyklejamy to powrotem tam gdzie było.

2. (to mój sposób)Włożyłem kostkę w łącznik styków a tym dzyndzlem blokuję(przyklejam) szynę łącznika, po której porusza się kostka styków. Należy tylko pamiętać, żeby kostka styków mogła się cofnąć na tyle, aby nie dotykała łącznika styków.

3. Kupić nowy szkielet.

Link to post
Share on other sites

Nie radzę przyklejać po pierwszym strzale dziadostwo odpadło, wpadło pomiędzy zębatki, zerwało zęba i ukruszyło plastikowe łożysko.

 

Naprawiłem to w miejscu brakującego elementu wiercąc dziurę, i wkręcając wkleiłem śrubę, po czym wszystko zeszlifowałem na cacy. Działa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...