Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SEM52S, problem z anteną.


Recommended Posts

Ciężko powiedzieć czy np. "drut" zatopiony w plastiku nie poszedł się kochać.

Jeżeli radio działa dalej tak samo, to najlepiej nie tykać i obkleić taśmą oraz przygotować się na kupno nowej anteny. Jeżeli nie działa tak jak powinno to raczej zostaje kupno nowej anteny, ale ciężko stwierdzić czy nie da się naprawić po zdjęciu.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites

A ja mam inne rozwiązanie.

Pociągnij za "płetwę" anteny a w przeciwnym kierunku ciągnij wtyczkę.

Następnie zakręć (bodajże od siebie) śrubkę.

Najlepiej na koniec jeszcze zaklej całość taśmą izolacyjną bądź termokurczliwą aby uniknąć w przyszłości odkręcania się i wypadania anteny.

Sam parę razy zgubiłem ten "bacik" ale zawsze jakimś szczęśliwym trafem je odnajdywałem ;)

Link to post
Share on other sites

"Awaria" typowa dla tych anten - w AWR mieliśmy ze trzy przypadki tej samej awarii. "Bacik" trzyma się podstawy na pojedynczej śrubce, która lubi się odkręcać. Połączenie nie jest stałe i czasem odkręca się samodzielnie pod wpływem nagminnego haczenia anteną o coś. Da się to skręcić z powrotem tak jak to mówił Tuziol - później dobrze jest to dodatkowo zabezpieczyć taśmą.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Dobra panowie według instrukcji Tuziola ciągnąłem w przeciwnych kierunkach jednocześnie dokręcając tak, aż ten mały prostokącik, który wchodzi w otwór, nico się zgniótł. Teraz lecę po czarną izolkę :mrgreen:

antenag.th.jpg

Ten opis to, tak gwoli ścisłości. Wolę się upewnić.

Rozumiem, że to wszystko w tym temacie?

Link to post
Share on other sites

Skręciłem to tak, że nie było luzu - antena "nie majtała się" już :-) Walnąłem elegancki pasek czarnej izolki.

Tuziol trudno się z Tobą nie zgodzić, zainwestuję w te koszulki.

Jeszcze raz WIELKIE dzięki za pomoc.

Pozdro z Gdańska!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...