Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR BOYI (SC-01)


Recommended Posts

Witam.

 

Mam pytanie.

 

Rozłożyłem GB, aby wymienić kilka części na lepsze.

 

Wszystko złożyłem tak jak było przed rozebraniem (ułożenie zębatek, anti-reversa, nawet kierowałem się video z Mechbox.com jak składać GB).

 

Na początku po złożeniu dysza jest "zwolniona" czyli najbardziej wystaje z GB

Po jednym strzale SEMI dysza jest już trochę cofnięta.

 

I tu właśnie pytanie, czy tak właśnie ma być ?

 

Czy ta dysza ma byc trochę cofnięta?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

Odkopie,temat.Mam problem z wyciągnięciem GB z body.

Ponieważ robię to 1 raz to prosił bym Was o algorytm rozkręcania.

 

Wybiłem piny odkręciłem przełącznik od selektora z prawej strony z lewej strony śrubka trzyma mocno (w samym przełączniku i nie wiem czy muszę go również demontować.

Czy selektor ognia trzeba ustawić w jakim konkretnym położeniu.

Jak zdemontować mechanizm zwalniania magazynka na razie wyjołem przycisk ale reszta sie trzyma czy tez trzeba go demontować.

Na chwile GB ma luzy lata w body ale coś go trzyma.Czy wystarczy siłowo podejść do sprawy.

Link to post
Share on other sites

Ile bym scarów nie robił, zawsze mam ten sam problem, wyciągnąć dziadostwo. Selektor po lewej stronie ustawiasz na godzinę 12, drugi ustawiasz na S bodajże, albo na A i podważasz płaskim śrubokrętem, potem wyszarpujesz GB, uważaj, żeby nie uszkodzić wahadła selektora po prawej stronie.

Link to post
Share on other sites

ANR dzięki za info.

Udało mi się to wyszarpać.Jednak ustawienia dźwigni selektora nic nie dają.Należy dwa płaskie śrubokręty wsadzić bo obu stronach GB rozszerzyć body tak aby zębatki z body od dźwigni zwolniły kółka zębate od regulacji płytki selektora w GB i wyszarpać GB.

Będzie jazda przy montażu aby to się dobrze zazębiło.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Żeby nie zakładać nowego tematu, mój Scar na strzelance zamiast strzelać zaczął wydawać przy naciśnięciu jeden dźwięk - ciche pyknięcie jedno na jedno naciśnięcie spustu. Ewidentnie dochodzące z górnej partii rączki. Jakby silnik się blokował . Czy może to być wina słabej baterii czy coś poważniejszego? Jeśli tak to czy nie mając jakiegokolwiek doświadczenia mogę zacząć rozbierać replikę? Po odkreceniu stopki uchwytu i odsunięciu silnika obraca się bez problemu

Link to post
Share on other sites

Najpewniej to wina zbyt słabego akumulatora. Naładuj pakiet, podłącz i sprawdź. Albo podłącz aku o wyższym napięciu. Miałem to samo tyle, że w SIG-u JG. Myślałem, że silnik się zrąbał, bo wydał taki sam odgłos jak opisałeś, a okazało się, że podłączane pakiety miały za niskie napięcie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie rady, przedwcześnie podniosłem alarm :) to tylko bateria, będzie trzeba zainwestować w Li-Po.

 

Pytanie następne, czy istnieje możliwość przedłużenia lufy zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej? Ja mam chyba krótszą wersję, bez tłumika płomienia kończy się przy korpusie.

 

Czy znajdą się jakieś lufy? Wiem że oryginał L lub H ma dłuższą lufę i mniej więcej coś takiego chciałbym osiągnąć, na olx znalazłem lufę do L (Ra-Tech)(zewnętrzna) Ale dla replik WE oraz VFC 115 mm długości, będzie pasować?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

 

 

Pytanie następne, czy istnieje możliwość przedłużenia lufy zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej? Ja mam chyba krótszą wersję, bez tłumika płomienia kończy się przy korpusie.

 

Czy znajdą się jakieś lufy? Wiem że oryginał L lub H ma dłuższą lufę i mniej więcej coś takiego chciałbym osiągnąć, na olx znalazłem lufę do L (Ra-Tech)(zewnętrzna) Ale dla replik WE oraz VFC 115 mm długości, będzie pasować?

 

SCARy mają też krótsze lufy w oryginale, oznaczane są wtedy zazwyczaj jako CQC a nie STD, powinna pasować każda przedłużka lufy lewoskrętna o ile masz SCARa od boya, wiec długość dobierz sobie do długości lufy którą chcesz wstawić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...