Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kumpel kupił wczoraj rano chyba jako pierwszy w polsce tą replikę w military.

Postaram się ją opisać jak najlepiej moge. Od razu zaznaczam, że są to moje osobiste przemyślenia i możecie się ze mną nie zgodzić(to jest oczywiście do tych co widzieli już replikę).

 

Pudełko:

Ładne kolorowe pudełko z chwytem jak w walizce, zdjęciami guna, podstawowymi instrukcjami w kilku językach itp.

W pudełku znajdziemy SIG 552, magazynek, ładownicę do low-capów, instrukcje i trochę kulek 0.12g.

 

Wygląd:

Cała replika wykonana z naprawdę dobrego ABS-u. Body szare, gładkie i lekko świecące. Kolba chropowata, stopka kolby gumowa (kolba składana na prawo, co utrudnia przeładowanie, gdy jest złożona). Chwyt wygodny.

Części metalowe to: zaczepy pasa, śruby, przyrządy celownicze, element trzymający kolbę przy body (zawias itp.), spust, bezpiecznik i rączka przeładowania (jest z prawej strony tam gdzie w real steel jest wyrzutnik łusek). Karabin posiada w standardzie 3 szyny montazowe wykonane z ABS-u (dwie boczne przy front gripie i górną). Trademarki ładnie wykonane (nie moge sobie przypomnieć co dokładnie pisało poza tym co "powinno" być. Chyba "Cal 6mm" i "Energy max 0.4 J", ale moge sie mylić, jak ktoś jest zainteresowany to dziś sprawdzę dokładnie). Karabinek jest dość lekki, ale w kolbie znalazło by się trochę miejca i można dociążyć jak komuś nie odpowiada 1300 gramów.

magazynek prześroczysty z imitacjami nabojów. Naboje w jednym kolorze (złote) z tyłu jakieś oznaczenia, ogólnie sprawiaja super wrażenie.

Wyglądają prawie tak samo jak te w AEG G36c, którego ma kumpel. Te og G38 różnią się tylko tym, że są złoto-miedziane. Pozatym magazynki od SIG'a nie odbiegają wykonaniem od AEG-owych. Mag mieści 60 kulek, co jest bardzo przydatne. Nie ma żadnych kłopotliwych komór jak w MP5a3 TM.W replice nic nie skrzypi, nie wydaje podejrzanych dźwięków itp.

 

Osiągi:

Wczoraj testowaliśmy nowego guna na strzelance. Zasięg ma naprawdę rewelacyjny, lepszy niż Mp5 A3 TM, którą miałem, celnośc również zadowalająca*. Strzelaliśmy kulkami 0.12 i 0.20 i wszystkie nosiło naprawdę przyzwoicie. Karabi ma krótki ruch zamka (chodzi o to, że rączka przeładowania rusza się ok. 5cm do tyłu i wtedy kulka wchodzi do komory), co wpływa korzystnie na szybkostrzelność. Rączka z prawej strony, karabin dobry szczególnie dla leworęcznych.

 

*nie podaję zasięgu w metrach, bo nie mierzyłem. W każdym razie oprócz VSR-10 którą mam jest to najlepsza sprężynka jaka była w ekipie

 

Podsumowanie:

Kumpel kupił w promocji tego guna za 349zł. W tej cenie dostajemy świetną replikę z bardzo dobrymi osiągami, dobrym wykonaniem i sporą ilośćią części metalowych. Dodatkowo za opłacalnością zakupu przemawia fakt, że w standardzie mamy aż 3 szyny montażowe.

Pojemny magazynek zapewnia długą zabawę bez doładowywania.

 

Reasumując naprawdę zajebista replika, warta swej ceny. Chyba szykuje się sprężynowy hit.

 

Na końcu chciałbym dodać, ze nie wiem jak z trwałością repliki. Wszystki wyjdzie z czasem. Aczkolwiek plastik wygląda naprawdę solidnie.

Aha jeszcze jedno: Replika z tego co zdążyłem wypatrzyć nie jest składana z dwóch polówek! Zastosowano jakieś inne rozwiązanie, dziś się rozejrzę i powiem co i jak.

 

Aha jak byście mieli jakieś dodatkowe pytania to pisać tu an forum, a ja looknę i chętnie odpowiem.

Link to post
Share on other sites

Ja mam małe pytanko, czy ta rączka przeładowania rusza się wraz z zamkiem czy tylko sama wajha porusza się w szczelinie ?

 

I jeszcze jedno... napisałeś, że przyrządy celownicze są metalowe, tzn. że są w zestawie ? tylko sa odkręcone ? (na zdjęciach ich nie widać).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to napisać,ale postaram się jak najlepiej potrafie.

 

Rączka przeładowania rusza się tak jakby razem z klapką wyrzutnika łusek. Gdy pociągniemy rączkę do siebie wyrzutnik się otwiera, gdy pchamy zamyka.

 

Co do przyrządów celowniczych. Przeziernik jest chowany jakby w szynie montażowej i można go podnieść w kążdej chwili. Z boku go nie widać, tylko z góry. A muszka również jest składana, więc możliwe, że na zdjęciach, które oglądałeś była właśnie złożona.

 

Pozdrawiam, Nemo

 

Czekam na następne pytania.

Link to post
Share on other sites

Aha chcialbym dodac, ze gun w rzeczywistosci wyglada lepiej niz na fotkach. Nie swieci sie tak, i wyglada mniej plastokowo.Zdjecia byly robione przy sztucznym oswietleniu z lampą, dlatego rewelki nie ma.

Aha, replika byc może będzie w niedizelę na stzrelance na kolibkach. Będzie można zobaczyć ją w akcji :)

Mówie może, bo typ jest spłukany doszczętnie i nie ma kasy na kulki :D

Link to post
Share on other sites

Ja to cacko ostatnio trzymałem będąc w military w Poznaniu. Gun jest po prostu śliczny, magazynek a szczególnie atrapy nabojów wyglądają realistycznie, plastik nie skrzypiał podczas trzymania, nie jak np. w Sigu 550 AEG. Zaryzykuję stwierdzenie że jakość materiału (plastiku) jest przynajmniej podobna, jeśli nie taka jak w elektrycznych odpowiednikach (porównuję do 550 i 551 bo 552 AEG niestety na żywo nie widziałem :( ). Jednak moje wścibskie oko dopatrzyło się dwóch "wad" podczas tego kilkuminutowego oglądania:

- pierwszą z resztą zobaczyłem od razu gdy ujżałem plakat informacyjny - nie wiem jak Wam ale mi się wydaje, że ma on nieco przydługawy magazynek - błąd w wykonaniu, czy może w rzeczywistości istnieją dłuższe magi?

- Troszke IMO ma malutki i niewygodny w celowaniu przeziernik, ale myślę że da się przyzwyczaić.

 

Jeśli rzeczywiście to ma takie osiągi to coś mi się wydaje że CG zaczyna się brać ostro do roboty, a niech robi konkurencję i niech giwery stają się coraz to lepsze :)

 

Pozdrawiam

Wochu

P.S. Możecie mi jeszcze tylko powiedzieć ilu milimetrowe są te szyny? Na codzień rzadko obcuję z szynami montażowymi, a poszukać też mi się zbytnio nie chciało więc pytam się tu :wink:

 

(EDIT by moderator: poprawiłem "Classic" na "CG")

Link to post
Share on other sites
Jednak moje wścibskie oko dopatrzyło się dwóch "wad" podczas tego kilkuminutowego oglądania:

- pierwszą z resztą zobaczyłem od razu gdy ujżałem plakat informacyjny - nie wiem jak Wam ale mi się wydaje, że ma on nieco przydługawy magazynek - błąd w wykonaniu, czy może w rzeczywistości istnieją dłuższe magi?

 

Porównując z magazynkiem do SG-552 TM jest rzeczywiście dłuższy, gdyż magazynki TM są replikami magazynków 20-nabojowych. Magazynek Cyber Guna jest zapewne repliką 30-nabojowego.

Link to post
Share on other sites

Szyny 22mm, czyli repliki Picatinny. Wchodzi wszystko co na RISa, niestety - bo to "wszystko" zazwyczaj jest droższe niż chińszczyzna (która przeważnie wystarcza do tych zasięgów).

 

Wygląda się i trzyma świetnie, mocowanie kolby chyba najmocniejsze w historii tego modelu.

 

Magazynek jesst wybitny. Aż się zastanawiam nad kupnem tego modelu.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Mój kumpel chce sobie dokupić coś do sprężynowego pistolecika, więc chyba to mu zaproponuję, myślę że będzie zadowolony.

EDIT: I jeszcze jedna sprawa - czy toto cudeńko ma hop-up?

 

(EDIT by moderator: ciach ciach :lol: )

Link to post
Share on other sites

na military patrząc na zdjęcie pudła można zauważyć znaczek "Hop Up" także niby ma ;)

ale ile w tym prawdy jest to nie wiem :lol:

 

Przy okazji ... kiedyś był wątek o SIG'u 552 z ACADEMY ... ów model był zbudowany dokładnie tak samo ... składany przezier i muszka, górna szyna, brak szyny dolnej na foregripie(? chyba tak ;)) i dłuższy magazynek.

Ale to tak tylko dla zainteresowanych ;)

Mam fotkę na kompie ale jest już wrzucona na forum więc starczy poszukać.

 

Oj, podoba mnie się ten gun ... już zbieram kasę :)

Link to post
Share on other sites

Widzę, że nie tylko ja kojarzę. :P

Teraz drobne pytanko: Czy na kartonie (opakowaniu) nie ma przypadkiem drobnego napisu "made in Korea"?

 

Jakoś po pierwsze - akurat niedługo po ukazaniu się SIG'a w Korei pojawia się ten sam model w Europie.

Po drugie - firma Cyber Gun z opisów w sieci jest głównie dystrybutorem nie producentem (jednak firmuje swoją nazwą sprzedawane towary).

Po trzecie - na opakowaniu moich gogli ochronnych z Cyber Gun jest napis "made in Korea".

Po czwarte - wyjaśni się wreszcie czemu Super 9 i pewna replika Cyber Guna :wink: nie różnią się budową wewnętrzną.

Po piąte - pryśnie wreszcie mit o tanich replikach z dalekiego wschodu, ponieważ te same repliki są już na rynku europejskim (również stosunkowo tanio, choć wszystkie koszty i narzuty znacząco wpływają na cenę) oferowane przez dystrybutora Cyber Gun (między innymi o tanich elektrykach).

 

Link do dyskusji na temat nowości SIG 552. - przeliczyłem tam nawet ceny na repliki Academy w wonach w Korei na PLN.

 

A teraz jeszcze prośba - napiszcie coś więcej o osiągach.

 

Pozdrawiam.

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Pomacałem go dzisajbędąc w military 8) A więc przejde do rzeczy : wg. mnie jest on cholernie lekki, tak samo jak AKM z CG. Wyglada naprawde bardzo ładnie, ale obiega od Siga 552 AEGa dość mocno wyglądem :| Plastik jest bardzo ładny, ale jak troszke bardziej się go ściśnie to plastik zaczyna trzeszczeć, po spotkaniu się z nim sam na sam, odeszła mi chęć na jego kupno :?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich

Jestem nowy, bo i dopiero nabyłem pierwszą sprężynkę i to jest właśnie SS 552 z Cyberguna. Dotychczas strzelałem z wiatrówki GW, więc może ciut skrzywione mam pojęcie na temat celności, ale:

1. celuję z SS 552 w tarczę (w sam środek) z około 5 m. a kulki 0,2 biją około 10 - 15 cm poniżej punktu celowania :cry: . Czy u innych posiadaczy SS też tak jest, czy to wada mojego egzemplarza? Wszak na pudełku stoi jak wół, że jest HopUp, więc kulki powinny na takiej odległości lecieć chyba w miarę prosto? Proszę o odpowiedź bardziej doświadczonych maniaków, czy reklamować czy samemu coś kombinować, czy też tak po prostu musi być.

2. Zasięg około 20 m - OK.

3. Ogólne wrażenie - super, nie ma "plastikowego" wejrzenia, leży w rękach rewelacyjnie :D .

 

pzdr

PS

Link to post
Share on other sites

Chcialbym powiedziec, ze moj kumpel jak kupil siga mial problem z trafieniem z TRZECH metrow w kartke papieru A4. Mowiac scislej traqfienie nie bylo mozliwe. Kuli odbijaly sie okolo pol metra obok kartki. Czasem nad, czasem pod, czasem z boku, ale nigdy w kartke. Pojechal do military i wymienili mu na nowy, ktory dzialal idealnie. Podobno winowajca byl hop-up. Moze u ciebie jest to samo, tyle ze zepsute w mniejszym stopniu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...