Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Tanaka M700 A.I.C.S - nie podaje gazu


Recommended Posts

Witam wszystkich,

niedawno nabyłem Tanake, swoją droga piękny gnat ;)

Jednakże dopiero dziś mogłem ją przetestować, ponieważ zakupiłem gaz. Wszystko ładnie pięknie, gazik przystawiony ino na momencik do maga, bo chciałem tylko sprawdzić jak strzela. 5 kulek w magu. Przeciągnięcie 4 taktu, spust i nic. Drugi raz to samo i znów nic... Po jeszcze dwóch próbach nie wiedzieć czemu z bolta wypadł ten dynks który niby jest czymś w rodzaju iglicy. Fakt karabin nabyłem używany, ale ino 4 miechy... W głowie myśl, no co jest kur... Ale rozebrałem bolta skręciłem i znów próbuje oddać strzał... Za spust, dynks zwolniony gaz nie poszedł w ogóle...

I teraz do Was pytanie, co to może być? Zbijak odpowiedzialny za porcjowanie gazu?

W gwoli ścisłości dodam ze załadowałem ciutke zwykłego green-gaz - http://www.taiwangun.com/shop,show,26 czy to też nie teges i musi być ten http://www.taiwangun.com/shop,show,597 Aż taka różnica jest miedzy nimi, że to on może być przyczyną niemożności strzelania? Sorrki, za być może głupie pytanie, ale kurde strzelać mi sie chce ;))

 

Pozdrawiam

Marcin

Link to post
Share on other sites

Nabij magazynek do końca gazem, nie odrobine i zobacz co się dzieje.

Zrób też fotkę maga z góry oraz bolta - może tam czegoś brakuje.

Poza magiem w zasadzie nie ma co się zepsóć... :roll:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Zbijak magazynka jest mocno "wytrzepany" - napewno nie ma 4 mięsięcy.

Moje dwuletnie wyglądają o niebo lepiej.

To może być powód - spróbuj z nowym magiem.

Sam bolt widać, że też już przeżył niejedno ale chyba jest w porządku.

 

Gaz nie ma znaczenia dla działania tej repliki.

Ma jedynie wpływ na jej osiągi.

Spokojnie możesz stosować zwykły GG.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Najlepsze jest Drogi Lambercie to, że mam na nią gwarancje i data kupna to kwiecień tego roku więc zostało jeszcze 8 miechów ! Pytanie za 100 pkt: reklamować to? Da to coś ? Replika ze SpecShopu.

 

Pozdrawiam

Marcin

Edited by Martine
Link to post
Share on other sites

W takim razie jego użytkownik miał "ADHD" i nawet przez sem przeładowywał i ściągał spust... ;-)

Nie wiem czy uznają reklamację, magazynek może być starszy.

Mogą też odpowiedzieć, że to niewłaściwe użytkowanie.

 

Inna sprawa, że ta część jest za mięka i z czasem ( ale ile razy trzeba strzelić..? ) się wyklepuje. Ja mam swoją już prawie dwa lata, prawie nie ma śladów po zbijaku - ale używam dwóch magów naprzemiennie i jestem snajperem - nie wystrzeliłem więcej niż 300-350 kulek.

Twój poprzednik wystrzelił wielokrotnie wiecej.

 

edit:

Zadzwoń do speców i pogadaj z Tomkiem - może to naprawią.

Oni mieli dobry kontakt do Tanaki - nie wiem jak dzisiaj wygląda z tą firmą ale zapytać warto.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Tego się własnie boję, że zaraz będzie że niewłaściwe użytkowanie ;)

Kurde, no to mnie uziemiło, bo nawet nie mam jak spróbować bo drugiego maga brak... A i kupić nie ma gdzie, bo w SpecShopie nie ma.

A pytanie drugiej natury, a może to zbijak za lekko uderza? Da się to jakoś ewetualnie poprawić, tzn. żeby udezał mocniej w maga?

Link to post
Share on other sites

Nie, zbijak uderza z dobrą siłą ale kowadło ( ten wklepany element ) jest już za daleko, czyli nie przesuwa się odpowiednio daleko żeby zwolnić zawór gazu. Spytaj w specach czy mają tą część i czy ją wymienią - najprościej ( ale drożej ) byłoby kupić nowy magazynek ( spytaj kiedy będzie dostawa ). Warto mieć dwa magi w polu.

 

edit:

Tu są dostępne magi: http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...ifle%20Magazine

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Będąc takim a nie innym : http://allegro.pl/item706025579_tanaka_m70..._gwarancja.html Stąd jest replika. Komenta jeszcze brak, a telefon nie omieszkam wykonać.

 

Fakt słowa o tym w aukcji nie ma, ale no bez przesady roznieść sprzęt w 4 miechy?

Będę kombinował, bo co mi innego zostaje, jakoś trzeba ją wskrzesić, bo bez siły ogniowej to kulek w zęby łapał nie będę :)

 

Już nie mogłem edytować...

 

W przypływie geniuszu, wyciałem z tamśmy małe kawałki i uzupełniłem braki także wygląda jakby był nowy. Spróbowałem sprzelić i dalej nic...

A może Lambert to jednak wina zbyt słabego tego zbijaka ? Bo jak do niego przyłoże palec to też jakiegoś silnego kopnięcia nie ma, ba w ogóle nie wiele czuć....

 

Ale ja mogę ;-) skleiłem to.

Pozdro Viper

Edited by viper-rt10
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz się przekonać, możesz rozebrać bolta i wkręcić tą sprężynę. Wtedy będzie mocniej uderzała. Ja ma tanakę m700 police używkę 2 letnią i też jak dostałem miałem identyczną sytuację. Dokręciłem sprężynę i działa, a kowadełko też mam mocno oklepane niestety :cry:

 

P.S Mam zainstalowany power pack i power bolt.

Edited by Pablo140
Link to post
Share on other sites

Ja nie miałem dużej różnicy. Na małym magu, po oddaniu 6 strzałów była różnica max 9 fps.

 

 

Matrine No rozbierasz bolta i tam jest taka sprężyna z takim jakby bolcem. Wkręcasz go, co spowoduje ściśnięcie sprężyny i mocniejsze uderzanie w kowadełko maga.

Edited by Pablo140
Link to post
Share on other sites

Kolego Pablo gdybyś mógł zrobić zdjęcie i pokazać nawet kółkiem w Paincie o co chodzi, bo nie moge zaskoczyć :)

 

Ewentualnie z tych moich wyżej wziść i łopatologicznie objaśnić o co chodzi, byłbym bardzo dzięczny :)

Edited by Martine
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Martine a takie jedno głupie pytanie bo nie napisałeś: jak naciśniesz na kowadełko na magu to zwalnia gaz???? Bo jeśli tak to przychylam się do teorii iż sprężynka bolta jest za słabo napięta. Choć najlepiej by było na innym magu sprawdzić, nikt w okolicy nie ma jakiejkolwiek M700tki???

Bo cała magia Tanaki to właśnie magazynki. Choć oczywiście jeśli za słabo się go klepnie to też nie zadziała ;-)

 

Pozdrawiam

Viper

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Martine a takie jedno głupie pytanie bo nie napisałeś: jak naciśniesz na kowadełko na magu to zwalnia gaz????

 

Pozdrawiam

Viper

 

Owszem :)

Jak powiedzmy czymś mocnym nacisne na mag, gaz leci :)

Gdzieś to się chyba tam przewinęło na górze :)

Mag puszcza gaz, ale zeby poleciałą ta 'chmurka' trzeba nie lekko nacisnąć to miejsce na magu :)

Edited by Martine
Link to post
Share on other sites

Witam

Może i było jeśli tak to chyba nie doczytałem :???: Przepraszam!

 

Tak czy inaczej to w zasadzie zostaje już tylko bolt!!! Tam trzeba szukać usterki!!!

Jest taki znany problem iż znajdująca się tam taka bolczyko-śrubka się luzuje (samoistnie od drgań odkręca) i to powoduje spadek mocy a w ostateczności to co u Ciebie się stało!

Musisz to jeszcze raz rozebrać i porządnie przeanalizować sposób działania tak aby znaleźć usterkę.

Pablo140 dobrze mówi tylko trochę skrótowo ;-) :mrgreen:

Jeśli nie dasz rady daj znać rozbiorę swojego AICSa i postaram się napisać jakiegoś manuala. Albo Pablo nieco lepiej to opisze jak będzie miał nieco czasu 8)

 

Pozdro

Viper

 

Edit

 

Lambert a pamiętasz moją Tanake? L96 miałem zaledwie 1,5 miesiąca wystrzeliłem mniej niż 12 magów i też już była sklepana troszkę mocniej niż bym sobie życzył!

A w AICSe mam podobnie zaorany mag ale jeszcze strzela :roll: :mrgreen:

Coś mi się wydaje że Ty masz ze starych dobrych czasów przed kryzysem kiedy to zamiast sera stosowali metal :-F ;-)

Edited by viper-rt10
Link to post
Share on other sites

Kolego Viper, jeżeli znalazłbyś chwilkę i miał jak zrobić tego tutoriala ze zdjęciami, byłbym cholernie wdzięczny, bo zanim wpakuje w gnata kolejną kase musze sprawdzić wszystki możliwości :)

 

Z góry wielkie dzięki zwłaszcza za zainteresowanie sprawą :)

Link to post
Share on other sites

Witam

Postaram się jutro wieczorem to zrobić. Na razie nic nie kupuj bo za mało wiemy na temat tej usterki puki co.

Miałeś to rozebrane. I pewnie zauważyłbyś gdyby na pierwszy rzut oka coś było ułamane! Taka moja teoria ;-)

Jednak jeśli nie masz za bardzo smykałki do takich technicznych zagadnień dobrze by było jeszcze poprosić kogoś o pomoc.

 

Jest tu na forum parę osób z naprawdę konkretną wiedzą, może ktoś po zatym dysponuje schematem budowy lub mógłby zrobić skana i wrzucić?!?!?!?!

 

Koledzy snajperzy liczę na was 8)

 

Pozdro

Viper

Link to post
Share on other sites

Przechwalał się nie będe, ale coś tej smykałki do tych zagadnień technicznych mam ;)

Tak nic ułamane nie było, wszystko wyglądało bardzo w porządku.

Ja mam jej schemat, bo w instrukcji był, zeskanuje i wrzuce, może na coś się przyda :>

Trzeba było poprostu tak odrazu :)

 

Wrzuć! na pewno się kiedyś komuś przyda jak temat trafi do lamusa to inni będą korzystać, a poza tym na podstawie schematu mogę coś podpowiedzieć bo ja do mojej giwery go nie dostałem.

Viper

Edited by viper-rt10
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...