Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Tanaka M700 A.I.C.S - nie podaje gazu


Recommended Posts

Jarhead a masz foto tego mechanizmu??? Najlepiej rozebranego :mrgreen:

Te schematy nie są złe ale jakoś biednie mi to wygląda

 

P.S. Masz racje budowa zamka i przyległości jest w zasadzie identyczna to tylko kwestia stylistyki zewnętrznej

 

P.S.2 Zaglądałem do mojej Tanaki troszkę tak bez rozbierania na czynniki pierwsze i co zaobserwowałem: element nr 38 (39 to śrubka) schemat 2 za pośrednictwem elementu 25 (no chyba, że to jest 59 -to nawet bardziej prawdopodobne. Nie jestem pewien te schematy nie są idealne) po zwolnieniu spustu dość silnie uderza w palec jeśli się go przytrzyma mocno to nawet lekko zaboli. Tak sobie pomyślałem a może element 32 nie zahacza prawidłowo o zwalniacz 65 lub owy element 25/59 jest coś nie cheja banana??????? A 25/59 nie znajduje się w zamku tylko pod nim w takiej prowadniczce nad mechanizmem spustowym!

 

Pytanie Martine a słychać wyraźne pyknięcie zwalnianego mechanizmu??? Jeśli tak to może element przenoszący uderzenie "kurka" ta pseudo igliczka nie pracuje prawidłowo??!!

Edited by viper-rt10
Link to post
Share on other sites

Słychać słychać, a najgorsze jest to, że znów z jakiegoś bliżej nie wyjaśnionego powodu, sama z siebie wypadła cześć 38... Tak jakby tam w ogole gwintu nie było... A ostatnio dokręcałem wszystko, żeby było ok, a teraz znów wypadła :/

 

Co do bolącego palca nic z tych rzeczy. Jak przyloże go do 59 to ledwo co czuć.

 

Widać nawet zwalniającą się iglice ten durny element 38, po nacisnieciu spustu wskakuje on niejako do środka bolta...

Link to post
Share on other sites

Hmm... w sumie skoro giwera ma teoretycznie gwarancję to można spróbować z tym serwisem. Jednak ja mam tak fatalne doświadczenia jeśli chodzi o speców, że nawet żal wspominać a cała akcja dotyczyła właśnie Tanaki L96

Zresztą sam poczytaj KLICK

 

Uprzedzam tekst zawiera drastycznie wysoki poziom żalu i był pisany w afekcie pod wpływem nad wyraz silnych emocji :źle: :-F :wink: :poddanie:

 

Zanim ją do nich wyślesz pokombinuj jeszcze.

 

Jarhead wrzuć te foty może coś wykombinujemy i pomożemy koledze,

sam też bym kupił maga do Tanaki ale w PL nie ma nigdzie :wink:

Link to post
Share on other sites

Panowie "ERŁEKA"! :)

Udało się!

Ruszył!

Wszystko to wina tej durnej cześci 38... :)

Po skalkulowaniu zysków i strat, doszedłem do wniosku, że nie mam nic do stracenia więc ponownie rozebrałem bolta i cały gwint części 32 wysmarowałem klejem do metalu, nazwy za Boga nie pamiętam.

Wkręciłem 32 w 38 rzekłbym na chama, ale wiadomo z wyczuciem w rączkach. Zaklajstrowałem 39 i zostawiłem na noc w imadło/kleszczach. 3 min temu z ciekawości spróbowałem i zadziałało! Nie wiem ile ta metoda chałupniczo-prowizoryczna wytrzyma, ale świadczy to tylko o tym, że jak mi gdzieś ta częśc w polu (albo i wcześniej) wypadnie to pozostanie mi tylko power bolt. Tak czy siak, wszystkim dzięki za zainteresowanie sprawą, jesteście wielcy! :D

 

Jak nadal nie będzie w polsce, to Viper coś pomyślimy bo ja też bym 2 kupił i może z WGC zamówimy :)

 

Pozdrawiam

Marcin

Edited by Martine
Link to post
Share on other sites

Fakt Pablo ale maga i tak ma już zaoranego więc niewielka strata, a jak będzie maił dwa magi i strzelał z nich na zmianę to się dwukrotnie spowolni proces niszczenia ;-)

 

Jak by co to ja reflektuje na pewno na jednego maga, może nawet dwa.

 

Potrzebuje też inne części ale to się jeszcze zobaczy ;-)

 

Viper

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ok Panowie rozegrałem mój zamek w moim AICSe i posprawdzałem co nie co!

 

Zatem part 32 miałem dokręcony na maksa a poprzedni właściciel tego nie ruszał na bank (bo był raczej anty techniczny do tego stopnia, że nawet nie widział odkręconej śrubki i latającej lufy :-F )

Moc mam w normie czyli koło 550-560 fps

 

Ale jedno nie daje mi spokoju gdzieś znalazłem opis iż po wyciągnięciu zamka pod spodem jest jakaś śrubka do regulacji przepływu gazu.

Może mam ślepotę galopującą ale tego nie widzę :wink: :poddanie:

 

Może mi ktoś podpowiedzieć o co chodzi :wink:

Będę wdzięczny ;-)

 

Viper

 

Edit

Martine Twoje zdjęcia schematów się nie wyświetlają już :(

Edited by viper-rt10
Link to post
Share on other sites

No dobra teraz to już jestem całkiem zdruzgotany :-F

Dla ścisłości masz na myśli iż to jest ta połówka z dyszą i ryglami zamkowymi(rygle są istotne tylko w ostrej ;-) ) A śrubka powinna być jakby w tunelu i ograniczać przepływ gazu do dyszy????

Bo jeśli tak to ja tam na milion procent nie mam żadnej śrubki :wink: :-F :wink: :-F :wink:

 

Edit nie ma ktoś przypadkiem zapasowej gumki HU do AiCSa???? sztoka najlepiej!!!

 

Edit2 Sorrki za offtopa ale nie będę zakładał nowego z powodu takiej bzdurki potem i tak to wywalę ;-)

Edited by viper-rt10
Link to post
Share on other sites

No dobra teraz to już jestem całkiem zdruzgotany :-F

Dla ścisłości masz na myśli iż to jest ta połówka z dyszą i ryglami zamkowymi(rygle są istotne tylko w ostrej ;-) ) A śrubka powinna być jakby w tunelu i ograniczać przepływ gazu do dyszy????

Bo jeśli tak to ja tam na milion procent nie mam żadnej śrubki :wink: :-F :wink: :-F :wink:

 

 

Dokładnie tam. Jeśli jej nie masz, to nie wiem co o tym sądzić :mrgreen: Z drugiej strony masz maksymalny przepływ gazu :lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...