Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR25 - 245 fpsow?!


Recommended Posts

SR25 245 fpsow?!

 

Witam

W mojej Srce 25 (P&) padł mi tłok. Przy okazji wymiany postanowiłem stuningowac co nieco.

Wsadziłem:

Sprężyna m140

Lufa mad bulla 650mm 6,03

Komora King Armsa

Łożyska kulkowe King Armsa 6mm

Cylinder do karabinów z lufą 500mm - 705mm Deep Fire

Zestaw BU do m16 Systema

Dysza plastikowa BU do AUG

Tłok G&P niebieski

Silnik magnum systema

Batka 9,6V 3300mah

 

Oczywiście wszystko nowe

 

Stockowe zostało:

Szkielet

Zębatki

Kable,kostka,przerywacz,płytka itp

Anti rev.

Popychacz

prowadnica

 

 

Problem polega na tym ze na chrono mam 245 fpsow…

Chrono na 110% dobre bo na innych moich replikach mam tyle ile powinno być.

Próbowałem już chyba wszystkiego. Wsadzałem z powrotem stockowa dysze(pasuje do BU systemy) podpiłowałem popychacz, zmieniałem na 3 inne komory (CA, Guarder, chinski stock) 5 rożnych luf (rożne długości i firmy) inne podkładkowanie, inne sprężyny na m150 guardera daje od 300 do 330 fpsow.

Nie bardzo wiem co dalej robić. Test strzykawki daje super efekt a mimo wszystko tak mało fpsow.Moje obawy budzi fakt, ze jak do otwartego gearboxa (do jednej z polówek) docisne komore z lufa to dysza nie wchodzi w nia(w komore) cała. Czy może tak ma być? Dysza z popychaczem zatrzymuje sie jakieś 2mm przed ścianka gearboxa (oczywiście w kierunku ścianki „czołowej” tam gdzie wychodzi dysza) dalej dysza nie idzie bo już dalej jej komora z lufa i gumka nie pozwala…bez komory na samym gearboxie dysza z popychaczem pracuje normalnie. I jest do końca dociskana do czołowej ścianki gearboxa przez sprężynkę tappet platea.

 

Ps. W stocku padł tłok bo: miałem na całego gear boxa aż 3 podkładki, ZERO smaru gdziekolwiek.. Replike kupowałem nowa na taiwangunie…nie rozbierałem jej bo ufałem ze skoro jest nowa to po co zaglądać?

 

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

O! Dzieci, tutaj mamy przykład źle wykonanego tunningu i usterki z winy użytkownika. Teoria z dyszą? Jak najbardziej poprawna. Na początek sprawdź na stockowej dyszy. Odpowiednio dociśnij komore do GB.

A co dalej? Na odległość trudno cokolwiek powiedzieć, bo już tak w niej nagmerałeś, żę sam Bóg Słońca boi się patrzeć.

Tłok Ci nie padł dlatego, że GB był suchy, a w środku było mało podkładek, to mogła być części składowa.

Zobacz czy popychacza nic nie blokuje i wewnątrz GB może swobodnie chodzić. Widziałem już tak genialne shimmingi w których zębatka była tak podniesiona, że blokowala popychacz.

A potem módl się.

Link to post
Share on other sites

Pisałem wcześniej ze dysze stockowa także wsadzałem z powrotem i dalej nic.

Podkładkowanie także jest dobre. Nic nie pręży, o nic nie haczy. replika strzela bez problemu. Gdybym nie miał chronometru w życiu bym nie pomyślał ze cos z nią nie tak...

AnR dla czego nagmerałem? Jest to niby standardowy przepis na podniesienie mocy w SRach? Innym na prawie identycznym zestawieniu części tylko z np.m170 uzyskują ponad 600fpsow...

I co znaczy „Tłok Ci nie padł dlatego, że GB był suchy, a w środku było mało podkładek, to mogła być części składowa. „

Pisałem ze jak replika przyszła nowa w stocku, to własnie była suchutka w srodku i na raptem 3 podkładkach, A ja nie świadomy tego, strzelałem z niej normalnie, az padł tłok. Rozebrałem gearboxa i moim oczom ukazał się taki a nie inny widok. Zębatka tłokowa miała az jedna podkładkę, przez co zębatka tłokowa latała sobie jak chciała na tłoku masakrujac go dosłownie...

Popychacz także chodzi swobodnie. Jeśli jest bez komory oczywiście

Nie czaje tych Srek, niby to samo co v.2 a cos nie tak robie chyba. Przed wczoraj na podobnym zestawieniu w m4 (zwykły v2 oczywiście), złożyłem wszystko na m130 i jest 491fpsow ,także komora KA, lufa 463mm,BU itp.

Gogin sprawdziłem jak radzisz. Nowy tłok rusza się swobodnie na całej swojej „trasie” nigdzie nie ma nawet najmniejszej ścinki, nigdzie nie ma o co zachaczac.

Link to post
Share on other sites

Komora KA jest dość ciasna. Znajduje się w niej zawsze garb i jeśli tylko dysza ma poszerzenie w połowie to nie będzie dochodzić do końca. Spiłować należy albo poszerzenie na dyszy albo jamimś delikatnym narzędziem obrotowym typu wiertara usunąć garb w komorze.

 

Jesli nic nie wykombinujesz to polecam też mój podpis ;-) .

Link to post
Share on other sites

Śmierdzi mi ta sprawa strasznie zespołem lufy i komory niekompatybilnym z GB - nie wiem nawet krzywa lufa zew, istnieje tyle zmiennych, że czasami jak człek zasiądzie i pomyśli przez chwilę to idzie się pochlastać. Weź lower reciever'a z GB, dociśnij sam łapą zespół lufy/komory ówczesnie do niego kulkę wsadzając jedną i sprawdź jak śmiga.

 

Ogólnie to nie napisałeś, że stock'owy został dystanser, a pewnikiem tak jest - check this out. W ogóle to dysza zawsze jest w pozycji wyjściowej gdy składa się GB (czoło popychacza dotyka przedniej ścianki GB) - wtedy zrób to o czym pisałem, dociśnij komorę i sprawdź swoją wydolność płuc dmuchając w lufkę wew. Problemy szczelności nie są jakieś trudne do ogarnięcia, wystarczy po kolei sprawdzać wsio zaczynając od sprężyny kończąc na wylocie lufy, troszkę bardziej magiczne są wszelkie różne problemy ;-).

Link to post
Share on other sites

Poldeck, gogin dzieki za pomysły. Na pewno wypróbuje. troche mi to zajmie, wiec jak tylko uporam się z replika dam znac. Siedze już nad nia tyle dni ze skończyły mi się pomysły. Ostatnio koledze odesłano nawet replike z serwisu ze Spec shopu bo nie wiedzieli skąd ta utrata fpsow (G&P SPR) na m150 miał 400. Po prostu laske położyli, powiedzieli ze nie wiedza co jest i nara, „gratis” nie skasują za „usługe”. Co się okazało i sami do tego doszliśmy, był wyrwany jeden zab na tłoku. Był tak idealnie wyrwany ze na pierwszy rzut oka nie dało się poznać ze go brakuje. Po wymianie tłoka znowu wskoczyło na +/- 550

Ale tu żeby na tłoku mam całe, wszystkie. Będę kombinował i dam znac

 

Ps. Poldeck to ja poproszę „ Manuel - robi kanapki” głodny się zrobiłem od tego gearboxa :lol:

Link to post
Share on other sites

Skoro był wyrwany jeden ząb na tłoku i było to mało widoczne, a prędkość wylotowa oscylowała w granicach 400 efpeesów to był to z pewnością ząbek pierwszy (stalowy? - dziwne, chyba, że wszystkie były stalowe/metalowe) - a szczerze nie wierzę, że te 2-3mm skoku sprężyny mniej to 150 efpees w plecki. Albo serwis SS'manów to czysta porażka (zaiste), albo... no właśnie albo co?

 

PS. Zęby na tłoku masz całe, ale uważaj, żebyś swoich własnych sobie nie połamał na tym dżirboksie ;-).

Link to post
Share on other sites

Gogin! GIRBOKSIE! :killer:

 

A co do tematu:

Wyrwany ząb moze czynić wiele zła ale żeby zabierał fpsy to poza ostatnim nie ma takiej możliwości.

Nie wpadłeś na to by zakładać pojedynczo stockowe czesci i patrzeć przy której się coś zmieni? Ja stawiam z góry na komorę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ok. a wiec tak:

Podpiłowałem dysze z zew. i oto wyniki

Komora king arms:

Lufa: stockowa 51cm- 533 fpsy z odchyleniami co max 5fpsow

Komora Ca:

lufa 650mm mad bulla – 460 fpsow do max 470

wszystko chodzi na springu m150 guardera (sprężyna jest nowa)

Dalej mało…ale nie poddaje sie :-F . Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Dysze spiłowałem dość znacznie. Przed tym zabiegiem było 245 fpsow wiec postęp ogromny. Na oko, teoretycznie wszystko jest ok. Dysza wchodzi tak samo dobrze jak do komory CA. Jednak jest spory spadek mocy, miedzy tymi 2 komorami, i o dziwo komora CA na ta chwile wypada najlepiej...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

witam

 

Mam problem. Po wymianie komory na Ka i gumki na czarna systeme, blokuja mi sie kulki w lufie.Strzela przez chwile prawidlowo a po chwili kulki nie wylatuja, dziwny dzwiek slychac i kulki blokuja mi sie w komorze.Chodzi oczywiscie o sr25 PJ.Bylbym wdzieczny za pomoc w problemie.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Miałem ostatnio trochę wolnego i wróciłem do Srki

Dopieściłem wszystko jak należy z ta nieszczęsna dysza i komora, wsadziłem 170 guardera i jest stabilne 640. Teraz dopiero jestem zadowolony.

Gogin i poldeck dzięki za podpowiedzi co prawda gotowego rozwiązania nie dały (na odległość przez internet, bez klamki w reku, to raczej ciężko) ale nasunęły mi parę dobrych pomysłów.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...