Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Tuninguję swojego auga na silent assassina. Zostały mi do wymienienia głowice na wyciszone i tłumik do założenia. Z tłumikiem nie mam problemu, bo się z Silesią dogadam.

 

Chodzi mi natomiast o głowice. Czy zwykłe głowice P&J:

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,982

 

Będą pasowały?

 

Wiem, że tam siedzi GB v.III, lecz po doświadczeniach z augami wiem, że mają one dłuższą dyszę, a co za tym idzie dłuższe prowadnice dyszy (dla niewtajemniczonych - ta rurka co wychodzi z głowicy cylindra).

 

Pozdrawiam

Lukira

Link to post
Share on other sites

Nie polecam nic P&J (Element'a) dlaczego? Poczytaj o tej firmie to się dowiesz, sam zresztą mam nieprzyjemne doświadczenia związane z tą firmą. Moim zdaniem wystarczy że kupisz sobie głowicę z lejkowatym wlotem czyli "wyciszoną", a dokładnie taką, która będzie współpracować ze stożkową budową głowicy tłoka. Najprościej kupić to, tak w zestawach BU już takowe głowice są, ale i tak nie licz, że to jakiś kosmos. Ja bym się zastanowił nad porządną regulacją mechanizmu, smarowankiem i doszczelnieniem układu (poduszka powietrzna twortąca się między głowicami pod koniec strzału daje efekt porównywalny z tymi głowiczkami).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Yyy jaka poduszka powietrzna?

 

Ja się jeszcze zastanawiałem nad tym, czy by nie przykleić na głowicę tłoka kawałek maty bitumicznej, bo mimo wszystko lekko by to wygłuszyło, ale nie wiem jakie będą tego skutki.

 

Ale i tak nie dowiedziałem się, czy te głowice (ta wersja) pasuje do auga...

 

A jak nie, to co poleciacie, tak do 100pln, żeby wyciszyć?

 

Od razu mówię, że matami już wszystko okleiłem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bo jak przykleję na głowicę tłoka, to będzie cięższa?

 

Tak, będzie cięższa przez co dżirboks zamieni się w tykającą bombę, a ty będziesz żył w strachu, niewiedząc kiedy wybuchnie... :roll:

 

Zamontuj sobie tłumik wpierwej na koniec lufy, postaw jakiegoś obserwatora na odległości 10, 20, 30, 50 [m] i niech ci takowy powie, że tak naprawdę nic nie słychać bo stockowy marujec chodzi gładziej niż by się chciało. Jesteś przewrażliwiony... mały kolego.

Link to post
Share on other sites

No zwykłe głowice pasują od AUG'a, nawet jak mają krótszy ten dzióbek po którym porusza się dysza. Jednak wtedy to obawiam się, że szczelność może być gorsza ciut (nie bez powodu w głowicach cylindra dedykowanych do AUG'a owe dzióbki są długie, nawet dość bardzo), a dlaczego? A no bo i dysza jest długa i powietrze musi być podawane od dzióbka głowicy do dyszy w pewnej odległości by zachować dobrą szczelność, nawet przy uszczelnianej dyszy. Bo na logikę, doskonale jest jasne, że skok dyszy, a dokładnie popychacza, która ową porusza w każdym V3 lub z osobna rozpatrując GB V2 - jest taki sam dla GB V3 lub V2.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Tzn mi chodzi głównie o szybką reakcję na spust. Bo silent assassin głównie semi wali:D a seria rzadko walę, a jak coś to max 10kulek, w wyjątkowej sytuacji.

 

Na YouTube znalazłem taki filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=ETpFU7nQVUo

 

Właśnie tam podłączył li-po 11,1v firefoxa. i jaki to jest mniej więcej rof? bo nie umiem tak szybko liczyć;p

Link to post
Share on other sites

Jak na semi to możesz brać 11.1V - poczytaj w odpowiednim temacie o nich. Jednak ROF będzie z pewnością wyższy niż w tym AUG'u na filmiku. Mogę się mylić, ale to JG albo CA, a tam sprężynka ciut twardsza jest niźli w marujcu. Choć na stock marujca wystarczy 8,4V moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zależy czy szkielet jest identycznych rozmiarów (tak, bywa, że tak nie jest) i dysza. Ja bym wziął ten GB JG od AUG'a o którym mówisz. Rozebrał GB od marujcowego AUG'a, którego dzierżysz i zrobił GB składaka. Z marujca bym wziął: szkielet, cały zespół cylindra, spust, a z JG bym wziął: łożyska, tłok, zębatki, silnik, prowadnicę, sprężynę, sprężynki wszystkie, przerywacz, popychacz i kostkę stykową. Gdzie miałbym pewność, że szczelność będzie ładna i kompresja układu bez grzebania się z tym (bo pewnie się nie znasz za dobrze na dżirboksach), będzie nowa kostka stykowa (zakładając, że ten GB JG nowy jest), bardzo wytrzymałe zębaty, dobry silnik, tłok itd. Na całość shimming, smarowanko, ewentualna wymiana kabelków i... well done ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

No właśnie "coś niecoś" na v3 się akurat znam:D

 

Tylko, że chodzi o to, że chcę mieć wymienne GB. Ten Marui na Silent Assassina (zostały mi do kupienia ciche głowice i łożyskowana prowadnica), a ten JG na parasnajpera.

 

Czyli rozumiem, że tą szczelnością chodzi o to, by zwiększyć powtarzalność na poziom "marujowski".

 

Póki co ten aug jeszcze do mnie leci:D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...