Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie Proteca, znowu?


Recommended Posts

Szukałem w podobnych tematach, ale nie znalazłem, wydaje mi się że kiedyś był ten temat, tylko bez tego "znowu" :wink:.

Więc przejde do sedna sprawy 8) , kupiłem proteca, niestety błyszczącego :( i chcę go pomalować, ale słyszałem że trzeba wpierw lakier z kasku zetrzeć papierem sciernym, i własnie tutaj jest problem, mianowicie, jakiej grubości ma byc ten papierek, oraz czy nie porobi on "bruzd" na kasku, które będe psuły efekt wizualny.

A teraz nastepne pytanko, czy można pomalować go inną farbą olejną, a nie koniecznie Humbrolami :?: A tak swoją drogą ile taka jedna puszka humbroli kosztuje i czy jedna wystraczy na pomalowanie całego kasku :?:

Link to post
Share on other sites

Oprucz Humbroli możesz użyć też innych farb modelarskich np. Testors czyli popularne Model Mastery. Proteza nie malowałem malowałem za to tłumiki, uchwyty na latarkę i tym podobne i myśle że łatwiej będzie ci pomalować kask sprayem(sprayem tym starym wątku o protezach tak chyba robili robili). To w końcu duża jednolita powierzchnia więc pędzelkiem będzie kosztowało to dużo pracy a mogą powstać smugi. Popytaj tylko w sklepie która farba dobrze schnie(nie bardzo wiem jak to napisać) bo niektóre nawet po „wyschnięciu” kleją się do rąk :? .

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

W przypadku spraya proponuję żebyś uważał. Jeśli nie pozaklejasz styropianowej wkładki to te popularne lakiery w sprayu mogą ją troszkę uszkodzić. Ja swój kask malowałem specjalnie przyciętym pędzielkiem (omachałem się nieźle ale efekt jest fajny moim zdaniem). Stosowałem farbki Humbrola, Astera i bezbarwny matowy lakier Humbrola.

 

mini_1155299395.jpg

 

Polecam jeszcze ten wątek http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=5408

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a ja proponuje najprotsze rozwiazanie - otworki zakleic (od wewnatrz) tasma klejaca (ja zakleilem izolka), polozyc kask na gazecie (pamietac o schowaniu paskow pod kask ;))... bierzesz zwykly spray ze sklepu z akcesoriami samochodowymi i jedziesz... z kilknastu cm rownomiernie na calosc, niech wyschnie i znowu... tak ze 3-5 warstw

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Odgrzeje troche stary temat :roll: Nie chcę pytać kolejny raz o rodzaje farb itp. ale znalazłem takie zdjęcie Proteca: http://www.specwargear.com/images/Helmet-S...%20protec-1.jpg

 

Jest on opisany tak: Special force half-head helmet. The helmet is equipped with NVG mount, retention lanyard, protective goggles, strobe light, Velcro and reflective straps. Please note that the helmet has a rough surface, just like the PASGT helmet.

 

Mam pytanie czy ktoś wie jak osiągnąć efekt tej "rough surface"? 8) Czytałem w innym poście, że M1 sypie się startym korkiem do wina ale nie wiem czy efekt bedzie choćby zbliżony. Macie jakieś propozycje jak to zrobić?

Ew. troche trudniejsza (przynajmniej "on sight") wersja: http://www.specwargear.com/images/wanted-l...st-helmet-1.jpg

Link to post
Share on other sites

bierzesz kawałki sznurka moczysz w kleju, kładziesz sobie na proteze i układasz wedle uznania we wzorki. Morzesz sobie cos napisac itp. :) a efekt "chropowatej" powierzchni uzyskujesz robiac posypke z korka albo innego ziarnistego materiału (wedle uznania) wszystko na klej w stylu bardzo "płynnej" zywicy epoksydowej albo mniej płynnej... nie robiłem to nie wiem.

 

Powodzenia!!

 

 

Zaczerpniete z ksiazki "każde dziecko to potrafi" rozdział o robiebniu wypukłych laurek (klej był wodny bo do papieru sie kleiło)

Link to post
Share on other sites

Spoko chłopaki dzięki za pomoc - jednak sobie odpuściłem robienie rough sufrace 8) ale wykorzystałem inne patenty z tego zajefajnego Proteca.

 

Jeszce jakiś dzień-dwa i go skończe. Za jakis tydzien bede miał cyfrówke to wkleje foty i ocenicie jak mi wyszło to przerabianie go na special forces :wink:

 

Przy okazji mam pytanko jednak w kwestii malowania. Narazie pomalowałem go czarnym matem w sprayu. Wyszło w miare ładnie i na szcęście naprawdę mat. Została mi jeszcze puszka humbrola zielonego matowego i zastanawiam się czy dałoby się z tego zrobić (ale pędzelkiem) maskowanie które wyglądałoby mniej wiecej tak:

http://www.specwargear.com/images/Helmet-N...vy%20Seal-7.jpg

http://www.specwargear.com/images/Helmet-N...vy%20Seal-6.jpg

http://www.specwargear.com/images/Helmet-N...vy%20Seal-5.jpg

Tzn. nie musi być dokładnie tak chodzi żeby ta matowa czerń była przybrudzona ta zielenią jakby. Jak ktoś ma jakiś pomysł jakby to zrobić -(ja myslałem żeby, np. przyciąć pędzelek i i punktowo koło siebie nakładać tą farbę ale to mogą być tylko moje urojenia...) to pisać gęsto i często :wink:

Link to post
Share on other sites
Została mi jeszcze puszka humbrola zielonego matowego i zastanawiam się czy dałoby się z tego zrobić (ale pędzelkiem) maskowanie które wyglądałoby mniej wiecej tak

 

Taki efekt możesz otrzymać tylko przy pomocy aerograu.

 

[ Dodano: Sobota 12 Sierpień 2006, 22:27.37 ]

A widziałeś polską "salamandre" z 1939 roku, pogadaj z chłopakami z grupy jak to robili na hełmach.

http://strzelcykaniowscy.pl/galerie/lipiec...2006/index.html

Link to post
Share on other sites

Hehehe NavySEAL dokładnie cos takiego robię z tym że mam inny układ taśm velcro i moja ekipa odtwarza Niemców wiec zamiast tej amerykanskiej flagi bede miał nazwę grupy,itp. no i jeszcze nie stac mnie na strobo :(

A poza tym chcę z przodu przymocowac uchwyt od lampki rowerowej tylko sama plytkę bez obejmy do rurki i ma to wygladac jak nightvision mount a bedę tam zakładał "trupią" lamkę.

 

Aha Navy powiedz skąd mozna wziąc ten odblaskowy materiał do naklejenia ja myslałem o kupieniu catseye i wycięciu z niej "oczu" ale nie bardzo mi się to widzi. No i co to za czerwone kwadraciki z przodu twojego hełmu?? http://sprzet.strona.pl/ProTec/pages/image11.html

Link to post
Share on other sites
Aha Navy powiedz skąd mozna wziąc ten odblaskowy materiał do naklejenia ja myslałem o kupieniu catseye i wycięciu z niej "oczu" ale nie bardzo mi się to widzi.
Po pierwsze masz dwa wyjścia - odblaskowe lub fosforyzujące (jak cateyes). Ja mam fosforyzujące. Popytaj, Szaszłyka, Gunsmoke'a lub Yurika na allegro, oni je miewają.

 

No i co to za czerwone kwadraciki z przodu twojego hełmu??
Nie czerwone tylko czarne - lampa błyskowa tak podświetliła. To są pola identyfikacyjne, tak jak te fosforyzujące, odbijające podczerwień - do identyfikacji w noktowizji.
Link to post
Share on other sites

Po co wykosztowywać sie na cateye i potem go ciąc/odprówac??

 

Ja zrobiłem tak. Zdobyłem tabliczke "wyjscie ewakuacyjne" (nie pytac jak [rozumiem, że kupiłeś w sklepie BHP?]kwadraciki z tego materiału co własnie siweci, przykleiłem do velcro i umiesciłem na protezie. Efekt....zadowalający. Radze odkleić plastikową podkładke z tabliczki tak zeby została sama "guma swiecaca" takim sposobem uzyskujemy kolejny kwadracik który przyda nam sie za chwile. Znajdujemy markera dobrej jakości, przyklejamy velcro i.... malujemy białe gówienka. Takim sposobem uzyskujemy tanią imitacje Identyfikacji IR :)

 

pokazałbym jak to wyglada ale mam problem z kablem transferowym do cyfrówki wiec dopiero po bornem.

 

Pozdrawiam !!

Link to post
Share on other sites

Nie nie cierpię na brak velcro tylko po pierwsze nie chce miec całego sprzętu "upstrzonego" masa pierdół a szczególnie takich, które nie są potrzebne. Na velcro przyczepię ksywkę, nazwę teamu, odblaski i finito. Strobo nie bede zakładał bo tez zbędne ale jak kto lubi ogólnie :wink:

 

a nie podobają wam się piki na protecach ?

 

Hmm trzeba najpierw miec oryginalnego Proteca jesli chodzi ci o firmowe piki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...