Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Za bardzo wystajaca dysza


Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuje małej pomocy / podpowiedzi.

 

Otóż złożyłem gearboksa do kupy:

Czerwony szkielet BFT na 8mm łożyskach

Borek gurdera do m16

Komora promyka

Lufa precka

Tappet systemy

Kable systemy z mechaboxa+mosfet GATE

Silnik magnum systemy

Spring m150 guarder

Replika to M15A4 Classic Army

 

Wszystko chodziło cudownie. fpsy wahały sie w granicach 555,559,546,552,561

To było jeszcze na kablach guardera. Postanowiłem zmienić je na systemy+mosfet GATE.

Złożyłem wszystko identycznie jak wcześniej i ku mojemu zdziwieniu po pierwszym strzale wylatuje tylko 1 kulka z lufy, następne już nie wylatują. Podpinam maga innej firmy to samo! Pierwszy strzał kulka normalnie opuszcza lufę, a następna już jest blokowana przez dysze(tzn. kulka nie wchodzi głębiej aby dotknąć dyszy,a inne kulki w magu nie dociskaja jej z taka siła aby mogła wejsc cała,moge to zrobic tylko np.srubokretem,same kulki w magu nie maja az takiego docisku). Zaglądając do komory w miejscu gdzie wchodzą kulki widać, ze za bardzo wystaje dysza o jakieś 0,5 mm. Zamontowałem opóźniacz dyszy, nic nie dało, dałem dysze systemy do m4, nic nie dało, sprawdzałem na komorach king armsa, CA, guardera plastikowej i metalowej, dalej nic. Rożne gumki hop up-nic...

Na wyjętym gearboksie i z przyłożona sama komora hop up tez wystaje dysza ciut za bardzo.

Nie chce spiłowywać czoła dyszy bo boje się ze strace fpsy, a poza tym skoro wcześniej działało to dla czego teraz nie działa i mam rzeźbić, jak może się okazać ze po prostu cos przeoczyłem? Tylko co?

 

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki seger za pomysły ale próbowałem tego. Jak daje dosłownie ciutke gumy pomiędzy szkielet a komore to fpsy spadaja i to dosc znacznie.Tappet z dysza siedzi równo i pewnie na oko. Ale zobacze moze ta mała „prowadniczka” na tappecie - te rowki co trzymaja dysze, sie jakos wyłamały czy cos w ten desen

Link to post
Share on other sites

Sprawdź tappeta. Spotkałem się z przypadkami, kiedy z różnych powodów był blokowany i nie mógł się cofnąć do końca (zębatka go wygniała zamiast pociągnąć).

 

Np. raz powodowała to nieprawidłowo zamontowana sprężynka cofająca styki.

 

Miałem też kiedyś przypadek, że dysza poprzez swoją "dziwną" konstrukcję nie była w stanie wystarczająco głąboko cofnąć się na głowicy cylindra.

Link to post
Share on other sites

Ok. mam nowe poszlaki

Wymieniłem popychacz dyszy i już nic nie wystaje, ale w to miejsce pojawił się inny problem. A mianowicie dysza blokuje się w komorze hop up. Sprawdzałem na 4 rożnych komorach, guarder, CA, king arms, Boya. Dysza minimalnie się wysuwa, wygląda to tak jakby ja, cos blokowało w komorze. Na częściowo rozłożonej replice, dysza chodzi normalnie(strzela normalnie) ale już na pełni złożonej, razem z komora nie pracuje

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...