Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tłok systema do PSG 1, jaka sprezyna?


Recommended Posts

Napisze co mam w GB:

-tłok systema do PSG 1

-zestaw zębatkek HSTU CA

-mosiężna głowica BORE UP A&K (stock)

-Wyciszona głowica BORE UP A&K (stock)

-Wydłużony cylinder BORE Up tez A&K i stock

-sprężyna m140

niby wszystko działa ale zamontowałem zwykła głowice i niejestem pewien czy wszystko dobrze działa, bo strasznie muli... Tak jakby spręzyna byla za mocna. Na stocku ROF byl zadawalający.

i porostu jaka głowice tłoka musze miec do PSG zeby działało tak jak powinno?

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites

-mosiężna głowica BORE UP A&K (stock)

-Wyciszona głowica BORE UP A&K (stock)

-Wydłużony cylinder BORE Up tez A&K i stock

Bore-up?

Czy po prostu wydłużony cylinder?

 

Na wszelki wypadek ujednolićmy pojęcia;)

1.)Normalny cylinder - długość około 72 mm.

2.)Normalny cylinder bore-up - długość około 72 mm, powiększona średnica wew.

3.)Przedłużony cylinder- długość około 82mm.

4.)Przedłużony cylinder bore-up długość około 82mm, powiększona średnica wew.

Jedyny jaki widziałem to: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2281

 

Z tego co piszesz wynika, że masz przedłużony cylinder nie bore-up.

Edited by Zelber
Link to post
Share on other sites

trochę sie na gmatwało... jeszcze raz napisze:

mam w gb:

wydłuzony cylinder bore Up stock

głowice cylindra tez bore UP stock

i głowicę tłoka tez bore up stock

 

Tez sie zdziwilem ze w stocku cos takiego siedzi. Zeby sprawdzic czy to jest na 100% bor wyjąłem cylinder z gearboxa i spróbowałem do niego włozyc inna głowice cylindra i tłoka od zwykłego zestawu i oby dwie głowice sa za małe, czyli mam bore upa.

 

i chodzi mi o to czy moge dostac SAMA głowice tłoka BORE UP do tłoka OD PSG 1?

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites

Trochę namieszałem 2 posty wcześniej;)

Cylinder przedłużony- 82mm długości i 27mm średnicy.

Cylinder standard - 72 mm długośći i 25mm średnicy.

Dodatkowo każdy z tych cylindrów może być bore-up( powiększona średnica wewnętrzna)

Zdjęcia wyjaśniające to co prawię;)

Złoty- cylinder przedłużony, czarny - normalne. Obydwa nie bore-up

http://img268.imageshack.us/i/dsc01432u.jpg/

http://img40.imageshack.us/i/dsc01428wwx.jpg/

Z tego co piszesz wynika, że masz "normalny"( nie bore-up) poszerzony cylinder.

 

Więc z postu z 30/9/2009, 20:20 wynika, że masz dobrze dobrane części, jednak może być problem ze smarowaniem/ podkładkowaniem/ brakiem mocy silnika(batki)

Edited by Zelber
Link to post
Share on other sites

Trza pokombinowac z tymi podkładkami i z dokręcaniem silnika :) ALe batka firefox 9,6V NiCd i silnik długi P&J bez problemu powinny pociągnąć taka sprężynke na dosc zadawalającym ROFIE. A wiec jedyne co mi pozostaje to kupno całego zestawu BORE Up :D

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

batka firefox 9,6V NiCd

Czym ją ładujesz? firefoxy (przynajmniej ni-mh źle znoszą ładowanie czymś innym niż procesorówka)

silnik długi P&J

Długość silnika akurat nie ma nic do jego mocy, chodzi o kształt

krótki- min do ak

długi- min m-ki

 

Moim zdaniem problem leży w batce, u mnie w SWD( ciężko coś porównywać z racji ogromnych różnic w zębatkach- 4 zamiast 3, jednak tłok standard z przedłużonego gb)

M140 firefox nimh 9,6v 2000 mAh ledwo ciągnie. Już lepiej sobie radzi g&p 8,4v 3300mAh.

W skrócie- najpierw spróbuj na innej(mocniejszej) baterii.

Link to post
Share on other sites

Czym ją ładujesz? firefoxy (przynajmniej ni-mh źle znoszą ładowanie czymś innym niż procesorówka)

Procesorówka, problem rozwiązałęm... Zle ustawiona srodkowa zębatka (pocierała o silnikową) i zbyt mocno dokręcony silnik :) Wyregulowane i działa dość ładnie,ale tak czy siak trza baterie zakupic.

 

Tłok Systemy do PSG i zwykła głowica tłoka? ale chyba raczej nie łożyskowana? I na czym opiera się sprężyna? na jakiejś podkładce wysuniętej czy czym bo ten tłok ma zupełnie inna konstrukcję od standardowych.

 

Głowica tłoka jest bez lożyskowania(usunąłem je bo nie wchodziło) . W środku coś wystaje od strony zębów. Udało mi się to juz rozwiązać, poprostu wsadziłem kilka podkładek zeby wyrównać, i podstawiłęm łożyskowanie. Dzisiaj robiłem testy na dworze i przestrzelałem około 350kulek, jak narazie to pracują idealnie, trzeba tylko baterie kupic mocniejszą, albo ogniwo dokupić i przylutować.

 

 

PS. Czy zębatki CA Helikalne SUper Torq Up pociągną spr m160? A moze lepiej zadać pytanie "ile" pociągną, oczywiście na SEMI?

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites

Tak to dziwne coś właśnie wymaga zamontowanie łożyskowania takiego jak to w głowicach dedykowanych aby wszystko się trzymało kupy.

 

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...y%20AEG%20Parts

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...metheus%20Parts

 

Samą głowicę wymienić na zwykłą od BU i mamy dobrze działający tłok z głowicą tłoka i najważniejsze, łożyskowanie.

Link to post
Share on other sites

Watpie zeby w jakimkolwiek chincu siedzial bore up. tym bardziej w stocku. Na poczatku tez myslalem ze to bore ale kolega Zelber wyjasnil co gdzie i jak. Najprosciej to chyba bedzie kupic zwykły teflonowy przedluzony cylinder i do niego zwykła wyciszona głowice tłoka do PSG1, mysle ze to bedzie najrozsadniejsze. Lub ten bore up systemy, ale nie kazdy ma na wydanie 350zł :)

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...