Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bateria i pobór prądu ponad 30A


Recommended Posts

Hej,

Nadszedł ten czas ze zacząłem bawić się w ulepszanie swojej zabawki.

W związku z tym wymieniłem cylinder, tłok, głowice i prowadzenie na zestaw bore-up systemy. Sprężynę także zmieniłem ze stokowej na SP120 guardera.

Złożyłem wszystko pięknie i oczywiście nie działa. Myślałem może moja batka zdechła i podłączyłem ustrojstwo do zasilacza. Okazało się że GB śmiga jak należy tylko:

- prąd jaki był pobierany z zasilacza to ponad 30A.

- kabelki się trochę grzały (nic dziwnego)

- po naładowaniu baterii (1400mah)i wystrzeleniu magazynku (ok 60 strzałów) kończy się prąd i GB milknie :(.

Moje pytanie po tym przydługim wstępie co można dalej zrobić aby całość cieszyła użytkownika na nie jednej strzelance?

Link to post
Share on other sites

mcrae: ale żarówka ma napięcie 230v. ;) wiec 230x0,8 = 184W :) co do zasilaczy mam w sklepie zasilacz 40A do ładowarki :)

 

 

nie powinno Ci wcinać 30A. cos musiałes poknocic. max 15 A powinno wżerać :) bateria jaka masz to pewnie wodorkowe ścierwo zastosuj ni-cd batkę lub li-po i ciesz sie smakiem :D (walcz z próchnicą;P)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz laboratoryjny 0-30V i max 60A (Delta elektronika). Prąd mierzyłem poprzez ustawianie ograniczenia i gdy ograniczenie było ustawione na ok 30-35A, dokładnie nie pamiętam, aeg ruszył. Napięcie Ustawione było na 8,40.

Silnik to stokowy DBoyi.

Podkładkowanie wydaje mi się że zrobiłem dobrze (procedura taka jak na mechbox).

Użyłem łożysk kulkowych 7mm.

Okazało się że sprężyna to nie 120 a 130, mam nadzieję że po zmianie na 110 będzie ok.

Link to post
Share on other sites

130? Guardery są odrobine mocniejsze niż normalne springi. Na paczce powinieneś mieć napisane. Nie napisałeś co to za replika oraz jąką masz baterie. Ja tam na prądach się nie znam, ale ewidentnie źle złożyłeś i najpierwniej używasz za słabej baterii.

 

Pozdrawiam serdecznie,

AnR.

Link to post
Share on other sites

Replika to M4 boyzłom.

Bateria to NiMH 1400. Jeśli chodzi o złe złożenie to po skręceniu GB bez spręzyny, tłoka i cylindra całość mogłem swobodnie obracać palcem. Nie wydaje mi się aby w tym przypadku złożenie miało znaczący wpływ( oczywiści doświadczenie mam niskie więc...) na moment-prąd.

Sprężyna jest moim głównym podejrzanym, bore-up przy napinaniu nie powinien mieć przecież większego znaczenia.

 

ps. dzięki za zainteresowanie tematem.

Edited by badmo
Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale na start musze Ci powiedzieć, że totalnie się nie znasz na AEG'ach, upatrzyłeś sobie jakiś bzdurny prąd za powód niedziałania Twojej repliki. Ja bym wykluczył czynnik najważniejszy, serwisanta.

 

Bateria to NiMH 1400.

 

Wybacz, ale jaka? Jaka firma, napięcie, jak ładowana, na jakiej ładowarce?

To podstawówka, że musze pomocnicze pytania zadawać?

 

Jeśli chodzi o złe złożenie to po skręceniu GB bez spręzyny, tłoka i cylindra całość mogłem swobodnie obracać palcem.

 

Miarodajny test.

 

Nie wydaje mi się aby w tym przypadku złożenie miało znaczący wpływ

 

Źle Ci się wydaję.

 

oczywiści doświadczenie mam niskie więc...

 

Więc się mylisz.

 

Sprężyna jest moim głównym podejrzanym

 

Kawałek zawiniętego drutu psuje GB! :F

 

Dobrze. Skoro już przyszydziłem napisze coś bardziej merytoczynego. Po pierwsze, sprawdź baterie. Silnik też nie jest najlepszy. Ale na dobrej baterii 9,6V powinien ciągnąć M120, bez problemu, ale trzeba jeszcze umieć wypodkładkować GB. Wysoki prąd jest przyczyną źle złożonego GB, pewnie źle przesmarowałeś i źle wypodkładkowałeś, albo masz za mocno dokręcony silnik. Oddaj to komuś kto ogarnia temat, sam narazie tylko miernikiem replikę dotykasz i podniecasz się wysokim zużyciem prądu. To nie walkmen, to urządzenie mechaniczne z dwoma kablami.

 

Pozdrawiam serdecznie,

AnR.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Krótko.

 

Przy założeniu - obwód elektryczny jest czysty to pobór prądu przez silnik zależy od obciążenia mechanicznego.

 

Przy założeniu - obwód elektryczny ma jakiś problem (n.p. zwarcie międzyzwojowe w silniku) - pobór prądu zwiększy się.

Prawo Ohma się kłania prąd pobierany jest odwrotnie proporcjonalny do rezystancji.

 

Możliwe, że sprężyna dla tego silniczka jest za mocna. Może spróbuj zamienić na starą. Jeśli to nie pomoże to problem może tkwić w silniku. Mogło nastąpić n.p. uszkodzenie silnika wskutek przeciążenia mechanicznego. Nie znam się na tyle na aeg by wyskakiwać z gotową odpowiedzią, ale jakoś tak się składa, że z prądem mam sporo wspólnego.

 

Tak poza tym do mierzenia prądu służy amperomierz prądu stałego zaimplementowany w większości wieloczynnościowych mierników. Nie wiem ile to w Polsce kosztuje, ale przy używaniu takich zabawek jak repliki z napędem akumulatorowym zawsze się przyda.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
To nie walkmen, to urządzenie mechaniczne z dwoma kablami.

 

Mój walkman też miał dwa kable. Jeden wkładało się do prawego ucha drugi do lewego.

 

EDIT:

 

większości wieloczynnościowych mierników. Nie wiem ile to w Polsce kosztuje

15 złotych, jak się nie ma znajomości.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Krótko.

bla, bla, bla

 

Krótko. Aleś nasmarował. Nie podniecajcie się zbytnio prądem. Te informacje można wykorzystać do diagnozy problemu, żeby zobaczyć "o kurde, styki mi się przepaliły na wylot", albo "bateria mi zdechła". Reszte można zbadać organoleptycznie. Na prawę. Przez 2 lata autentycznie 2 razy miernik mi się przydał. Jak bateria mi zdechła i jak styki się na wylot przepaliły.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

nie bo 4 kable :P kazda słuchawka ma 2 kabelki :P

No to chwila na telesfora:

 

To nie 2 kable to 2 przewody.

 

To drugie co Ci się wydaje, że nie 2 kable tylko 4 - to przewody z żyłą główną i ekranem (nie pomyl z tym od telewizora). ;-)

Krótko. Aleś nasmarował. Nie podniecajcie się zbytnio prądem. Te informacje można wykorzystać do diagnozy problemu, żeby zobaczyć "o kurde, styki mi się przepaliły na wylot", albo "bateria mi zdechła". Reszte można zbadać organoleptycznie. Na prawę. Przez 2 lata autentycznie 2 razy miernik mi się przydał. Jak bateria mi zdechła i jak styki się na wylot przepaliły.

AnR, jak czytam Twoje wypowiedzi to "godosz chopie ze sensem" ;-), ale teraz to dojechałeś. Przez 2 lata styki Ci padły i bateria zdechła bo nie używałeś miernika. ;-)

Link to post
Share on other sites

Buh! Źle się zrozumieliśmy. 2 razy miernik mi się przydał, bo organoleptycznie nie mogłem stwierdzić gdzie leży problem. Raz to była bateria, raz nie zauważyłem, że spaliły mi się styki. Teraz mam swoje patenty na nieśmiertelne styki.

Link to post
Share on other sites

Ironia zawsze w cenie :). Pomimo tego że nie zawsze niesie informacje użyteczną.

Prąd nie jest dla mnie problemem. Podałem go tylko jako objaw, normalnie nie powinien przekraczać (jak dobrze pamietam 10-15A. Takie przynajmniej stosuje się bezpieczniki w aegach. Duży prąd to duży moment w silniku prądu stałego ( w uproszczeniu mówiąc). Duży moment to ... właśnie co.

 

Oczywiście pierwsze moje podejrzenie padło na podkładkowanie jako że mój współczynnik experience to (-5). Jednak tak jak pisałem po pełnym skręceniu GB mogłem swobodnie kręcić przekładnią. Działało to trochę jak samochodzik na pych, ja robiłem palcem pych a przekładnia ładnie się kręciła przez kilka sekund. W ten sposób wyeliminowałem podkładkowanie jako przyczynę momentu hamującego.

 

Sprężyna - dam znać jak zamontuję nową m110 . Stara sprężyna poszła do laboratorium wyniki mam mieć za około 2 tygodni(to tak dla ciekawości).

 

Zastanawiam się co zrobić aby całość zastartowała i wybrałem sprężynę.

Moje doświadczenie jest niskie to fakt, jednak jak inaczej je zdobywać niż jak to ująłeś poprzez metody organoleptyczne(domyślam się AnR że jesteś praktykiem).

Serwisanta jak to ująłeś nie wykluczam - stąd moja wizyta na tym forum.

 

Jeśli chodzi o pomiar prądu to możliwości jest cała masa, można nawet językiem jak kto potrafi w moim przypadku moja metoda jest wystarczająca i najwygodniejsza dla mnie.

 

OT

Kable i przewody - ech ostatnio na SEP'ie miałem o to pytanie i uwierzcie mi to co jest podpięte do słuchawek nie jest kablem. Lub jak to ujął prowadzący kurs:

"...Kabel to NIE jest to czym was ojciec lał po dupie."

 

 

 

Przepraszam że tak jeden pod drugim ale... nie są one ze sobą do końca powiązane.

Ponieważ temat zdąża w ślepą uliczkę... moje pomysły i ich uzasadnienia.

 

1. Sprężyna - uzasadnienie powyżej + najtańsze rozwiązanie.

2. przekładnie o większym przełożeniu - uzasadnienie- Zmniejszenie momentu na silniku w efekcie mniejszy prąd pobierany z baterii - wydłużenie pracy aeg'a i baterii. Minusem jest cena(przynajmniej na dzień dzisiejszy).

3. Silnik Hi-Torque - uzasadnienie hmmm brak. Nie wydaje mi się aby to było dobre rozwiązanie ale...

4 Silniejsza bateria - uzasadnienie proste więcej mocy. Minusem jest to że przy 30A bateria to by się chyba w plecaku nie zmieściła (przy typowym czasie rozgrywki ok 8h)

 

Pomysły te to oczywiście pomysły powiedzmy ...aegowego laika.

Edited by badmo
Link to post
Share on other sites

W weekend będę miał dostęp do GP3300NiMH 8,4V, Czy można ją określić jako porządną?

Reasumując pomysły jakie otrzymałem:

 

1. zmiana sprężyny

2. lepsza bateria lub(i) silnik.

3. doświadczony serwisant -Niestety AnR to odpada :P.

 

Dam znać jak wykonam dwa pierwsze punkty :).

Edited by badmo
Link to post
Share on other sites

 

4 Silniejsza bateria - uzasadnienie proste więcej mocy. Minusem jest to że przy 30A bateria to by się chyba w plecaku nie zmieściła (przy typowym czasie rozgrywki ok 8h)

 

 

no to cie zaskoczę :P bo dobra batka ma wydajnośc 40A ciałe prądu (ni-cd) lub li-po kóre maja nawet 175A ciągłego pradu a chwilowego 300A.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...