Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 cm.028 problem


Recommended Posts

Witam. Posiadam replikę ak 47 cymy. Na kilku ostatnich spotkaniach zauważyłem ze moja replika ma grymasy. Czasem strzela, czasem nie. Sprawdzałem na innych bateriach, oraz swoją baterie na innych replikach. Sprawdzałem okablowanie, ale wszystko jest w porządku. Żadnych przetarć. Styki też dobre. Zębatki nie są zablokowane. Przy naciśnięciu spustu nic się nie dzieje, nie ma żądnych dźwięków. Jakby bateria nie była podłączona. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną? I jak temu zaradzić?

Edited by das_model
Link to post
Share on other sites

U mnie bezpiecznik cały. Przed chwilą rozkręciłem po raz kolejny broń. Styki które dochodzą do gearbox'a były lekko odchylone. Poprawiłem je, podpiąłem baterię i działa.

Zobaczymy czy to było problemem. Jeśli tak to muszę znaleźć sposób żeby te styki się nie zaginały.

 

Valurgius - też kiedyś tak miałem. U mnie pomagało odkręcenie silnika i pokręcenia ręcznie zębatkami.

Link to post
Share on other sites

Dzięki! Zastosuję dziś Wasze porady, może się uda.

Dodam jeszcze, że po pierwszym poważnym strzelaniu padł mi bezpiecznik więc chyba problem z elektryką jest powazniejszy.

 

Widocznie chińczyk, który składał Ci gnata nie był w humorze i takie rzeczy jak shimming czy regulacja silnika jest biedna. Do całości może dojść jeszcze troszkę rzeczy, jak spalone styki, źle osadzone łożyska w gniazdach, złe smarowanie, kiepskie kable i masa innych...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oto co się okazało:

Styki i gearbox były zapaćkany smarem. Poza tym, wymagane okazało się dość intensywne podkładkowanie. Efekt - strzela i (póki co) nie grzeje się i nie ma przerw na ochłodzenie.

Niestety, przy okazji wyszło że mam dwupokoleniową Cymę. Lufa połączona jest z komorą nierozerwalnie, gumki nie da się wymienić i generalnie przód jest przedpotopowy. Tył z kolei (gearbox, okablowanie) jest OK. Ot, z przodu liceum z tyłu muzeum, a raczej odwrotnie.

Edited by Valpurgius
Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem tylko że replika na Auto strzela pojedynczo albo serią przerywaną a na pojedynczym strzela jak mu się podoba. To nie bateria ani bezpiecznik może styki ale jak to sprawdzić bo w ingerencje gearbox v3 jeszcze się nie bawiłem mam Cm.037 BS proszę o pomoc "klamka" ma już ponad rok

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...