Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szwedzki M90


Recommended Posts

Witam,

 

szukam osób, które używaja kamuflarzu Szwedzkiego M90.

 

a) gdzie kupujecie ubrania, tylko Vest?

b) czy udało Wam się zdobyć dodatkowe zapinki do kamizelek taktycznych (w Vest'cie poinformowali mnie, ze nie mają)?

c) jaka jest Wasza opinia o rzeczach przeznaczonych na jesień/zimę, są wystarczająco ciepłe i trwałe?

d) czy używacie hełmu, jeśli tak to jakiego?

 

pozdrawiam

Szwed

Link to post
Share on other sites

Oi przepraszam Kolego Dudku. Masz całkowitą rację. Ale zwróć uwagę ,że też nie napisał ,że mają to być kopie. ;-)

 

W każdym bądź razie kolego Szwed, popytaj się OPGP. ;-)

 

Jak coś mogę ci sprzedać Szwedzki hełm(stalak) z przestrzelinami po AK :-F

Edited by Sethup
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Pewnie że można wiedzieć to żadna tajemnica:) Kurtka w bardzo dobrym stanie wychaczona w szmateksie w miejscowości Rypin (odkupiłem od kolegi ...na szczęście On nie używa M90 :) )

A spodnie odkupione od kumpla z team'u(za wąskie w pasie były dla niego a dla mnie w sam raz) kupił je na Allegro!

Na ebay'u też są...ale trzeba zwrócić uwagę na to czy orginał...

Jest firma która szyje kopie - kopie można kupić w Nowym Dworze Gdańskim - jest tam sklep sprzedawcy z Allegro o nicku XMAGNUS ...nie wiem dlaczego nie wystawia ich na aukcje...ale warto podpytać...pewnie sprzeda też wysyłkowo...

Dla tych co nie wiedzą moze podpowiem jak rozpoznać orginał...np. na jakiejś aukcji gdy widzimy tylko zdjęcie...

Orginał: Metka z rozmiarówką jest biała ,napisy czarne,sylwetka człowieka jest czerwona , jest symbol "trzech koron"

Kopia: Metka z rozmiarówką jest biała ,napisy czarne,sylwetka człowieka jest czarna!!! , brak symbolu "trzech koron"

Do tego dodam że w kontrakcie kolory są bardziej "żywe" - nie jest to moim zdaniem zaleta...w kopii wszystkie kolory są bardziej "stonowane"...ale niestety materiał jest gorszej jakości!!!

Co do cen : za kurtkę kontraktową dałem 120Pln , za spodnie 80 Pln ...nie ukrywam że to były "jakieś tam okazje"

Kopia (kurtka + spodnie) kosztuje w granicach : 250-280 Pln

 

 

Zapomniałem spytać...: SZWED11 : Czy to Ty jesteś tym szczęśliwym posiadaczem kopii kamizelki"Stridsväst 2000" ? Chłopaki z Norry mówili że jedna poszła w Polskę...tak z ciekawości pytam bo może właśnie do Ciebie :)

Link to post
Share on other sites

Często zdarza się, że przy kontrakcie są wycięte korony z metki.

Ja mam kompletny mundur tacgera w M90,: spodnie, bluza Combat Shirt, bluza zwykła, kamizelkę operator i parkę. Trzeci sezon w lesie i nic się nie dzieje, kolory trzymają nawet po wielu praniach..

Edited by frommert
Link to post
Share on other sites

Kontrakty są bardzo trudne do zdobycia. O ile mi wiadomo, to ciężko po służbie jest je wynieść, gdyż żołnierze rozliczają się ze wszystkiego i za braki są nakładane bardzo wysokie kary (nie tylko pieniężne). A rzeczy, które normalnie powinny iść na demobil są przez Szwedzką Armię niszczone. Tak więc w ręce cywilów wpadają jedynie ochłapy, które -tak jak już moi przedmówcy napisali- można zdobyć na allegro czy ebay-u.

By je zdobyć trzeba mieć nielada farta, gdyż nie dość że są to bardzo rzadkie produkty to i chętnych są tysiące(ciekawe jak z ceną? ;p).

 

W Polsce można nabyć:

Górną kopię munduru firmy MMB, którą polecam. Kolor trzyma i jest dość solidnie uszyta. Z tego co widziałem, to firma w pewnym stopniu współpracuje (czy coś w tym stylu) z TacGear. Używam 1,5 roku i w moim przypadku po praniu wciąż wygląda świetnie. Można ją nabyć na vest.pl i rangershop.pl

W tych samych sklepach można kupić spodnie MilTeca, które odradzam. Kolor blaknie nawet bez prania, a szycie jest 'średnie na jeża'. Niby mam je również półtora roku, ale na pierwszej strzelance oderwała się kieszeń podczas czołgania.

 

Vest.pl i rangershop.pl współpracują z TacGear sprzedając ich towary. Jednak z tego co ostatnio widziałem, no mundury są wycofywane, prawdopodobnie z braku zbytu. Jedynie mogę odesłać na stronę producenta:

http://www.tacgear.de/endex.php

Jeszcze jednym zagranicznym sklepem oferującym Szwedzkie oporządzenie jest ten:

http://www.tacupgear.se/

 

To wszystko co na dany temat żem wiedział i powiedział ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 year later...

witam, wiem że odkopuje ale mam pytanko:

 

Orginał: Metka z rozmiarówką jest biała ,napisy czarne,sylwetka człowieka jest czerwona , jest symbol "trzech koron"

Kopia: Metka z rozmiarówką jest biała ,napisy czarne,sylwetka człowieka jest czarna!!! , brak symbolu "trzech koron"

 

A co oznacza jeżeli na metce sylwetka jest zielona? czy to też jest oryginał czy kopia? :)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

i znów ja odkopie ten temat, aczkolwiek może ktoś odpowie. Ile może być wart na polskim rynku szwedzki m90, który przeszedł regularną służbę,lekko wytarty, z paroma profesjonalnymi, wojskowymi łatami, z oryginalnymi szwedzkimi naszywkami batalionu pancernego i nieuszkodzonymi metkami. Bluza+spodnie. Ile to może być warte?

Edited by endrju_86
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...