Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

DHL [wyciety z watku o firearms]


Recommended Posts

[woźny ujzal i sie zlitowal. watek wyciety z pogaduszki o firearms]

 

Sharpek: Na DHL/Servisco trzeba uważać. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w Rzeszowie jest ot kupa chmów i lejb a doliczać sobie do paczki to oni potrafią. Ja z nich praktycznie nie korzytam bo sie nie opłaca. Szkoda nerwów i pieniędzy. Całą tą bandę powinni zamknąć i wysadzić w poiwetrze.... :evil:

Link to post
Share on other sites

Sorrki za offtopic

To ze koles chcial zobaczyc to nic nie znaczy. Dla mnie mili są kolesie z Szybkiej Paczki. Przyjechali - nie ma mnie. Telefon na komuracza i dyskusja:

- Dzien dobry, Szybka Paczka, bylem u pana juz dwa razy i pana nie zastalem. Kiedy bedzie pan w domu zeby paczke podrzucic?

- Moze pan po 1800?

- Oczywisice, 1830 bede u pana

Z kolesiami mozna sie dogadac calkowicie dowolnie. Na prawde dbaja o klienta i sa bardzo kulturalni oraza sympatyczni.

 

Z dhl dyskusja wygladała tak: Ja dzwonie do nich i prosze o dostarczenie paczki po godzinie 17 a oni mi na to ze kurier juz byl i drugi raz nie pojedzie. Do dobioru w siedzibie.

Bez komentarza

Link to post
Share on other sites

a do mnie gość z DHL jeździ czasem po 6 razy jak mnie nie ma i goście z FA nie podali tel do mnie, jak podają to zawsze jest tel o ktorej przyjechac albo dsam dzwonie i mowie kiedy bede - zawsze jets punktualnie

nie psioczcie na firme tylko na pracowników - w moim mieście są wzorowi...

Link to post
Share on other sites

Prosba do moderatorow aby rozdzielili dyskusje od DHL.

 

Ja osobiscie DHL nie lugie. Pare razy korzystalem z tej firmy. Tak jak napisal CyberKoza, nie chce im sie drugi raz podjechac z paczka. Zostawiaja awizo. Najsmieszniejsze, ze pare razy bylem caly dzien w domu a mimo to zostawiali awizo w skrzynce (czyzby nie chcialo im sie wchodzic na gore? - mieszka w bloku, domofon dzialal).

Ogolnie nie polecam. Wole juz poczte polska na priorytecie. Mimo opowiesci o zlym traktowaniu przez nich paczek nigdy nic takiego mi sie nie zdarzylo.

Link to post
Share on other sites

Z prośbą do moderatora to mnie uprzediłeś :)

 

A mi paczkę z beretką KWA potraktowali jak scierwo. Na moich oczach koleś ją normalnie wyrzucił z samochodu i pierdolną o beton. Mało mnie szlag nie trafił. Dziś żałuję że nie zrobiłem wtedy obory.

Innym razem paczka wsiąkła ale już ni chce mi się o tym pisać. Szkoda mi nerwów...

 

DariuszM: Na wizerunek firmy pracują pracownicy. Jeżeli będzie 100 kiepskich i 2 dobrych to firma będzie postrzegana jako kiszkowata przez wszystkich którzy mieli kontakt z 100 kiepskimi a tym samym przez większość.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

...Na moich oczach koleś ją normalnie wyrzucił z samochodu i pierdolną o beton...

 

Kazda paczka aby była traktowana delikatnie musia byś oznaczona OSTROŻNIE SZKŁO i to niezależnie od spredytora - takie realia.Zazwyczaj jest to napeka ale UWAGA jesli np DHL to nalepka musi być od DHL, jeśli nalepka będzie innego spedytora to nic to nie da.

 

Co zrobiłem - jak zamawiam w FA, CAMO czy MG to zaznaczam aby paczke oznaczyli "ostroznie szkło".Wówczas można mieć pretensje, że paczka jest "niewłaściwie traktowana".

Link to post
Share on other sites

Jasne: Taki mają regulamin. Rozumiem.

Ale za każdym razem jak mam paczkę od DHL to jest pokiereszowana a jak mam z innej firmy to jest w stanie idealnym. Włączenie z priorytetem Poczty Polskiej. A gwarantuję że nie ma tam naklejek "ostroznie, szkło".

Dla mnie jest to jawne lekceważenie i brak poszanowania dla klienta czy jego pieniędzy. Troszku by się chłopakowi głupio zrobiło gdyby butla z gazem (która obok gaziaka również znajdowała się w paczce) wybuchła. Przesadzam? To nie widzieliście w jakim stanie ta butla była...

Nie oczekuję przecież żeby maja paczka szła osobnym transportek i była zabezpieczona toną folii "z bąbelkami". Zdaję sobie sprawe z faktu że jest ona przygnieciona kilkunastoma innymi paczkami. Ale to co innego niż napierdalanie czyjąś własnością o beton.

Jak ty byś się poczuł gdybym przyszedł do ciebie i zwalił ci np kompa na podłogę bo nie pisze na nim że delikatny ...

Link to post
Share on other sites

Witam

 

...Jak ty byś się poczuł gdybym przyszedł do ciebie i zwalił ci np kompa na podłogę bo nie pisze na nim że delikatny ...

 

Domyślam sie, że to do mnie wiec dopowiem:

W przypadku paczek uszkodzonych, zamoknietych, otwatych czy noszących ślady wgnieceń - paczke otwieram sprawdzam zawartość i jej stan jeśli coś jest nie tak pisze protokół. Proste. (jako firma wysyłamy i odbieramy ponad 300 paczek miesięcznie moze nie dużo ale zawsze).

 

Odośnie gazu to niechce mi się sprawdzać w warunkach spedytorów ale nie chciałbym być na miejscu firmy ktróra coś takiego wysyła a paczka nie jest odpowiednio oznaczona.

 

Faktem jest że paczki z poczty polskiej są dostarczane w stanie idealnym.

 

...Nie oczekuję przecież żeby maja paczka szła osobnym transportek ...

otóż oznaczając "OSTROŻNIE SZKŁO" paczka ma lepsze miejsce w transporcie - jedzie w lepszych warunkach.

 

... i była zabezpieczona toną folii "z bąbelkami"...

 

O to można porosić sklep a napewno tak zrobią zresztą CAMO, FA, MG tak robią.

 

Zresztą przykład zamówiłem magi w FA pakował Ktoś inny paczka przyszła bez nalepki i w miękkim opakowaniu w skutek czego jeden mag wgnieciony - wina FA - wymienili.

 

GLS - nie wozi materiałów wybuchych a do takich zalicza się bula z gazem, inni przewoźnicy też raczej nie.

Link to post
Share on other sites

Jasne... Napisze protokół a ten zaginie na dnie szuflady i nic mi z tego nie przyjdzie... Nie licząc straconego czasu.

Pamiętaj że inaczej traktuje się firmę a inaczej klienta indywidualnego (czyli np. mnie).

 

Odnośnie gazu to wiem że przepisy nie zezwalają na przewożenie go drogą powietrzną. Na temat lądu to jakoś sobie nic nie przypominam. Ale raczej nie jestem nieomylny.

 

Co do pakowania: Military np. kulki mi zawija w folię przypominającą nieco spożywczą :). Jako że ostatnio naliczyłem 12 (dwanaście) metrów takowej to kulki są zabezpieczone dobrze. Części zamawiam w MG a jak tam się pakuje to już napisałeś.

 

Skoro żaden przewoźnik nie wozi butli z gazem to jak do prywatnych kiosków czy hurtowni trafiają gazy np. do zapalniczek :wink: ?

Link to post
Share on other sites
Odnośnie gazu to wiem że przepisy nie zezwalają na przewożenie go drogą powietrzną. Na temat lądu to jakoś sobie nic nie przypominam. Ale raczej nie jestem nieomylny.

firmami kurierski ani poczta nie mzna przewozic amunicji, broni, mat. wybuchowych i chyba gazow tez

chyba ze firma ma odpowiednie uprawnienia i podpisze sie z ta firma umowe na przewoz takich paczek

 

Skoro żaden przewoźnik nie wozi butli z gazem to jak do prywatnych kiosków czy hurtowni trafiają gazy np. do zapalniczek  :wink: ?

od producenta do hurtowni transportem producenta lub hurtowni, zhurtowni zwykle hurtownik dostarcza, na pewno nie kurierem :P

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jasne... Napisze protokół a ten zaginie na dnie szuflady i nic mi z tego nie przyjdzie... Nie licząc straconego czasu.

i tu sie mylisz taka sytuacja nie może miec miejsca a może już się Tobie to przytrafiło ??

 

Pamiętaj że inaczej traktuje się firmę a inaczej klienta indywidualnego (czyli np. mnie).

 

i tu też się mylisz Ty jesteś odbiorcą a nadawca może mieć umowe a po drugie to nie ma znaczenia klijet jest klijent

 

Odnośnie gazu to wiem że przepisy nie zezwalają na przewożenie go drogą powietrzną. Na temat lądu to jakoś sobie nic nie przypominam. Ale raczej nie jestem nieomylny.

polecam zadzwonic do przewoźników kazdy posiada infolinie i sprawdzić

 

Skoro żaden przewoźnik nie wozi butli z gazem to jak do prywatnych kiosków czy hurtowni trafiają gazy np. do zapalniczek

 

polecam udać sie do kisku i spytac kto im to dostarcza

Link to post
Share on other sites

Zastanwiam się mondrale którego wreszcie olśni i pojmiecie że wiele zależy od miasta??

Generalnie nie sądzę żeby na przykład DHL/Servisco miało w polityce zatrudnienia zapis że przyjmują tylko chamów i nierobów choć przyznam że po rzeszowskim oddziale tak można wywnioskować.

Większość firm kurierskich działa podobnie i w podobnym tempie, konkurencja na rynku jest zwyczajnie zbyt silna żeby któraś mogła odstawać.

Problem moim zdaniem lezy w środowisku pracy. W rzeszowie z servisco od początku były problemy i jakoś nie sądzę żeby pO wykupieniu całej firmy zmieniono obsadę oddziałów. Została wiec ta sama buraczarnia co była...

W innym mieście może być dokładnie odwrotnie. Jeśli pracują ludzie tak jak powinni i są odpowiedniu zaządzani to na pewno jest ok..

Moim zdaniem więc cała dyskusja jest bezprzedmiotowym biciem piany i powinna być przeniesiona na fora regionalne.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja korzystałem z różnych firm : Stolica, Siódemka, DHL/Servisco, UPS, Masterlink, Pocztex i priorytet Poczty. Nigdy nie miałem problemów. Najbardziej sobie chwalę UPS, ale to wynika z tego, że sporo kupuję zagranicą (w USA) i UPS szybko i sprawnie dostarcza paczki. Generalnie wydaje mi się żę faktycznie dużo zależy od miasta.

I jeszcze jedno należy składać skargi do centrali na działanie oddziałów, wtedy może coś się zmien, w końcu jak skargi się powtarzają to centrala wyciągnie wnioski.

Link to post
Share on other sites

Nie musiało nas olśnić :lol: , przecież wiadomo, że usługi sa zależne od pracowników, dlatego też nie wiem po co w ogóle taki temat i w czym problem ? Tutaj jest dobrze, gdzie indziej kurier pracuje gorzej i tyle - nic na to nie poradzimy, można tylko wysyłać paczki inną firmą, a temat służy chyba do nabijania postów, bo wakacje i się ludziom nudzi ;-)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Większość spedytorów dostarcza paczki do osób prywatnych po 18:00.

A 24h polega na tym ze następnego dnia.

Kurier odbiera przesyłke zawozi na baze w bazie tak koło 23:00 a 24:00 pakują na samochody kursujące między miastami rano o 4:00 6:00 paczka jest w mieście doręczenia. I tu zaczynają się schody jeśli kurier ma mały samochód to wraca do bazy nawet 2 razy. Ale większość z Nich od domów jeździ po 18:00.

Link to post
Share on other sites

Od czego wiec zalezy takie duze zroznicowanie cenowe w DHL? ktos tu wczesniej powiedzial ze potrafia sobie niezle nabic i ostatnio 27 zlotych bylo....juz nie raz zamawialem rzeczy na tajgunie i za kazdym razem za przesylke placilem 14 zlotych, tak jestem informowany na samym tajgunie po zlozeniu zamowienia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...