Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPRĘŻ] Dociążanie


Recommended Posts

Wielu posiadaczy sprężyn narzeka że ich cacka są za lekkie. Ja też miałem taki problem z moim MP5 SD3, więc go otworzyłem, i za pomocą taśmy dwustronnej i różnego złomu znalezionego w szafce z narzędziami wziąłem się za dociążanie. Poza tym śruby i gwoździe upchnąłem w stopce kolby (cudem) i magazynku. Niestety efekty nie spełniły moich oczekiwań Znacie może jakieś tworzywo, które byłoby ciężkie i dałoby się w miarę łatwo ulepiać (plastelina za bardzo brudzi) ? Ewentualnie mogę jeszcze wlać do niej beton :D . Powiedzcie może jak sami rozwiązywaliście takie problemy

Link to post
Share on other sites

Ja w celu dociążania używam ołowiu. Posiadałem taki długi rulon 10 na 40 o grubości ok. 1.5-2.0 mm, jest tak miękki że mozna go ciąć nożyczkami. Bez problemu osiągamy wymagany kształt, jak dostąd dociążyłem większość swoich gunów (nie wszystkie wymagają dociążenia/nie ma miejsca) i przydałby się jeszcze jeden taki rulonik.

 

Jeżeli potrzebujemy jakąś bryłę to tniemy wymagany kawałki (np. 5 kawałków po 1.5mm grubości), ścieśniamy je lekko imadłem następnie sklejamy kropelką lub tasmą do kupy. IMO ołów to najlepszy sposób na dociążąnie giwerek, jednak nie wiem czy w sklepie węskarskim są takie ruloniki... te malutkie ciężarki wędkarskie nic nie dają.

Link to post
Share on other sites

Ja bym stopki kolby nie ruszal bo i tak jest delikatna dosc i sie giba a do tego w orginale chyba tez nie jest ciezka :wink: . W sklepie wedkarskim mozna kupic olow taki "rozprasowany", jest miekki i latwo sie modeluje i mozna go wszedzie upchac.

Link to post
Share on other sites

Chyba użyję ołowiu, skoro jest taki "miętki" :). W sklepie wędkarskim na pewno nie kupię, widziałem te ciężarki i są małe i trochę drogie. Fpboardpro, gdzie kupiłeś ten ołów? A propo stopki, dopóki nie odłączysz, nie dowiesz się jak jest ciężka :wink: za mało miejsca było w środku więc każda wolna prestrzeń się liczy. :)

Link to post
Share on other sites
Fpboardpro, gdzie kupiłeś ten ołów?

ten rulonik znalazłem w szufladzie ojca ze sprzętem wędkarskim, obecnie szukam kolejnego w sklepach (nie wiem gdzie dostał ten ołów - było to daaaawno).

 

*Jakby ktoś znalazł sklep internetowy gdzię takie cuś jest to bym był wdzięczny za link.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...