Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L (SC-01) [Boyi]


Recommended Posts

Witam

 

Sprawa dotyczy się sprzętu jak w temacie, czyli stokowy Scar Boyi. Kupiłem ponieważ wygląda rasowo, lubię jego kolbę, po prostu mi odpowiada itd.

 

Aczkolwiek po pierwszej strzelance widzę już jego niedoskonałości, a chodzi głównie o celność i głośność, nie wiem czy to problem tylko z moim ale za każdym strzale jest dość głośny stukot.

 

I tutaj moje pytanie czy warto ładować i z 1000 aby zrobić porządny tuning czy sobie darować i kupić jakąś m-ke.

 

Już na pierwsze pytanie na taiwangun dostałem odp że nie mają zbytnio preclufy pasującej.

 

Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tuningu podobnego sprzętu i doradzi mi co wymienić aby osiągnąć 450- 500 fps i broń była wytrzymałą.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wymień najpierw lufę i gumkę hop upa nie baw się w tuning "siłowy" po kilku pierwszych strzelankach. Lufa systemy+guma systemy powinny zauważalnie poprawić skupienie i zasięg Twojej repliki, a nie zrobisz nikomu krzywdy za dużymi fps'ami. Chińskie stocki bardzo często mają marną kulturę pracy i jeżeli nie jest to dźwięk świadczący o tym, że coś jest nie tak, to nie masz się czym martwić.

Link to post
Share on other sites

W SCARrze jest tragiczna komora...

 

Gumka Systemy; Precka Guarder/Systema/MadBull; Dystanser H PJ/GFC; tłumik np. Silesia Factory; shimming; okablowanie z MOSFETem...

 

Można jeszcze jakieś tam duperele dołożyć jak łożyska, prowadnicę i sprężynę np. M110/M120 Guardera.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A co ma tłumik do osiągów? :roll:

 

Już na pierwsze pytanie na taiwangun dostałem odp że nie mają zbytnio preclufy pasującej.

 

A, że takowej nie ma i że koledze zależy na celności + przyda się to przy tuningu mocowym, to warto zapodać dłuższą lufę.

 

grzechotnik - fajnie fajnie, polecać m110/m120 na 450-500 fps, kolejny ogarnięty w tym temacie, jak widzę ;-). Tak czy inaczej reszta jest sensowna. Do tego akuku 9.6Vjakiś FireFox albo Sanyo, ew. można przemyśleć zakup LiPo'lka. SP130, bore-up, tłok DF'a + to co wymieniał grzechotnik i gdy złoży to ktoś kto ma o tym pojęcie będzie coś w przedziale 450-500 fps (bardzo bezawaryjne). Na dobrych kulach 0,28 masz zasięgu celnego spokojnie 65-70m.

 

Cena tego? Podzespoły + pół litra dla składającego ;-). Czyli coś do ok. 1000 zł jak chciałeś

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

A, że takowej nie ma i że koledze zależy na celności + przyda się to przy tuningu mocowym, to warto zapodać dłuższą lufę.

 

grzechotnik - fajnie fajnie, polecać m110/m120 na 450-500 fps, kolejny ogarnięty w tym temacie, jak widzę ;-). Tak czy inaczej reszta jest sensowna. Do tego akuku 9.6Vjakiś FireFox albo Sanyo, ew. można przemyśleć zakup LiPo'lka. SP130, bore-up, tłok DF'a + to co wymieniał grzechotnik i gdy złoży to ktoś kto ma o tym pojęcie będzie coś w przedziale 450-500 fps (bardzo bezawaryjne). Na dobrych kulach 0,28 masz zasięgu celnego spokojnie 65-70m.

Pokaż mi bore-up do SCARa...

 

"kolejny ogarnięty w tym temacie, jak widzę ;-)."

 

Pozdrawiam.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Pokaż mi bore-up do SCARa...

 

"kolejny ogarnięty w tym temacie, jak widzę ;-)."

 

Pozdrawiam.

 

http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?products_id=665

 

Mierzysz ówcześniej długość dyszy i piszesz do nich jaką mają wytoczyć. Jeśli będzie do tych 25mm, to można też wziąć z ASGshop'u gdzie mają podane długości dysz, kupić BU do V2 i dyszę odpowiedniej długości do BU... Coś jeszcze?

Link to post
Share on other sites

A, że takowej nie ma i że koledze zależy na celności + przyda się to przy tuningu mocowym, to warto zapodać dłuższą lufę.

 

Że tak spytam jak to nie ma? Scar z tą dłuższą lufą mieści lufę wewnętrzną taką samą jak M4 czyli 363mm. Do krótkiej faktycznie może być problem, ale jak sam mówisz warto mieć dłuższą lufę przy tuningu. No chyba że masz na myśli 509mm, ale wtedy na moje lepiej kupić M16 zamiast montować tłumik chociaż może ja jakiś dziwny jestem ;-) .

Link to post
Share on other sites

Że tak spytam jak to nie ma? Scar z tą dłuższą lufą mieści lufę wewnętrzną taką samą jak M4 czyli 363mm. Do krótkiej faktycznie może być problem, ale jak sam mówisz warto mieć dłuższą lufę przy tuningu. No chyba że masz na myśli 509mm, ale wtedy na moje lepiej kupić M16 zamiast montować tłumik chociaż może ja jakiś dziwny jestem ;-) .

 

Chyba zbyt często pokładam nadzieję w inteligencję pewnych osób - myślałem, że jak pisał, że faktyczniej takiej nie ma, to nie - SCAR'a nie mam, a wiem, że w niektórych replikach są nietypowe długości luf. Tak czy inaczej nie jest to raczej istotne.

Link to post
Share on other sites

http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?products_id=665

 

Mierzysz ówcześniej długość dyszy i piszesz do nich jaką mają wytoczyć. Jeśli będzie do tych 25mm, to można też wziąć z ASGshop'u gdzie mają podane długości dysz, kupić BU do V2 i dyszę odpowiedniej długości do BU... Coś jeszcze?

 

Gogin znam tego borka, ale jak widzisz to wymaga jeszcze doświadczenia w złożeniu, bo jak wiemy dysze są innej długości.

 

Poza tym komora i tak jest bardzo nieszczelna więc zainwestował bym w preckę promyka ok. 400mm, schował ją w tłumiku i wstawił M130 max.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
SP130, bore-up, tłok DF'a + to co wymieniał grzechotnik i gdy złoży to ktoś kto ma o tym pojęcie będzie coś w przedziale 450-500 fps (bardzo bezawaryjne). Na dobrych kulach 0,28 masz zasięgu celnego spokojnie 65-70m.

 

Na SP130 nie będzie bezawaryjne bo stockowy szkielet Dboyi tego długo nie wytrzyma. Mi na 190% CA po przebiegu około 2k pękł przy głowicy cylindra. :roll:

Edited by Snopek94
Link to post
Share on other sites

Widocznie miałeś pecha, wiem, że Boyi to chińszczyzna, tak jak oczywiście ich szkielety, ale ludzie nie skarżą się jakoś bardzo na pękające szkielety Boyi - lepiej zostawić stock'owyi jak pójdzie do nieba dla szkieletów to kupić jakiś JG/DF/G&P.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Witam!

 

Tak jak w tytule chcialem wymienic cos w swojej replice niestety mam problem ze znalezieniem komory HU do tej repliki.

 

Pozatym chciałbym ją troche wyciszyć, zwiększyć zasięg,precyzyjnosc strzalu i rof.

 

Parametry :

 

-Lufa precyzyjna Systemy 363mm 6.04mm

-gumka HU zielona G&G

-wzmocnione zebatki 100:200 helikalne SHS

-nowe łożyska ślizgowe

-tłok SHS z 14-nasto metalowymi zębami

-wentylowana głowica pom Ultimate

-podwojnie uszczelniona glowica cylindra SHS

-cylinder SHS typ 1

-uszczelniona dysza CNC do scara

-Kable niskooporowe 1.5mm

-wtyk T-Deans

-silnik G&P High speed m120

-mosfet z hamulcem(nie pamietam dokladnie jaki to byl)

 

Reszta repliki to stock.

 

Jakies porady?

 

Link to post
Share on other sites

Komorę robi AirsoftPro. Dołóż sorbo na głowicę cylindra, warto też sprawdzić jak będzie się sprawować cylinder typu 2. Preckę zmień na promyka. Jeśli nie zasilasz tego z dobrego lipo 3S to nabądź sobie takie.

 

Jak dołoży sorbo na głowice cylindra i nic więcej, to zmieli mu troszkę tłok, nieprawdaż? Przy dołożeniu sorbo trzeba od razu wykonać korekcję AOE.

 

Ponadto jeśli chcesz ją wyciszyć - weź sobie lepiej zestaw wyciszonej głowicy cylindra/tłoka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...