Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria i Rozładowywarka


Recommended Posts

Witam, interesuje mnie ładowarka/rozładowywarka.

Czy ta ładowarka by była dobra?Czym rózni sie ładowanie 0.5A a 1.0A, Wiem ze 0.5 to niby wolniej i teraz pytanie im wolniej tym lepiej?

No i aku stick ze względu posiadania Rk-05.

 

Czy te 2 produkty będą dobrym wyborem

 

Ps:Nie rozumiem czemu ale na specu ta sama batka kosztuje 120zł xD

Ps2:Czy Firefox to względna firma jako bateri czy co innego doradzacie?Coś słyszałem ze czasami są buble

Link to post
Share on other sites

Ładowarka którą poleciłeś może być ( do asg wystarczy) ale musisz jeszcze kupić /zrobić przejściówkę na mały wtyk (ładowarka ma w zestawie duży). Baterię lepiej łądować prądem 0,5 A - dłużej pozyje.

 

Co do ogniw firefox są one całkiem niezłe. Sensownie użytkowane pożyją dwa - trzy lata, Cechują się natomiast tym że mają niezłą wydajność jak na ogniwa NiMh.

 

Ogólnie - wybór który podałeś może być, sam stosowałem/stosuję podobny. Choć na Twoim miejscu zastanawiałbym się nad bateria LiPo 7,4 ( wydajność mają jak 9,6) i sensowną ładowarką - głównie z tego powodu że nadchodzi zima a ogniwa NiMh (szczególnie mini) niestety lubią padać w niskich temperaturach,

Link to post
Share on other sites

Ten model ładowarki zawsze po włączeniu będzie ładowała baterię, chyba że ręcznie przełączysz na rozładowanie, po którego zakończeniu automatycznie zaczyna się ładowanie. Możesz tylko rozładować ale musisz obserwować kolor diody. Jeżeli z żółtego zmieni się na czerwony wtedy będziesz musiał wyłączyć ładowarkę. Pytanie po co? Nie słyszałem o konieczności przechowywania akumulatorków w stanie rozładowanym a wręcz przeciwnie, mają być , przynajmniej częściowo, naładowane.

Link to post
Share on other sites

Batki NiMH można spokojnie doładowywać w przeciwieństwie do NiCd, które przed ładowaniem muszą być rozładowane. Ale i w wypadku tej pierwszej warto co jakiś czas wykonać pełny cykl rozładowanie-ładowanie. Z tego co pamiętam naładowana batka w czasie nieużywania i tak traci ok. 1% dziennie z pierwotnego naładowania. Musiał byś trochę poszukać na forum ale jestem praktycznie pewien że dobrze pamiętam.

Edited by Brenten
Link to post
Share on other sites

Batki NiMH można spokojnie doładowywać w przeciwieństwie do NiCd, które przed ładowaniem muszą być rozładowane. Ale i w wypadku tej pierwszej warto co jakiś czas wykonać pełny cykl rozładowanie-ładowanie. Z tego co pamiętam naładowana batka w czasie nieużywania i tak traci ok. 1% dziennie z pierwotnego naładowania. Musiał byś trochę poszukać na forum ale jestem praktycznie pewien że dobrze pamiętam.

 

 

Prędkość samorozładowania akumulatora zależy od wielu rzeczy: temperatury przechowywania, ogniw itd.

Można przechowywać akumulatory naładowane. Ja zwykle rozładowywuje i ładuję tuż przed strzelanką i jest ok.

 

To że ogniwa NiCd maja efekt pamięci to mit.

Link to post
Share on other sites

musisz jeszcze kupić /zrobić przejściówkę na mały wtyk (ładowarka ma w zestawie duży).

 

...Ta ładowarka ma przejściówkę na mały wtyk, wiem posiadam takową, jedna rada gdy będziesz ładował, to nie postępuj tak jak jest w instrukcji nadrukowanej i podanej pod ładowarką<tylko tak jak w instrukcji dołączonej do ładowarki> ;-) ...

Link to post
Share on other sites

...Ta ładowarka ma przejściówkę na mały wtyk, wiem posiadam takową, jedna rada gdy będziesz ładował, to nie postępuj tak jak jest w instrukcji nadrukowanej i podanej pod ładowarką<tylko tak jak w instrukcji dołączonej do ładowarki> ;-) ...

 

Tu masz to samo z opisem

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1429

 

Wtyk duży - ja również miałem tylko duży wtyk w swojej ładowarce.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...