Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Czy ktoś z forumowiczy gra w LockOn'a?? Jeśli tak to czy mógłby mi ktoś udzielić wskazówki? Mianowicie, ze znajomym zabraliśmy się do latania we 2 i postanowiliśmy spróbować polatać w formacji. Czy jakiś doświadczony pilot ( w LOMAC'u) mógłby mi udzielić wskazówek?

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Hmmm, musicie lecieć tym samym kursem i z tą samą prędkością w miarę blisko siebie ;)

 

A tak poważnie: wystarczy nieco poćwiczyć, no i oczywiście potrzeba dobrego joya, 3 osie, przepustnica, hat, dużo guzików, bo na klawie, albo jakimś tanim "nie dla idiotów" to za wiele się zdziałać nie da.

 

Zajrzyj na Yoyosims.pl - tam na forum znajdziesz o tym pewnie wszystko i znajdziesz też ludzi, którzy co nieco mogą cię nauczyć online.

Link to post
Share on other sites

trening, trening i jeszcze raz trening. Wszelkie ruchy skrzydłowego muszą być delikatne, prowadzący powinie uprzedzać przed manewrami. I raczej nie polecam skupiania się na formacji w sytuacji kiedy w pobliżu może być przeciwnik. Wtedy rozluźniamy i rozglądamy się na wszystkie strony - dawno temu za czasów Warbirds zrobiliśmy śliczną, bardzo ciasną formację w 3 P51, niestety nikt nie obserwował 6 i jedna długa seria zdjęła całą trójkę :D

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Ja latam!

 

Rozumiem, że wszyscy spodziewają się opinii...

 

Powiem tak - wizualnie mocno in plus - wygląda ślicznie. Jedyne moje ale to wciąż nieco za niska rozdzielczość kokpitów.

 

Co do realizmu... Nie wiem jak było w pierwszym FC, ale nad gołym Lockiem jest sporo poprawy.

 

Skomplikowała się obsługa radau - teraz osobno ustawiamy aspekt wyświetlacza i osobno zasięg, dodatkowo trzeba określić aspekt celu. Dodano tryb TWS do Su-27. Ponoć jakoś lepiej zrobiona jest nawigacja w Su-25 i teraz ma sens. Rakiety lepiej działają, trudniej ich uniknąć, działka... hehehehe dobrze piorą :)

 

Nie latałem jeszcze zbyt wiele, na razie przetrawiłem manuala i kilka misji treningowych, ale podoba mi się. Cena jest przystępna, bo wychodzi jakoś koło 100 zeta - można kupić za pomocą karty płatniczej Visa Electron i dociągnąć szybciutko torrentem - najwygodniejszy chyba sposób zakupu gry z jakim miałem do czynienia i bezproblemowy. Filmiki tutorialowe są dostępne osobno i niestety są tylko filmikami, ale ponoć jest to podyktowane zamiarem uniknięcia kłopotów z kompatybilnością tracków pod różnymi wersjami.

 

Nie wiem jak kompatybilność z Black Sharkiem, bo nie latałem online, ale ponoć jest.

 

Jeśli ktoś nie przepada za realizmem, to są tak zwane "Game Settings" i mamy wszystkie bajery z Ace Combat (wszystkowidzący radar w rogu ekranu i takie tam), ale nie próbowałem.

 

Ogólnie polecam, jeśli ktoś lubi Locka i ma sprzęt na FC2 to trzeba to mieć, jeśli ktoś się wcześniej w to nie bawił i nie boi się nieco czasu spędzić na czytaniu instrukcji i nauce obsługi maszyn - to też nie ma nic lepszego.

 

A jeśli ktoś jest maniakiem realizmu i uwielbia czytać 700 stronicowe manuale, to już pewnie od dawna ciśnie we Freefalcona 5.5 i na Locka patrzy z pogardą. :-P

 

 

Aha, jeszcze jedno - gra ma limit aktywacji. Po instalacji, trzeba aktywować online. Tych aktywacji mamy 7. Jest też 10 dezaktywacji - czyli jeśli zmieniliśmy sprzęt lub system operacyjny możemy grę dezaktywować i potem znów reaktywować nie zużywając aktywacji. Brzmi trochę niepokojąco, ale to logiczna forma walki z piractwem - chodzi o to, żeby ktoś nie udostępnił klucza od oryginałki, żeby tysiące ludzi mogło grać za darmo. Nie korzystałem jeszcze z tych dezaktywacji i aktywacji, ale na innym forum napisali, że jeśli ktoś zużyje wszystkie, to można poprosić o więcej i nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

On line coś ciężko z serwerami (mało) a i są Guns only ;) ostatnio udało mi się poś strącić za pomocą działka F15.

Gra się przednie, tylko trzeba pamiętać aby nie skasować sobie ustawień klawiszy bo już nie pogramy (reinstalacja potrzebna), raz tak się mi udało i musiałem przeinstalować (nie da rady ustawić klawiszy ponownie). Teraz się zabezpieczyłem i zapisałem ustawienia standardowe w odpowiednich plikach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Temat zdechł, ktoś lata? Narazie nie będę podawał szczegółów, ale jest takie polskie forum, które dosyć aktywnie lata pewną kampanię. Narazie od odsyć długiego czasu rozgrywa się ona w warunkach pokoju, prawie FS tylko że na bojowych maszynach. Generalnie same nudy, to trening to patrol... start, lot w szyku, lądowanie... i tak w kółko. ;) Przy okazji pewnie będziemy stawiali własny serwer w niedługim czasie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...