Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Upgrade P&J M4 RIS


Recommended Posts

Jako świeżak na Forum Witam Wszystkich !!

Nie dawno zacząłem swoją zabawę w ASG i jako pierwszą replikę kupiłem P&J m4 RIS, stockowo jest już dość silna

(dane producenta)

Gearbox v.2

Długość 79cm/87cm

Prędkość 430 fps

Długość lufy wew (mm) 370 mm

 

Bylem z nią już na paru strzelankach, wystrzelone około 3,5k bb's, ale jak to często bywa czegoś mi brakuje, a dokładnie zasięgu i skupienia.

 

Na pierwszy ogień poszła gumka HU guardera, dalej w planach mam wymianę lufy na preckę (systema, guarder albo src). Tylko mam teraz dylemat, mianowicie czy zmienić lufę na taka samą długość jak stockowa czyli 370mm, czy kupić coś dłuższego np. 510mm i dołożyć tłumik ? Zdaje sobie sprawę, że broń będzie mniej poręczna itp, ale mi to nie przeszkadza.

Czy wymiana lufy na dłuższą o 140mm przyczyni się w sposób odczuwalny na wzrost osiągów?

Przy wymianie gumki i lufy uszczelnię odrazu teflonem połaczenie.

 

No i jak na razie na tym się moje pomysły kończą, nie chcę grzebać w GB, po 1 bo gwarancja, a po 2 bezpieczniej tak będzie dla innych.

 

Czy zaproponowane przeze mnie modyfikację wpłyną odczuwalnie na poprawie osiągów repliki ? Czy zastosowanie prec-lufy o 140mm dłużej da jakiś wymierny efekt ?

 

Dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Razem ze zmianą lufy na 509mm musiałbyś cylinder zmienić a to się z utratą gwarancji wiąże.

430 fps to ona miała jak u Krakmanów leżała, ubije się i będziesz miał 380, wiem z doświadczenia.

jak już chcesz wymieniać lufę na dłuższą to zamontuj razem z cylindrem tłok DF z tytanowymi zębami, cylinder typ 0, sprężynę sp120 Guardera, lufę MadBull'a(ja i znajomy mamy w m4 i jesteśmy zadowoleni) i komorę HU uszczelnioną Element'a lub King Arms'a.

Przydałoby się też zrobić shimming i wysmarować zębatki i zespół cylindra.

Link to post
Share on other sites
Razem ze zmianą lufy na 509mm musiałbyś cylinder zmienić

z tego co się dowiedziałem, zarówno od innych użytkowników tej repliki i bezpośrednio od Krakmanów to cylindra nie trzeba zmieniać bo jest odpowiedni i można takie modyfikacje przeprowadzać.... :roll: Ale czy można im wierzyć na słowo ? :roll:

 

Rozwiązanie przez Ciebie proponowane jest fajne, ale raczej poczekam z tym na dalszy rozwój repliki, póki co chcę wymienić gumkę, lufę na dłuższą, precyzyjną i doszczelnić układ.

Zresztą na wiosnę raczej kupie coś nowego od ICS-a tak więc nie chciałbym ładować za dużo kasy w coś co i tak docelowo będzie zmienione, chcę trochę poprawić to co mam, żadnych większych zmian.

 

Tylko pozostaje kwestia czy da to jakiś wymierny efekt ? Lufa 370mm czy 510mm ?

Edited by lenczek
Link to post
Share on other sites

Skoro chcesz na wiosnę coś innego kupować to po co w ogóle w tym grzebać.

Jak chcesz uszczelnić to komora+gumka+lufa.

Nic więcej nie zrobisz.

Co do cylindra to w replice o tej długości lufy(o stocku mówię) powinien być typ 1, jeśli twierdzą że może uciągnąć lufę 509mm to albo to jest ściema, albo małe chińskie rączki montują nieodpowiedni cylinder do tej giwery, ale wtedy możesz spokojnie władować 509mm tylko po co?

Link to post
Share on other sites

Długa lufa się przydaje przy tuningach tak myślę powyżej 450 efpeesów. A między dobrą prec rurą np. Systemy 370mm vs. 510mm - różnica będzie znikoma, zaprawdę. Polecam zostać przy lufie 370mm, ale kupić bardzo dobrą czyli Prometheus'a, a jak nie będzie to KM Head'a. Systema zaś to półka niżej od tych wyżej.

 

Masz obszerne tematy o prec rurach, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej. Jeśli nie to zaufaj starym wyjadaczom kulek.

Link to post
Share on other sites

wiec zrobię tak:

priorytet

1) gumka guardera (sylikonowa czarna)

2) prec lufka systemy 363mm (6.04 mm)

3) uszczelnienie układu przy lufie

 

i być może jeszcze w najbliższym czasie:

4) wymiana komory na systeme - ale tutaj pytanie, czy magazynki oryginalne od P&J będą pasować dokładnie ??

 

Wydaje mi się, że taka modyfikacja przyniesie już pewne, pozytywne zmiany, zarówno w zasięgu jak i skupieniu :D

 

Gogin co o tym myślisz ??

Link to post
Share on other sites

Komory nie zmieniaj bo nie ma sensu - skoro doszczelnisz komorę którą już masz to po co kupować kolejna komorę skoro ta już będzie szczelna? Ot taki paradoks. Gumka dobra, tylko radzę zakładać z lufą i uszczelnieniem, bo Guardery lubią się drzeć, szczególnie jak zakłada ją jakiś laik w tym temacie.

 

Myślę, byś wstawił na początek tą gumkę Guarder'a/Systemy/Deep fire'a - wszystkie godne uwagi, dystanser H Deep Fire'a (biały na zasięg, czarny na celność), doszczelnienie teflonem, używanie dobrych kulek. A w ramach ingerencji GB uszczelniona dysza i teoretycznie masz baardzo szczelny cały układ sprężający i nadający kulce prędkość. A jak wiadomo celność warunkuje głównie szczelność. Sama lufa to żaden Cud nad Wisłą - moim zdaniem współgrające w/w elementy niszczą celność jaką daje sama lufa w przy w/w kiepskich elementach układu (słaba gumka, nieszczelny układ, kiepskie kule), ale oczywiście lufa ładnie wsio dopełnia i warto ją kupić, ale nie od razu, chyba, że ma się kasę na wsio.

Link to post
Share on other sites

Po rozmowie ze znajomymi doszedłem do wniosku, że zrobię teraz tylko powiedzmy kosmetyczne rzeczy:

1)gumka

2)lufa

3)doszczelnienie układu

 

nic więcej nie będę ruszał, a zachowaną w ten sposób kasę przeznaczę na zakup wiosną (jak już się dobrze zaaklimatyzuję w ASG :D) ICSka...wydaje mi się, że to będzie dobre rozwiązanie :D

Link to post
Share on other sites

Dla mnie kupno kolejnej, praktycznie takiej samej repliki to głupota, ale daruję sobie wszelkie argumenty za i przeciw, wsio co miałem napisać - napisałem. Finalnie i tak zrobisz jak uważasz, jak wszyscy ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Jak już wymieniać komorę to na KA albo Elementa.

Tu się z Goginem nie zgodzę gdyż w PJ komory są po prostu tragiczne i nie ma sensu się z nimi bawić.

Ja bym się zainteresował wstawieniem sprężyny bo stracisz koło 50fps w niedługim czasie.

 

A powiedz mi lenczek czym oprócz gb rożni się ICS od PJ?

Bo te pieniądz które chcesz przeznaczyć na ICS możesz wydac na usprawnienie PJ i uwierz mi będziesz identycznie usatysfakcjonowany.

Edited by Dogtag
Link to post
Share on other sites
A powiedz mi lenczek czym oprócz gb rożni się ICS od PJ?

nie mam zielonego pojęcia jako niedoświadczony i zdaje się na Wasze rady :-P ,

wyszedłem z założenia, że będzie lepsza, bo firmowa...;/ a jak się mylę i lepiej te pieniądze przeznaczyć na usprawnienie P&J to oczywiście, ze tak zrobię :D

 

a to czy chodzi o lans itp to mi nie zależy :D za stary już na to jestem trochę :D

dla mnie liczą się osiągi a nie wygląd i firma, jak usprawniony P&J da mi to samo co ICS to jasną dla mnie rzeczą jest żeby zostać przy P&J ;D

 

a wracając do tematu modyfikacji.

Wydaje mi się, że jak zacznę pomału wymieniać wnętrze, zaczynając od przodu :D (lufa, gumka, komora) a kończywszy na elementach GB to coś mogę uzyskać :D

 

BTW.

Co za różnica, czy zostanę trafiony z repliki firmy P&J, ICS czy TM i tak będę musiał zejść z pola :D tak więc dla mnie firma nie ma znaczenia, najważniejsze to aby warta była wydania pieniędzy. I z tym właśnie przybywam do Was, prosząc o rade i pomoc.

Link to post
Share on other sites

No nie i fakt nawet ja wolę super osiągi od super wyglądu, choć często gęsto boli, jak zobaczysz u kogoś replikę takiej samej broni jak Twojej i co z tego, że ma 300 efpees i z 20 m mniejszy zasięg? Z drugiej strony na opak może myśleć posiadacz tej ładnie prezentującej się repliki.

 

Pytanie za 2 punkty... Co myśli użytkownik ładnie prezenetującego się gnata z super osiągami?

 

Pranie mózgu część druga, zaraz po przerwie, nie odchodźcie od odbiorników!

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Zwykłego chińczyka można tak dozbroić, że też będzie się ładnie prezentował, ale powinienem zadać sobie pytanie, czy w lesie albo w okopie mi to pomoże ? raczej nie...dla mnie liczą się osiągi... dla mnie replika ma być użyteczna a nie stanowić formę lansu itp...

zależy mi tylko i wyłącznie na osiągach repliki...

 

Żeby nie było niejasności - ja obstawiam, że raczej przy PJ zostaniesz, chyba że masz za dużo kasy.

 

Osobiście jestem zwolennikiem replik tanich...

 

ufff :-P no to mnie uszczęśliwiłeś ;D

Edited by lenczek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...