Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

USZCZELNIANIE KOMORY HU


Recommended Posts

Chcialbym przedstawić wam pomysł uszczelniania komory HU.

Przy moich testach zero strat w wyniku nieszczelności gumki.

 

Robie o tak ;):

 

Smaruje krawędź gumki HU magick'iem, po zaschnięciu tworzy sie przezroczysta powłoczka, która bardzo łatwo schodzi nie niszcząc gumki. Na stronie zew. lufy powstanie niewielki slad po kleju, ale po grzyba nam ładnie wyglądająca lufa z zewnątrz :wink: .

 

Testy przeprowadzałem wsysając powietrze z lufy, oraz dmuchając nia - troch mocno, nawet po wystrzeleniu 4k kulek dalej szczelność sie zachowała.

Edited by noroslayer
Link to post
Share on other sites

mając metalową (jedną z lepszych) komór HU myślę że to jest nie potrzebne

ponieważ są one wystarczająca uszczelnione a w niektórych karabinach przylegają dokładnie do korpusu więc niekiedy nie ma na to miejsca ale jak się serio uważa za nieszczelną komorę to myślę że taki "bajer" się nada np do plastikowych komór

Link to post
Share on other sites

Kamilos proszę... Nie ma znaczenia czy komora jest metalowa czy z ABSu, nie ma znaczenia czy jest jedno częściowa czy dwu a uszczelki w KA to jedna wielka ściema ponieważ szczelne ma być połączenie między kołnierzem gumki a dyszą i do tego nic nie ma materiał z jakiego jest wykonana komora czy to że jest jedno bądź dwu częściowa.

Link to post
Share on other sites

A co niby dają te uszczelki w miejscu wejściu do maga? To że powietrze które NIE POWINNO uciekać między dyszą a kołnierzem gumki ucieknie każdą możliwą dziurą w magu? A przy dobrym uszczelnieniu nie powinno mieć miejsca uciekanie powietrza między dyszą a gumką HU.

Link to post
Share on other sites

Czemu kojarzycie uszczelkę zaraz z uszczelnianiem/szczelnością. Moim zdaniem owe uszczelki pełnią rolę stabilizacji komory, tak by sztywno siedziała w dżirboksie i magu, mogę się mylić, ale raczej o to chodzi - nie miejmy inżynierów King Arms'a za matołów.

Link to post
Share on other sites

Toż jeszcze nikt nie napisał że nie spełniają żadnej funkcji, tylko tyle że niektórzy opacznie ją rozumieją....

 

Oj, poszukaj sobie opinii na temat tej komory to znajdziesz i takie. Czy opacznie? By tak twierdzić, trzeba znać tą prawdziwą wersję, nie wiem czy moja jest bliska prawdy, ale warto by się zastanowić nad tym, a nie cały czas tylko narzekać - nie mówię tego w Twoim kierunku ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Ja myślę że w fabryce ktoś na kontroli przysnął i wyszła cała partia z rowkami, to żeby ich nie wycofywać ze sprzedaży ktoś wymyślił żeby zakryć je oringami - może moja wersja nie jest bliższa prawdy ale za to oryginalna. :wink: Tak na serio to zgadzam się całkowicie że zapewne służą do stabilizacji i tyla.

Link to post
Share on other sites

Mam teorię po co są te uszczelki na wejściu maga. Od wkładania i wyciągania magów wlot w komorze się wyciera i potem pojawiają się cyrki z niepodającymi magazynkami, koniecznością podklejania itp. Guma nawet jak się wytrze, a mam wrażenie, że potrwa to dłużej, to zawsze można ją zastąpić nową uszczelką.

Po co jest uszczelka przy gearboxie - nie wiem, ale stawiam na przedmówców, że do stabilizacji.

Link to post
Share on other sites
Tak na serio to zgadzam się całkowicie że zapewne służą do stabilizacji i tyla.

Może służą do stabilizacji, ale nic nie stabilizują. KA w G&P siedzi jak du_a na kaktusie.

I tak trza nad spasowaniem popracować.

 

Te uszczelki to chyba jakiś niezdrowy chwyt marketingowy pijanego żółtka. :roll:

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...