Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z hk416 agm


Recommended Posts

Witam, mam problem z w/ repliką, kupiłem ją jako używaną 2 razy , po zakupie nie strzelała więc naładowałem batke i zaczynają się schody postrzelał trochę i później przestał, jak naciskam spust to jest tylko takie tyknięcie, a jak trzymam spust na ciągłym to jest tyknięcie i zaraz kable styki i bezpiecznik robią się gorące, batka też ale mniej, jak podepnę na chwilkę do ładowania to znowu postrzela kilka razy i dalej to samo(ale nie wydaje mi sie aby to był problem z baterią). W GB wszystko jest raczej ok bo rozkręcałem.

 

Typ akumulatora to ten chowany do kolby "agm Ni-MH rechargeable" 7,2V 1500 mAh.

 

Nie znam się na tym zbytnio, więc z góry dzięki za pomoc. :wink:

Edited by wkwojtas
Link to post
Share on other sites

Jest raczej ok bo rozkręcałeś? Ja myślę raczej, że nie jest. W AGM'ach shimmingu praktycznie nie ma, tak jak regulacji silnika, kable są o kant dżirboksach potłuc no i ta wazelina dopełnia całość... Spróbuj dokręcić silnik na maksa (1,5mm imbus na spodzie chwytu) i popuść o 2-3 obroty maksymalnie - jak nie pomoże, to myśl nad serwisem repliki porządnym - to co wyżej wymieniałem, tylko zrobione dobrze.

 

Druga kwestia to akumulator - sprawdź na innym akumulatorze.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Usunąłem fragment niezgodny z zasadami Forum. A.Fiedotow. To podstawowy problem replik H&K ze stajni AGM. Okablowanie w tych replikach wygląda jak czarny przewód od lampki nocnej :). Nie ulega również wątpliwości, że drugi poważny mankament to to że AGM daje do replik akumulatory, które możemy od razu dać jakiemuś dziecku do zdalnie sterowanego autka gdyż nie dają rady nawet stockowym replikom. Po tych dwóch operacjach będziesz miał spokój, jeżeli nie wierzysz to odkręć kolbę i rozłącz kable na złączkach umieszczonych w 3/4 długości kolby i podłącz na krótko baterię i zobaczysz, że replika zadziała bez problemu. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zacznij kolego Portosixie od sprawdzenia co znaczy "podpiąć na krótko". Potem zastanów się w jaki sposób wciskasz ludziom swoje usługi wbrew regulaminowi.

 

A następnie pomyśl, że nie tylko kable przeszkadzają relikom. Liczą się też, i to bardzo styki.

 

A kolega napisał, ze ma bardzo słabą baterię. To jest jego główny problem. Na chwilę obecną wciskasz mu coś co jest mu zbędne.

Link to post
Share on other sites

za 40pln wykonam ci nowe okablowanie z przewodów niskooporowych w osłonie silikonu i założę do repliki.

 

Dość niesmaczne z Twojej strony, zgłosiłem to już moderatorom, liczę na bana dla Ciebie.

 

Nie ulega również wątpliwości, że drugi poważny mankament to to że AGM daje do replik akumulatory, które możemy od razu dać jakiemuś dziecku do zdalnie sterowanego autka gdyż nie dają rady nawet stockowym replikom.

 

Tak, bo AGM jest tutaj wyjątkiem i wszystkie stockowe akumulatory to poezja. Pomijam bezeceństwo na temat sterowanych samochodzików, najwyraźniej nie wiesz, gdzie się pierwotnie wykorzystywało i wykorzystuje pakiety, których my obecnie korzystamy.

 

Po tych dwóch operacjach będziesz miał spokój, jeżeli nie wierzysz to odkręć kolbę i rozłącz kable na złączkach umieszczonych w 3/4 długości kolby i podłącz na krótko baterię i zobaczysz, że replika zadziała bez problemu.

 

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... Ameryki Kolego Kable Sylikonowy, to Ty nie odkryłeś. Wiesz, może załamie Twój mały świat, idealnych rozwiązań i naprawiania wszystkiego poprzez wymianę kabli, ale może Ci wpadło do głowy, tak przez sekundę, ale tak na sekundę, że to może wina... Nie wiem... WTYCZKI I BEZPIECZNIKA?!

 

Pozdrawiam

 

Serio, z Grzechotnikiem stanowicie uber parę roku.

Link to post
Share on other sites

jednak nie wydaje mi się że to bateria, bo na innej replice działa bez problemu, a postrzelał chwilkę jak go rozebrałem i złożyłem z powrotem.

 

A z tym liczeniem to rzeczywiście trochę zawaliłem, ale robiłem to w pośpiechu, a dopiero jak policzyłem jeszcze raz później to sie kapłem.

Edited by wkwojtas
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...