Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM028 - Problem.


Recommended Posts

Witam.

 

W piątek rozkręciłem replikę w celu wyczyszczenia i naprawienia selektora (nie blokuje/nie strzela SEMI/ strzela tylko AUTO). Mówię o Cymie 028.

 

Wszystko ładnie rozłożyłem, skręcam a tu zonk - blokuje, ale SEMI nie strzela.

Więc rozkręcam wszystko od nowa ładnie układam wszystko i dokręcam selektor ognia.

Podłączam batkę a tu znowu zonk - replika jak by chciała strzelać, a nie mogła - dosłownie. Słyszę tarcie zębatek, pracę silnika, ale coś się zacina. Wspomnę, że batka naładowana. :/

 

Nie chcę rozkręcać środka GB, bo nie jestem specem i coś myślę, że nie poskładam go. :/ :poddanie:

 

Serwis odpada - nie mam gwarancji.

 

Pomocy. :P

 

Trzewik.

Edited by Trzewik
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam. Nie chce zaczynać nowego tematu wiec pisze tutaj. Mój problem z CM.028 polega na tym, ze w trybie auto mam puste strzały a jeśli już uda się wystrzelić kulki to lecą podwójnie jednka tylko 5-7 metrów. Po wyciągnięciu maga z komory wypada 5 kulek zamiast 4. Bron jest prawie nowa, na gwarancji. W serwisie była zakładana przezroczysta gumka guardera.

 

@EDIT W trybie semi nie ma problemow

Edited by WawelUS
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Nie chce zaczynać nowego tematu wiec pisze tutaj. Mój problem z CM.028 polega na tym, ze w trybie auto mam puste strzały a jeśli już uda się wystrzelić kulki to lecą podwójnie jednka tylko 5-7 metrów. Po wyciągnięciu maga z komory wypada 5 kulek zamiast 4. Bron jest prawie nowa, na gwarancji. W serwisie była zakładana przezroczysta gumka guardera.

 

@EDIT W trybie semi nie ma problemow

 

Na moje oko to będzie wina gumki. Guarder jest dość delikatny co mogło spowodować jej podwinięcie.

Dzieje ci się to od tego momentu kiedy wymieniłeś gumke?

Link to post
Share on other sites

Na moje oko to będzie wina gumki. Guarder jest dość delikatny co mogło spowodować jej podwinięcie.

Dzieje ci się to od tego momentu kiedy wymieniłeś gumke?

 

Gumka byla wymieniana od razu po kupnie broni w serwisie. Stockowa przyszla luzem w paczce. Na auto po wywaleniu 2k kulek, strzela 3 strzalami dalej nadal pusto. Moze to byc wina batki?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz trochę umiejętności to rozbierz komorę hu i złóż jeszcze raz. Na forum znajdziesz różnego rodzaju poradniki jak to zrobić więc myślę że nie będziesz miał problemu.

Co do tych strzałów na pusto opisz to jeszcze raz dokładniej bo nie zrozumiałem zbyt o co chodzi, ale ogółem "puste" strzały nie są winą baterii.

Edited by kamir0014
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz trochę umiejętności to rozbierz komorę hu i złóż jeszcze raz. Na forum znajdziesz różnego rodzaju poradniki jak to zrobić więc myślę że nie będziesz miał problemu.

Co do tych strzałów na pusto opisz to jeszcze raz dokładniej bo nie zrozumiałem zbyt o co chodzi, ale ogółem "puste" strzały nie są winą baterii.

Komore hu rozbieralem, poza tym ze jest tlusta od jakiegos smaru wszystko niby ok, a co do pustych strzalow to strzelajac seria co 2 strzal leci kulka tak, jakby sie gdzies blokowaly.

Link to post
Share on other sites

No to teraz już na 100% wina komory/gumki.

Rozkręć komorę, wyciąg gumkę i wyczyść ją dokładnie ze smaru na kołnierzu i wewnątrz.

Złóż wszystko tak jak powinno być i załóż tą blokadę lufy która chroni przed jej przekręceniem, gdy to zrobisz pociąg delikatnie lufę tak jak byś ją wyciągał z komory i obserwuj czy kołnierz gumki będzie trochę mniej dociskany. U mnie właśnie to było przyczyną podwójnych strzałów i zacinek na kołnierzu.

Link to post
Share on other sites

No to teraz już na 100% wina komory/gumki.

Rozkręć komorę, wyciąg gumkę i wyczyść ją dokładnie ze smaru na kołnierzu i wewnątrz.

Złóż wszystko tak jak powinno być i załóż tą blokadę lufy która chroni przed jej przekręceniem, gdy to zrobisz pociąg delikatnie lufę tak jak byś ją wyciągał z komory i obserwuj czy kołnierz gumki będzie trochę mniej dociskany. U mnie właśnie to było przyczyną podwójnych strzałów i zacinek na kołnierzu.

No to brzmi jak konkretna odpowiedz :) Pare portali o asg przelecialem i nie mialem odpowiedzi. Jutro bede rozkrecac :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Co by nie zaczynać nowego tematu mam pytanie odnośnie obudowy cm.028

 

Mowa o niejako fabrycznych luzach w obudowie.

Chodzi mi o górną klapę (dodatkowe miejsce na baterię w cm.028) która jest zdejmowana. To jedyny element cm.028 który ma luzy w nowej replice, którą zakupiłem. Nie da się jej zamontować tak żeby nie miała "lekkich" luzów.

 

Pierwsze pytanie, czy te luzy są fabryczne w cymie czy może zakupiłem trefną replikę?

 

Drugie pytanie, czy takie luzy a tym samym nieszczelność tej części repliki którą przykrywa górna klapa nie stanowi problemu jeśli chodzi o zanieczyszczenie wnętrza repliki?

 

Z góry dziękuje za odp. Nadmieniam, że nie znalazłem odp na powyższe pytania na forum.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Co by nie zaczynać nowego tematu mam pytanie odnośnie obudowy cm.028

 

Mowa o niejako fabrycznych luzach w obudowie.

Chodzi mi o górną klapę (dodatkowe miejsce na baterię w cm.028) która jest zdejmowana. To jedyny element cm.028 który ma luzy w nowej replice, którą zakupiłem. Nie da się jej zamontować tak żeby nie miała "lekkich" luzów.

 

Pierwsze pytanie, czy te luzy są fabryczne w cymie czy może zakupiłem trefną replikę?

 

Drugie pytanie, czy takie luzy a tym samym nieszczelność tej części repliki którą przykrywa górna klapa nie stanowi problemu jeśli chodzi o zanieczyszczenie wnętrza repliki?

 

Z góry dziękuje za odp. Nadmieniam, że nie znalazłem odp na powyższe pytania na forum.

Pozdrawiam.

 

 

Co do drugiego pytania - ja swego czasu jedną strzelankę musiałem z konieczności przebiegać bez pokrywy zamka, gearboxowi nic nie dolegało.

 

A co do pierwszego, w cymach luzy się zdarzają i nic na to się nie poradzi ; )

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

Przepraszam, że odkopuję ale założenie nowego tematu z powodu jednego problemu, pytania? jest bezsensowne.

 

Mój brat kupił nie dawno cm.028-A i wszystko super, jednak nigdy nie ma idealnie...

Nie można otworzyć pokrywy gearboxa. Ten mały zatrzask? po wciśnięciu chowa się tylko 2mm ;/

 

Boję się na siłę go wbić do środka, bo replika jest świeżo po gwarancji, brat ma 13 lat, więc nie opłaca mu się wkładać do tego interesu.

 

Z góry dziękuję i jeszcze raz przepraszam za odkopanie.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...