Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

nowatorski sposób na włączanie lasera


Recommended Posts

ostatnio wpadł mi do głowy pomysł na włączanie celownika laserowego, który był by bardzo praktyczny i nie wymagał by używania oddzielnego włącznika. nie znam się dokładnie na laserkach, ponieważ luneta i muszka&szczerbinka są stosowane przeze mnie, to co mogę napissać już istnieje. ale do rzeczy: chodzi o to żeby laserek się włączał kiedy położy się palec na spuście. idea jest dosyć prosta, na spuście montuje się mały przełącznik i kabelek prowadzi do celownika. mam schemat tego czegoś, ale nie wiem jak go wstawić. szczegóły opiszę jak pojawi się obrazek.

 

PS jeśli coś takiego istnieje to skasujcie ten topic jak najszybciej. żeby nie wyszło jakieś głupstwo, po prostu nie studiowałem budowy wskaźnika laserowego, a pisze o tym bo zaraz bym zapomniał. jak ktoś umie wstawić ten obrazek to niech napisze, wyśle mu go mailem.

Link to post
Share on other sites

istnieje jak istnieje.. pomysly takie byly (rowniez z elektronicznym systemem koordynacji ognia snajperow) ale zrezygnowano z tego rozwiazania poniewaz istneije zbyt duze ryzyko przypadkowe strzalu - pomysl kloci sie z podstawowa zasada niekladzenia palca na spuscie zanim nie chce sie strzelic

Link to post
Share on other sites

U nas kolega zainstalował tak laser w sprężynowej MP5A3 TM. Umieścił go nad lufą (muzzle), włącznik zaś podłączył do spustu - słychać w momencie włączenia ciche kliknięcie. Dość interesująca realizacja.

Link to post
Share on other sites

dzięki bardzo zjawa :D

pomysł jest dosyć prosty: do spustu przymocowane są dwie niestykające się ze sobą blaszki, a do każdej jest podłączony kabelek. gdy przyłoży się palec do spustu blaszki się zetkną powodując zamknięcie obwodu. zaczełem już robić coś takiego i postaram się jakoś umieścić je na forum, razem z opisem krok po kroku jak wykonać. z braku laku (lub gotówki jak kto woli :D ) zamiast diody laserowej umieszczę zwykłego LED-a.działa tak samo, tylko że zjada mniej baterii :)

Link to post
Share on other sites

poprostu led jest by pokazać jak to działa. na razie jest jedna bateria i led, a jak będzie dioda laserowa (kasa, kasa, kasa) to będą 3 baterie i będzie fajnie (czyli będzie celownik):wink: mi chodzi głównie o włącznik umieszczany na spuście, a nim możesz sobie włączać co chcesz np wiertarke (przydetne na polu walki gdy się skończą kulki) lub szczoteczkę do zębów (gdy chcesz powiedzieć "asta la vista, bejbe" ale nie chcesz przeciwnika urazić oddechem) :wink:

 

sory za zgryźliwość, nie mogłem się powstrzymać :twisted: nie bierz tego go siebie.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...