Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Obuwie Magnum Classic


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jezeli nie stac cie na serię Elite to polecałbym raczej Classic. Stealthy są gorzej zaprojektowane jako but uniwersalny, nieco droższe i jak na mój gust zbyt luźne w palcach. Jezeli cię stać to kup Elite :wink:

 

Będą w najbliższym czasie pustynne z serii stealth - fajne, z materiału i nielicowanej bezowej skory, lekkie. Na razie byly tylko próbki na rynku w ciagu 2 miesiecy powinny byc do kupienia (dystrybutor jest niezly - pustynne buty wprowadza na jesien/zime... no comments :lol: )

Link to post
Share on other sites
(dystrybutor jest niezly - pustynne buty wprowadza na jesien/zime... no comments :lol: )

 

EOT

a co za roznica? :)

 

jaki jest klient na takie buty? albo maniacy militariow/asg lub wojsko jadace na misje do cieplych krajow ;) Maniakom niewiele przeszkadza, bo w butach pustynnych mozna biegac caly rok, a wojsko jak to wojsko ;) nie zna dnia ani godziny ;D

Link to post
Share on other sites
(dystrybutor jest niezly - pustynne buty wprowadza na jesien/zime... no comments :lol: )

 

EOT

a co za roznica? :)

 

jaki jest klient na takie buty? albo maniacy militariow/asg lub wojsko jadace na misje do cieplych krajow ;) Maniakom niewiele przeszkadza, bo w butach pustynnych mozna biegac caly rok, a wojsko jak to wojsko ;) nie zna dnia ani godziny ;D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ja mialem juz 3 pary magnum.Mialem sympatexy x2 i classic ze skory teraz koncza swoj zywot. Buty nie wytrzymuja wiecej jak 10-12 miesiecy(kwestia ilosci wyjazdow w gory) Mimo wszystko butki sa zajebiste... Jeszcze nie znalazłem leprzych teraz zainwestuje w serie ELITE i moze wytrzymaja wiecej:)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Benio kurna przejdz sie do zapieca na starowislna i tam taniej niz w military bedziesz mial.

 

No coz wlasnie zanabyłem tam Magnum Stealth Leather o 10 zl taniej niz w innych miejscach, ktore sprawdzalem (Military.pl, militaria.pl (*&~#^*!^~@*), demobil.pl, Katowicki Pentagon...) :D

 

Jak na razie (dwa dni chodzenia) stwierdzam - rewelacja, faktycznie miekkie, swietnie sie w nich biega. Choc moze mam tylko wrazenie, ze jest mi w nich cieplej niz w starych gromach, czy Marinsach.

Wiecej wrazen wkrotce :D

Link to post
Share on other sites

Jak na razie (dwa dni chodzenia) stwierdzam - rewelacja, faktycznie miekkie, swietnie sie w nich biega. Choc moze mam tylko wrazenie, ze jest mi w nich cieplej niz w starych gromach, czy Marinsach.

Wiecej wrazen wkrotce :D

mają grubsza podeszwę, a to dość wiele i mają pod skóra jakiś materiał.

Link to post
Share on other sites

Jak tak bardzo podobaja ci się Kupczaki to poszukaj dobrych butów trekkingowych z gore dobrej firmy. Salomony itp. Zapłacisz troche mniej (okolo 400-450) a buty bedziesz mial znaaacznie dluzej niż jakieś Magnumy. Co wiecej warto pamietac, ze buty tego typu bywają uzywane przez jednostki specjalne - mam gdzies fote SEALsow w Salomonach wlasnie (oczywiscie nie polecam konkretnych topowych modeli... zwykle cywilne buty w gory w 100 % zdadza egzamin, sa przy tym bardzo uniwersalne). Tylko trzeba znalesc brązowy model.

Albo poszukaj zwyklych glanow made in England (tez kolo 400)

 

 

EDIT

 

Na allegro pojawily sie ostatnio niemieckie buty HAIX z Gore... 400pln. Stronka producenta: http://www.haix.de/us/cpartner_gore.php

 

Na oko wydaja sie byc calkiem przyjemne... Ma ktos jakies doswiadczenia z nimi???

Link to post
Share on other sites

Glany? Wybor niezbyt ciekawy.

 

Co do salomonow. Buty praktycznie nie do zajechania. Mialem jedne trekkingowe i jedyny powod, dla ktorego sie ich pozbylem to to ze noga mi urosla i byly za male. Teraz chodze juz okolo 2 lat w nastepnych(te juz nie trekkingowe) i trzymaja sie swietnie.

Link to post
Share on other sites

Są glany i są glany. Dyskusję na ten temat już na tym forum prowadziłem i nic mojego zdania nie zmieni. Po prostu dobre glany niczym nie rożnia się od przeróżnych Corcoranow, Dannerów, Altama i innych tego typu butów (oczywiście mówimy o modelach wykonanych tylko ze skóry), poza faktem, że są produkatami tylko na rynek cywilny.

 

Najdurniejszy przyklad - opinacze w zasadzie są glanami, jedyna różnica to sam opinacz (który ja z reguły przerabiam na dziurki - moje obecne czekaja na kilka wolnych groszy). Wystarczy przejżeć topik z przed kilku miesięcy by zobaczyc ilu maja zadowolonych użytkownikow. Zaś wiele porządnych angielskich produktów (byle nie zniewieściałe martensy) ma 100 razy lepszą podeszwe, sa cichsze, nie skrzypią, waża mniej i mają o wiele lepsza skóre. Buty na lata. kwestia gustu i przyzwyczajenia. No i można w nich iść na egazmin czy tez zalożyć na bardziej oficjalną okazje. Wystarczy ladnie zapastowac. W trekkingowych juz nie bardzo :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Widzę, że już nikt tutaj nie piszę, ale nie będe zakładał nowego tematu, bo po co... Mam takie małe ostateczne pytanie - podsumowanie. Jaki model Magnumów polecacie końcowo?

 

Zauważylem, że są 3 wersje (ze strony producenta): Classic, Stealth, Elite. Ceny między 200-500zł. Jestem zdecydowany na zakup tych butów, ale nie wiem do konca który wybrać model. Z regóły wiem, że powiecie "Weź Elite", ale jeśli można proszę o jakiś argument, dlaczego leszpe będą np. Elite Sympatexy od zwykłych Sympatexów. Co Elite mają takiego dobrego? I lepsze byłyby Sympatexy czy Leathery (Elite czy Stealth?) ?... Tyle juz o tym czytałem, że sam nie wiem co wybrać :-)

 

Dzięki z góry za pomoc :-)

Link to post
Share on other sites

Cóż, ja mogę powiedzieć ze swojej strony o Stealth Leather. Jak na razie rewelacja, chodzę w nich "na okrągło", zaliczyły już kilka strzelanek, różne warunki atmosferyczne (łącznie ze śniegiem, błotem etc. i jak na razie nie przemokły). Rewelacyjnie trzymają nogę, miękkie jak "bamboszki", bardzo dobrze trzymają się podłoża. Bardzo dobry system sznurowania. Jedyne na co chce zwrócić uwagę to dokładne dopasowanie numeracji do nogi. Albo mi się wydaje, albo mają dość sporą numerację ;) Zwykle noszę 42.5 - 43, teraz mam 43 i są luźne, mimo że w sklepie wydawały się dobre (ale dwie grube skarpetki i jest nieźle).

 

Ale nie mam porównania do innych butów firmy Magnum, więc to tylko moja dalsza opinia o Stealthach ...

Link to post
Share on other sites

Wersja "Leather" nie zawiera materiału "Sympatex", więc nie mogę sie o nich wypowiadać. Ja mam z klasycznej skóry, bez żadnych wstawek z materiału...

 

Co do konserwacji/czyszczenia to już w tym temacie było opisywane (na początku), zresztą w kilku innych tematach dot. obuwia Magnum i butów "taktycznych" ten wątek był poruszany, wystarczy poszukac ;)

 

Ja robie tak jak ktoś tu doradzał, pasta do czyszczenia i konserwacji firmy Bufflo z woskiem pszczelim, do tego czasem pasta do butów czarna (również z woskiem). Jak na razie impregnatów żadnych nie stosowałem, no ale mam te buty od niecałego miesiąca.

Link to post
Share on other sites

Coz! Ja mam Magnum Classic od roku i nie narzekam tyle ze.... pekla mi skora na zgieciu na zapietku! Oddalem do reklamacji na 10 dni przed koncem gwarancji! :lol: Co do jakosci tych butow to SA CUDOWNE! Jesli bedzie sie je odpowiednio impregnowac i po prostu o nie dbac to wytrzymaja bardzo dlugo i w bardzo dobrym stanie! Ja czyszcze je, impregnuje i pastuje po kazdej strzelance i wszystko jest w jak najlepszym porzadku (poza tymi zapietkami no ale podobno to wada standardowa w tych butach czesto sie powtarzajaca w starych modelach - w nowych podobno juz to wyeliminowali)

A obecnie czaje sie na Magnum Elite Brown Leather Sympatex, ktore ciezko dostac ale obecnie jestem w US i mam nadzieje ze cos tu znajde! U nas kosztuja 500 zeta a tutaj niecale 300 zeta :lol: W Polsce wszystko musi miec MEGA przebitke

pozdro

g.

Link to post
Share on other sites

moje "clasiki" mają dwa latka (i nie wyglądają na takie co by chciały sie popsuć) trochę je tyrałem swego czasu, głównie w błocie i bunkrach, pastuję jak sobie przypomnę :) impregnuję ... a co to jest? generalnie pierwsze buty ktore wytrzymały tyle wyjazdów (treking, offroad, asg) i wyjsc w teren co żadne inne poprzednie. Dlatego chyba czas zadbać o nie 8)

 

pozdr

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie wiem czy tylko w tym modelu tak jest, ale niestety zauważyłem pierwszą wadę Magnum Stealth Leather...

 

W warunkach zimowych, podejście pod górkę na której jest lekko ubity śnieg.... to niezła ekwilibrystyka. O ile w normalnych warunkach podeszwy b. dobrze się trzymają podłoża, o tyle tutaj hmm nawet ustawienie stopy bokiem niewiele pomaga :(

Moze ja jestem po prostu przyzwyczajony do butów z b. agresywnym bieżnikiem?

 

Ale tak pozatym, to nadal uważam, że to najwygodniejsze i najlepsze buty jakie do tej pory miałem ;)

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak - seria Stealth ma spieprzoną nieco numerację chyba - srednio są o pół numeru za duże w stosunku do deklarowanego numeru. Podeszwa niestety miała być fajna a jest taka sobie - przede wszystkim jest nieco zbyt szeroka i ma tendencje do slizgania się na niektórych podłożach jak wspomniano powyzej. Generalnie stabilniejsze buty i mniej 'kapciowate' buty to takie o wezszej podeszwie - czyli seria classic. Mam i takie i takie teraz kupuje brown leathery/cordurę z nowej lekkiej serii na lato i na pewno beda to podeszwy Classic nie Stealth.

 

O Elite WP niech mówi Kapral bo je dłuzej nosi - ale obawiam sie ze tez sa nieco zbyt szerokie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...