Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P&J M4 RIS nowa komora,gumka ,lufa -problem


Recommended Posts

Witam

 

Wczoraj dotarła do mnie paczka z Specschop-u .Zamówiłem nową komore KA ,prec lufę

Systemy ,gumkę Systemy oraz dystanser KM Head .Poprosiłem o zmontowanie całości.

Po zmontowaniu emki i pierwszych próbach okazało się że co drugi ,trzeci strzał

jest podwójny .Pierwszy strzał jest normalny ,kulka leci normalnym torem i pełnym zasięgu a druga kulka oczywiście przy tym podwójny strzale jest słabsza i ma dystans krótszy .

Co może być przyczyna podwójnego strzału .

 

PS. -Kulki G&G

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozkręciłem hopa i dalej to samo ,ale :) rozkręciłem całość ,poczarowałem

złożyłem do kupy i - Przy 0 hop i minimalnie podkręcony na semi strzela

prawidłowo i pojedyńczo ale na auto co co któraś wylatuje podwójnie a

przerwaniu serii nawet jedna kulka bezwładnie wyleciała mi z lufy :(

Link to post
Share on other sites

Ja jakiś czas temu chciałem pozbyć się emki, kumpel chciał wziąć, wiec dałem mu na jazdę próbną, kumpel stwierdził, że nie weźmie bo karabin strzela podwójnie. Zdziwiło mnie to bo strzelał u mnie normalnie, później dopiero zobaczyłem, że takie coś miałem, ale tylko na hicapie, bo normalnie na lowcapach jadę.

 

Pożycz od kogoś real- lub low- capa i sprawdź. Może to pomoże.

Link to post
Share on other sites

Ok tak zrobię :) .Przy zamówieniu gumki u Krakmanów dobiorę low-capa zobaczymy

czy to coś da .

Jako że jestem zielony to jakie są różnice oprucz ilości kulek w tych magazynkach.

Czy jest inny mechanizm podawania kulki przez co może to powodować efekt podwójnej kulki ?

Link to post
Share on other sites

A może ten hicap chiński który mam jest wadliwy i przez to cała kałabania może zaiwestować dodatkowo w firmowy hicap.

Mam Giete wersja C z hicapem i ani razu mnie nie zawiodła i nie mam na niej

podwójnej kulki .

Czy magazynki sprzedawane u Krakmanów te low i hi cap są dobre jakościowe czy szukać firmowych.

Mógłbyś polecić jakieś firmowe i nie za kosmiczne pieniądze.

Link to post
Share on other sites

No cóż, też miałem giete i nie narzekałem ;) Nie wiem czy to na 100% jest wina magazynka, u mnie tak było, u ciebie moźe być zupełnie coś innego. Więc zanim coś kupisz sprawdź czy to jest to.

 

Jeszcze takie pytanie, ten problem masz dopiero po wymianie komory?

 

Co do magów to mam te http://www.taiwangun.com/magazynki_magazyn...m4_p_j-580.html i chwale sobie, żadnych zacinek mimo że jeszcze ani razu ich nie smarowałem. Jedyny problem z nimi jest taki że trzeba pilnikiem body poprawiać, bo nie do każdego karabinu pasują.

Link to post
Share on other sites

Chyba ten problem nie wystąpił po wymianie komory .

Na prawdę nie pamiętam ale jak kupowałem emke zamontowali mi gumkę

Guardera i od początku nie byłem zadowolony chyba też pluła podwójnie ale tego naprawdę nie pamiętam .Potem zaczołem kombinować sam i uszkodziłem tą gumkę ,więc założyłem stockową i to już był koszmar .Dodatkowo często na kulkach PJ

zapychała mi się lufa.

 

Wniosek za braku pamięci :)

-- Albo amka od początku pluła podwójnie i tak mi sprzedali albo strzelało normalnie

a teraz nie pamiętam ponieważ wtedy bardziej zwracałem i denerwowało mnie to ciągłe zapychanie lufy.Swoją drogą czy Taiwangun mógł mi sprzedać emkę z takim problemem ?

 

--Albo problem strzelania podwójnego występił po wymianie komory KA i gumki Systemy

-podejrzenie gumka do bani.

Link to post
Share on other sites

No to już właśnie cały czar... niby za każdym razem składasz tak samo, ale ponowne rozłożenie i złożenie w całość coś zmienia... magia??

Co do gumek systemy... mam na każdej zabaweczce właśnie systemki pozakładane i nie zauważyłem aby były jakieś różnice... gumki zakładane w różnych odstępach czasu, ostatnia sprzed 2-3 tygodni i AK strzela na lipo wyśmienicie, zarówno pojedyńczo, jak i serią. Wiadomo ROF okrutny

Link to post
Share on other sites

A więc znowu wszystko do bani :( .Na auto kulki co drugi strzał wręcz wytaczają się z lufy .Zmiana magazynku na low-cap nic nie dała .

Więc co to może być czy ta gumka systemy może być od nowości tak wyrojdowana że

przepuszcza kulki .

Mam jeszcze w zapasie Guardera i MadBulla niebieskiego .

Link to post
Share on other sites

Taki plastik, który porusza dyszą. Oddziel górną od dolnej części gnata i w tej dolnej masz chwyt z GB. Zobacz czy przy strzale rusza się dysza (jak nie chcesz strzelać, to wciśnij dyszę w dżirboks - powinna odskoczyć do takiego położenia w jakim było wcześniej). Jeśli nie będzie odskakiwać/ruszać się przy strzale, to masz uszkodzony popychacz - tj. problem ;-).

Link to post
Share on other sites

Już sam nie wiem co mam robić :(

Popychacz działa prawidłowo .Założyłem gumkę Guardera i trochę jest lepiej to znaczy

semi strzela normalnie ,auto strzela ładnie nie ma podwójnej kulki ale czasami po

przerwaniu serii znowu wytacza się z lufy kulka :(

 

Mam jeszcze niebieską Madbulla ale nie wiem czy jest lepsza od Guardera

Link to post
Share on other sites

A na jakich dokładnie kulkach strzelasz? Firma i wagomiar. Moim zdaniem to smar gdzieś w magu/na kołnierzu gumy albo samych kulach. Inna troszkę bardziej prawdopodobna rzecz, że źle założyli Ci gumę w serwisie Speca, a Ty ten błąd tylko powielasz. Najprawdopodobniej i tak jedno z drugim daje finalny efekt, który masz raz za razem.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Strzelam na kulkach G&G 25g ale zamówiłem na próbę 28g i w tedy zobaczę .

Może masz rację że to może być wina smaru bo mi troszkę pociekło. Wydaje mi się że dobrze zakładam .

Nakładam gumkę do końca oczywiście na rowku ,wkładam w komore też dopycham delikatnie do końca potem pierścień ,sprawdzam jak chodzi dystanser i czy jest równiutko na górze .

 

Jakie błędy mogę popełnić przy montażu gumki komory i lufy?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...