Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

mam szybkie pytanko i temat można usunąć / zamknąć...

 

Moja MP5 posiada luzy, które dosyć mocno mnie irytują:

 

mp5m.th.jpg

 

zaznaczyłem w którym miejscu występują - przód repliki mi lata lewa - prawa, góra-dół. Prosiłbym o info jak je usunąć. Próbowałem co nieco samemu ale nie było żadnych rezultatów.

Link to post
Share on other sites

Znam ten ból. ;-)

Spróbuj dokręcić na chama tą śrubę trzymającą 2 części korpusu.

Jak to nie pomoże (a mi nie pomogło) ratunkiem pozostaje nalanie troszkę kleju w miejscu łączenia (jednak w umiarem, by nie skleić tego z rączką przeładowania).

W moim starym CA, ten zabieg powtarzam co kilka miesięcy, przypadłość o tyle wredna, że te luzy mają spory wpływ na działanie hop-upa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

na swoje usprawiedliwienie mam to, że nie jestem obyty z replikami, dzisiaj mam pierwszy raz w rękach mp5, wcześniej nie rozkręcąłem żadnej i nie chce "macać na ślepo" boje się coś uszkodzić? dalej jest to tak głupie? że nie potrafię podołać.

 

prosze tylko o pomoc.

Link to post
Share on other sites

problem rozwiązany - piszę już jak:

 

min_przechwytywanieabd3.jpg

 

Żadne kleje, spawanie i inne cuda.

 

Należy okręcić nakrętkę (podejdzie płaski śrubokręt) i wybić PIN [1]. Uwaga aby nie rozwalić tego uszka - mnie się to nie udało :(

 

W przednim chwycie należy dokręcić lufę zew. tak aby zniwelować luzy w body w miejscu o którym cały czas mowa. Taki zabieg powoduje, że teraz będzie luz na tłumiku płomienia.

 

Dlatego ściągamy tłumik [2] i odkręcamy element na którym się on trzyma. Jest on zamontowany na gwincie, a uszko [1] działa jako klin, który nie pozwala mu się kręcić. Po jego usunięciu możliwe jest normalnie dokręcanie / odkręcanie.

 

Wspomniany element nie można poprostu dokręcić bo wejdzie za głęboko i nie będzie się dało założyć tłumika płomienia. Dlatego należy go odkręcić i wsadzić do środka jakąś uszczelke czy coś w tym stylu, aby zniwelować wolną przesterzeń. Ja wrzuciłem jakieś 3 cm kabla bo akurat nie było żadnej uszczelki co by spasowała. Wszystko skręcamy w kolejności [2] i [1]

 

[3] jest bez znaczenia nie wiem po co to zaznaczyłem :)

 

Trochę chaotycznie napisane ale myślę, że stosunkowo jasno.

Link to post
Share on other sites

wszystko mi się udało na luzie, tylko nie moge dokręcić do końca nakrętki od haczyka do zawieszenia, jakieś wskazówki?

 

edit: już wszystko w porządku udało mi się dokręcić, źle do tego podchodziłęm, u mnie obyło się bez kabli i wszystko jest stabilne nie ma luzu i tłumik płomienia się na miejscu miesci. podsumowując wszystko git.

 

dziękuje za pomoc i spędzony czas przy tłumaczeniu :}

Edited by infektius
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...