Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytanie o ładowarkę do RC


Recommended Posts

Hej

 

Zakupiłem jakąś dziwną ładowarkę do modeli RC, wtyk tamiya więc luz, ładowarka cholernie ciężka. Na wyjściu ma 9,6 V, prąd 600mA.

Teraz niech mi ktoś wyjaśni czemu po naładowaniu mojej batki 9,6V GP RC, na wyjściu uzyskałem z tej ładowarki 14,2 V? Na zwykłej ładowarce było 12,5 max. Dodam tylko że ładowarka na wyjściu (wtyczka) daje jakieś 12,6 V.

Link to post
Share on other sites

Ok, już mówię ładowarka jest trudna do zidentyfikowania, kupiłem ją od gościa który kupił ją, szmat czasu temu w Niemczech, do modeli RC. Tzn kupił dwie i tą którą mi sprzedał miał w opakowaniu nie otwartą. Noty katalogowej, strony producenta nie znalazłem.

 

Bateria GP 3600mAh od Agaty bez oznaczeń więc nie wiem co to za model.

 

Co do przeładowania to wątpie w to bo ładowałem ją tylko parę godzin. Dodatkowo jak bateria jest pełna to potem zaczyna się grzać, a moja batka za każdym razem jak ją sprawdzałem to była zimna.

 

Z tym napięciem to też jest dziwna sprawa, bo po podpięciu miernika pokazuje 12,5 V teraz, ale jak chwilę potrzymam miernik wpięty to dobija do 13,5V (5h intensywnego strzelania w niedziele), z tymi 14 V tak samo było, zapomniałem o tym wspomnieć sorry ;/

Link to post
Share on other sites

Bez oznaczeń to znaczy bez koszulek? Jeżeli tak, to na blasze powinny być nadrukowane oznaczenia. Tylko ja je zmywałem, żeby dodać połysk tym co sprzedawałem, ale nigdy nie posiadałem 3600mAh.

 

Może i mogą 1.6v wytrzymać. Ja mówię to, co wiem z autopsji. Niecałe 1.6v ma gdy się kończy ładować ( ostatnie minuty)

Link to post
Share on other sites

Może miernik wariuje, co często się zdarza. Mogłbyś mi pokazać zdjęcie tej ładowarki? Albo chociaż czy jest na niej jakieś logo firmy.

 

To dobrze że bateria się grzeje! Nawet lepiej: MA SIĘ GRZAĆ! Jak po naładowaniu ma tak 40-45 stopni znaczy że jest naładowana do pełna :)

Jak jest ciepła to ma (uwaga, taki paradoks fizyczny) najmniejszy opór i zarazem największą wydajność :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...