Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zwracam się do was z prośbą, głownie do tych najstarszych maniaków. Jestem w trakcie zbierania materiałów do pracy licencjackiej: "ASG jako nowa forma rekreacji ruchowej" i związku z tym potrzebuje literatury na temat historii ASG na świecie i w Polsce (wujek Google nie wystarcza :/), głównie chodzi mi o tytuły czasopism i książek i gzie ewentualnie mogę uzyskać do nich dostęp. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Jeśli już istnieje taki temat to proszę o przerzucenie.

Link to post
Share on other sites

Wąpię, żeby była jakakolwiek książka. Czasopisma tylko zagraniczne, i chyba nie ma nic strikte traktującego o historii. Musiałbyś na ebayu szukać jak najstarszych numerów pism i sam przeglądać i wyciągać wnioski, ale to Ci nie powie nic o airsofcie w Polsce.

Link to post
Share on other sites

W czasopismach pojawiały się artykuły na temat środowiska airsoftowego, rozwoju naszego hobby w Polsce, ale czy to będzie odpowiednie źródło do pracy naukowej?

 

Poniżej na szybko wybrana lista tego co mam akurat pod ręką:

- Metropol, NR 139 (867), 20.04.2004, "Zabawy z bronią pełne realizmu",

- Strzał, NR 6 (62), czerwiec 2008, "Airsoft zwany ASG",

- Polska Zbrojna, NR 16 (639), 19 kwietnia 2009, "Dla dużych chłopców".

 

Jest tego więcej, znacznie więcej, wystarczy się nieco wysilić i poszukać, choćby na tym forum.

 

Wydaje mi się, że kiedyś powstawała książka, w której miało coś być o airsofcie, ale nie pamiętam czy coś z tego wynikło.

Link to post
Share on other sites

Komandosa akurat już przegrzebałem nawet numerami archiwalnymi. Dzięki panowie za pomoc, jak byście coś znaleźli ciekawego w tej tematyce to wrzućcie.

 

Regdorn, nam prośbę jak możesz to wsysałbyś mi skan tego artykułu z metropolu? bo do pozostałych znalazłem dojście a metropolu (jeśli chodzi o tą bezpłatną gazetkę rozdawana na ulicach kilka lat temu) raczej nikt nie archiwizował:/

Edited by Gipson
Link to post
Share on other sites

Problem z arsenałem i komandosem jest taki ze artykuły tam zamieszczane są głównie o Timach lub jakiś imprezach stricte para militarnych organizowanych przez Timy. Ja natomiast szukam konkretnych informacji na temat historii ASG w Polsce jak i na świecie.

Link to post
Share on other sites

I tu niestety jest problem bo znalazłem tylko jedna stronkę na temat historii Airsoftu i niestety słabo to jest opisane zwłaszcza że w różnych regionach rożnie się zaczynało rozwijać to... no nic będę musiał skupić się na pierwszych centralnych zlotach ASG i od tego zacząć jako początku Airsoftu w Polsce.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kogoś interesuje to w Arsenale nr 11(68) z listopada jest artykuł pdt. "Airsoft w Polsce" jest tam trochę o historii ASG w Polsce i jak powstał.

 

Jak ktoś jest zainteresowany tym artykułem a nie chce wydawać 12 zł na całą gazetkę to mogę zeskanować i przesłać.

 

Jak trafie na coś interesującego w tym temacie to dam znać.

Link to post
Share on other sites

Może to Ci pomoże - fundamenty ajersoftu - masz opisy replik kiedy jeszcze GB nie był znany (bo GB to dopiero 1993 a początki są datowane na 1980 rok - producenci dość egzotyczni - np. HASBRO) http://www.classicairsoft.org/forum/index.php - jak widzisz materiału jest od groma zresztą jest bardzo duże zainteresowanie ajersoftowymi replikami "historycznymi"

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Gipson, ja bym był zainteresowany skanem tej gazetki :) ja Pisze mgr z Airsoftem związaną. Mój temat to : "Airsoft jako uniwersalna forma aktywnego spędzania czasu wolnego" i właśnie też zastanawiam się nad literaturą, co do czasu wolnego to jest dużo tego u Kamińskiego i jeszcze jednego autora ale nazwiska sobie nie mogę przypomnieć. Problem się pojawił jak człowiek chciał coś znaleźć na temat Airsoftu... Więc gdybym mógł prosić to chętnie bym to przejrzał... Mail KZNDKP@interia.pl

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...