Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 K firmy TM i jego szelki


Recommended Posts

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=4304...e3e9635ffe354f1

 

Poza tym - ja mialem MP5K, sprzedalem je .. a teraz znowu kupilem. Jest to b.dobra bron boczna, dobry wybor do CQB. Kupilem razem z szelkami co umozliwia bezproblemowe latanie przy korzystaniu z dlugiej repliki.

Jest lekki, chociaz mankamentem jest brak kolby chociaz to kwestia indywidualna (ja po prostu lepiej strzelam majac kolbe).

Dodatkowo jest bardzo tani. Minusem moze byc np klopotliwy montaz baterii na gorze ale jest to cena, jaka placi sie za rozmiar - i wlasciwie co to za minus. Hop-up jest schowany pod raczka i trzeba wyjac pin laczacy by dostac sie do niego i to juz jest klopotliwe na "polu walki".

 

Aha co do osiagow i przerabiania - w tym linku powinno byc ale :

- zasieg taki jak "stockowe" AEG'i

- nieco wiekszy rozrzut (powod - krotsza lufa)

- bateria starcza na powiedzmy 1000-1100 kulek tak Pi razy...

- mozna kupic rozne szyny (gorna, gorna i boczne)

- mozna kupic lufe precyzyjna (tylko po co ;] jak to ma byc wymiatacz i podreczny PM)

- mozna dokupic hi-cap na 240BB z imitacja lusek (gustowny IMHO)

- mozna wreszcie kupic kolbe PDW

 

No to tyle z mojej strony.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem Kurza od Dzikkiego i jestem zadowolony. Zupełnie nie przeszkadza mi sposób zakładania baterii ani regulacja hop-up. Mała bateria też nie jest minusem bo strzelam raczej krótkimi seriami. MP5 ma chyba troszkę mniejszy zasięg skuteczny niż większość elektryków, ale nawet w lesie da się nim pograc - kwestia odpowiedniej taktyki. Ja jestem z niego bardzo zadowolony. Przy szybkim celowaniu przyda się kolimator (jest na mojej liście zakupów) bo brak kolby nieco utrudnia dobre złożenie się do strzału. Giwera jest bardzo poręczna co w niektórych sytuacjach także w lesie ma spore znaczenie. No i wygląd ma bardzo dobry. Żeby nie pozostawić wrażenia, że Kurz jest najlepszy do wszystkiego muszę napisać, że zamierzam kupić także dłuższą giwerę.

I to by było na tyle. Strasznie się rozpisałem

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Swistaq - no nie moge ci pomoc - sa to szelki Mil Force'a do Kurza - z prawej strony masz zapiecie na karabinczyk do Kurza oraz mocowanie do pasa ( w ten sposob mozesz spokojnie nosic replike pod pacha a jakby co to szarpniecie za sznurek przy karabinczyku i MP5 jest w reku).

Z drugiej strony masz miejsce na dwa magazynki dlugie do MP5, zabezpieczone( przed wypadnieciem) od srodka gumka a zamykane na rzep i nape.

Kiedys podobne szelki sprowadzali FA.

Link to post
Share on other sites

Te szelki, o których mówicie (lub bardzo podobne), są dalej w ofercie FA, za trochę ponad 100zł (sorry, ale nie chce mi się szukać linka :lol: - w dziale "Oporządzenie", jeśli się nie mylę), ale jeśli dobrze pamiętam, ostatnio miały status "brak w magazynie".

 

A co do samego Kurz'a, to zgadzam się z przedmówcami.

Kiedyś miałem K PDW (czyli K z dłuższą lufą wewn., tłumikiem płomienia i składaną na bok kolbą), bardzo dobrze mi z tym było :lol: , ale w końcu sprzedałem go...

I, koniec końców, teraz znowu przymierzam się do K albo PDW :lol:

Świetna broń do CQB, mała, poręczna, ładnie wyglądająca (np. imitacje spawów na body broni - dla mnie czysta poezja :wink: ), a także lekka i wygodna (to nie jest 3,5kg mojego AUGa :wink: ).

 

mozna dokupic hi-cap na 240BB z imitacja lusek (gustowny IMHO)

W istocie, jest bardzo ładny 8) - miałem go.

I bardzo realistyczny, na pierwszy (a pewnie też drugi :wink: ) rzut oka.

Kiedyś ktoś widząc go na strzelaniu (i najwyraźniej myśląc, że ten mag z replikami naboi może być prawdziwym, złączonym z airsofotwym) spytał grzecznie: "ale tymi metalowymi nie będziesz do nas strzelał?"

Dopiero po rozładowaniu PMa i pokazaniu kulek w środku uspokoił się 8)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Odnosnie szelek do mp5K ma mpytanie do posiadaczy:

JAK dokladnie przyczepia sie Pma do szelek? Jezeli ktos moglby zrobic zdjecia to bylbym bardzo wdzieczny.. Ten maly swistek ktory mozna odczepic poprzez pociagniecie sznurkiem przyczepilem do tylu body ( i tak tez chyba powinno to byc) tylko chodzi mi o te 2 zapiecia, jeden bardzo maly ( ten dolnyna rzep) i dlugi ( z napa). Jak podczepiam mojego pupila to wszystko zaczyna sie pieprzyc..

Bardzo prosze o odpowiedz, pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ten długi "pasek" z napą słuzy do owninięcia mp5k i zapiecia go. Wtedy sie nie telepie. (jak jestes w trupiarni czy cos gdzie nie zalezy Ci na szybkim dostepie do broni). Co do tych wszystkich rzepow i innych pasków itd. to ja powkładałem to tak zeby nic nie przeszkadzało. (jaka jest ew. "kolejnosc" :wink: nie wiem)

Ten maly swistek ktory mozna odczepic poprzez pociagniecie sznurkiem przyczepilem do tylu body

Bardzo dobrze :D

 

chodzi mi o te 2 zapiecia, jeden bardzo maly ( ten dolnyna rzep) i dlugi ( z napa).

 

Nape już opisałem. Sprecyzuj o jaki rzep Ci chodzi. (ten na dole to owijasz wokół pasa) inne jak mowilem wczesniej gdzies pozaczepiałem zeby sie nie gryzły :wink:

 

Zdjęcia moze zrobie, nie obiecuje.

 

Pozdro

 

P.S. W razie czego zapraszam na GG

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Obiecane zdjęcia:

 

Cały panel (bez mp5k)

http://img9.exs.cx/img9/9514/panel2ui.jpg

 

 

chodzi mi o te 2 zapiecia, jeden bardzo maly ( ten dolnyna rzep) i dlugi ( z napa)

http://img68.exs.cx/img68/5034/2zapicia7qv.jpg

Tym górnym owijasz mp5k. Ten na dole poprostu owinołem wokół panelu i zapiołem.

 

 

Dolne zapięcia (do pasa i "ten rzep nie wiadomo do czego" co ja go owinołem poprostu)

http://img9.exs.cx/img9/5816/d1uh.jpg

 

 

MP5k na szelkach

http://img9.exs.cx/img9/2186/cao9cp.jpg

 

Za lekko rozmazane zdjecia przepraszam

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...