Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

uszczelnianie zaworu górnego magazynka - operacja udana


Recommended Posts

Jak to zwykle bywa, po kupieniu nowiutkiego Colta National Match KWC udało mi się go po dwóch dniach oddać do sklepu i po kilku perypetiach dostałem go spowrotem sprawnego....prawie. Zauważyłem że górny zawór dosyć mocno puszcza gaz. Nie chciało mi się znowu biec do sklepu i użerać z serwisantem, więc sprawę odłożyłem na później...

Aż raz przy okazji naprawiania sobie butów olśniło mnie.

 

Do uszczelnienia zaworka użyłem kleju szewskiego :!:

naniosłem niewielką ilość na zewnętrzne uszczelki zaworu (uszczelkę w części pracującej ominąłem) i skręciłem do kupy. Klej szewski po wyschnięciu zamienia się w gumę więc idealnie uszczelnił przeciek. Do tego w razie gdyby trzeba było oddać guna na gwarancję, łatwo go będzie można usunąć gdyz nie chwyta metalu, a z natłuszczonych silikonem uszczelek tez powinien łatwo zejść.

Minusy? na razie nie stwierdziłem....

 

Magazynek po napełnieniu go 1.5 tygodnia temu nadal trzyma gaz...

 

Mam nadzieję ze wam się ta informacja przyda...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Panie Jones, takie jedno pytanie, może trochę OT... Jakiego kleju użyłeś? Tuszę, iż powiedzenie "klej szewski" sugeruje coś w rodzaju Butaprenu? No bo.. powodowany ostatnio chęcią sklejenia kawałków papieru w miniature samolotu zawędrowałem do Dużego Marketu (powiedzmy, że być może był to Praktiker), a tam - NIE MA KLEJU! "Miszcz" z obsługi uswiadomił mnie, że popularnego Budexu nie ma i nie będzie, bo zakazali, bo śmierdział, bo coś tam. Koniec, kropka, nie będzie. No skandal. Podobny klej znalazłem w końcu w sklepie modelarskim, ale jest przeźroczysty i jakiś taki.... mocno chemiczny. Nie to samo, no. Klei też zupełnie inaczej, jakoś tak "chamsko" bardziej. Więc jeżeli można wiedzieć, jakiego używasz i skąd masz "klej szewski" byłbym wery zadowolony i wdzięczny. Jakieś sklepy z artykułami SZEWSKIMI?

Link to post
Share on other sites

Hehe, klej nazywa się uwaga "Klej Szewski" - to jest nazwa własna. Jest to klej w rodzaju butaprenu tyle ze szybkoschnacy i przeźroczysty. W praktikerze go notorycznie nie ma (przynajmniej u nas w gdańsku) Dostepny zazwyczaj w malych sklepach z artykułami do remontów tudziez w sklepach z artykułami szewskimi (w Gdyni "Flek" dla przykładu http://www.forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=6038 )

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

jak raz ci sie filmik zładuje do tempa to sie bedzie szybko ladowal.

a frajda jest...

powiem bardziej - to jest "trendy" 8)

 

a jak masz słabe łacze to twój problem nie mój....

 

a na przyszłośc jak masz tego typu uwagi off topic to przesyłaj je prosze na priva....

 

 

[do moderatora] poprosiłbym o usunięcie tych postów nie na temat, dając Okocie ze dwa dni czasu na przeczytanie odpowiedzi.... z góry Dziekuje

Link to post
Share on other sites

nie ma znaczenia czy avatar czy podpis ale dzieki tobie cala strona sie slimaczy przy ladowaniu... pomysl o innych z gorszymi laczami, ja mam 512/512Mb i nie wzucam sobie 5MB gifa do podpisu...

co do tempa to kiedys ten plik stamtad zniknie i znowu sie bedzie ladowal...

no tak zawsze mozna podac argument MAM I WARA INNYM OD TEGO.

tak trzymac :?

Link to post
Share on other sites

ja jestem cham? w którym miejscu? a człowiek który w temacie o problemach technicznych przyp...a sie do mojego podpisu to moze grzeczny gentleman jest? a ty jestes lepszy?

jakos mam ten filmik od pół roku i jakos nikomu nie przeszkadzal, a tu nagle sie jeden czlowiek co mu cos nie gra zburzyl, ja mu grzecznie uwage zwracam ze zaśmieca forum, a ty mnie śmiesz od chamów wyzywać...

wybaczcie ale dawno temu wyleczyłem się z altruizmu. jak się za duzo mysli o innych to ci później dziękują tak jak panowie w tym temacie.

myśle że poprostu zostanę sobie na forum pomorskim gdzie moj filmik zostal dobrze przyjęty i nikomu nie przeszkadza, a nastepnym razem jak uda mi się coś pozytecznego opracować to zachowam to dla siebie bo po cholerę mam się dzielić wiedzą z kimś kto zamiast mi podziękować dowala się do mojego filmiku i wyzywa od chamów

 

dziękuję za uwagę.

Link to post
Share on other sites

Panie Jones, nie przejmuj się Pan muminkami. On ten tam tak naprawdę to nie wyzywał no bo przecież:

 

Cham:

drugi syn Noego. Cham był ojcem narodów: egipskiego, etiopskiego, libijskiego i kananejskiego.

 

Szacuneczek. :D

 

Proponuję zamknąc temat zanim zacznie się ciągnięcie za warkocze i rozrywanie szat.

Link to post
Share on other sites
a jak masz słabe łacze to twój problem nie mój....

Tu jestes cham. Zreszta ja sie juz nie odzywam. Na forum gdzie jestem modem za taki tekst dostalbys oficjalna zjebke, a twoj podpis zniknal by w ciagu 24h. Ponowne wstawienie rownaloby sie pozegnaniu twej osoby. Tu niestety takiej wladzy nie mam :D
Link to post
Share on other sites

po twej wypowiedzi z cala pewnoscia powiem ci ze nie jestes chamem... jestes wielkim zapatrzonym w siebie chamem.

a co do tego ze niby nie na temat sie wypowiedzialem to zerknij jeszcze raz ok?

i naprawde nie obchodzi mnie jak dlugo jestes na forum pol roku 5 minut czy tez dluzej niz sam Bog... sa zeczy ktorych sie poprostu nie robi i nie mowi ale jesli ty tego nie rozumiesz.. to sorry moze ci ktos wytlumaczy a teraz proponuje sie zachowywac kulturalnie... chyba ze chcesz tez sie dowiedziec co to znaczy...

Link to post
Share on other sites

no ale mi zescie napisali, serce mi sie kraje....

 

wreszcie ktos mnie nazwał po imieniu... 8)

 

bo teraz modemów to wszyscy uzywają a stałe łącze to przecież daleka przyszłość...

 

ech szkoda słów na wasze zaściankowe akcje....

 

możecie mi wrzucać ile chcecie, po tym co widziałem na polskich forach średniowiecznych i grafików 3d to co my tu robimy to jest kulturalna wymiana zdań :)

 

tak żeby nie było że jestem taki zły to przepraszam was bardzo jeżeli poczuliście się urażeni, bo to naprawdę nie było moim celem, jak już pisałem po prostu przestałem być altruistą.

 

ale podpisu mimo waszych usilnych starań i tak nie zmienie. bo szatan mi tak każe... :twisted:

Link to post
Share on other sites

No zadowoleni jesteście? poskarżyliście się mamusi (czytaj:adminowi) i myslicie że jesteście boscy?

 

ale ja cierpliwy jestem...

 

podpis jeszcze wróci, ja sobie poczekam aż wasze zawszone zacofane modemy znikną z powierzchni ziemi....

 

a szatan (czytaj stałe łacze) opanuje ziemie buuuhhhaahaaha!!! :twisted:

Link to post
Share on other sites

Jones, czemu usunąłeś ten podpis(filmik)?? Ja już się do niego przywiązałem, a jak się komuś nie podobał to nie musiął patrzeć.

 

A tak po za tym to o czym jest ten temat?

Bo ja myślałem, że o uszczelnianiu zaworów, ale widocznie zle coś zrozumiałem...

Link to post
Share on other sites

admin kazał to usunąłem

 

a jak mnie kolego jeszcze raz wyzwiesz od chamów to módl się żebym cię nie spotkał z batem w ręku :twisted:

 

bądź tak dobry i wynieś się z tego tematu bo to jest forum dla poważnych ludzi a nie dla dzieci...

 

 

boże niech ktoś to skasuje!!! ten temat zabrnął w czeluście piekła....

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...