Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PC vs konsole


Recommended Posts

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wy sie czepiacie że co chwile trzeba części wymieniac ja mam kompa od 2 lat (a wtedy to był średniak) i gram w najnowsze produkcje, a kasę zaoszczędzoną na grach (przyjmując że ktoś je kupuje) mam na nowe części. Druga sprawa jest taka że konsole co pare lat wychodzą nowe (np psp) i wcale nie wychodzi to taniej.

Link to post
Share on other sites

Nie porównuj handheldów do konsol stacjonarnych.

 

Czy nie wychodzi taniej? Hmm.. Spójrz na to tak.

 

Hipotetycznie kupujesz konsole, np. takie PS3 (nazwijcie mnie fanboyem sony, ale moja "czarnula" dała mi mnóstwo radochy :D), i potem kupujesz gry. I tyle.

 

Wychodzi nowa wersja PS3? I? Gry są te same, spasują do nowych i starych wersji konsol. Może będzie nieco więcej GB na HD, odświeżony design i tyle.

 

Coś poza tym? Hmm... O! Kupisz drugiego pada albo inne akcesoria, raz na jakiś czas.

A najnowsze gry dalej chodzą na Twojej starej konsoli.

 

PS2 była na rynku ile? 6, 7, 8 lat? W tym czasie PieCe to były wypierdki w porównaniu do współczesnych maszyn, a PS2 trzymała poziom miodu w grach, grafy i stabilności cały czas.

 

Tez mam lepszego kompa od niecałych 2 lat (przypadek?) i gdyby nie fakt, ze posypał mi się już wtedy 8 letni "dziadek" to bym może teraz dopiero kupował nowego kompa. I co? I gram w nie tak stare gry i to na całkiem niezłych detalach (mimo,ze komp był jak to ujęto "średniakiem" w dniu kupna), ale subiektywnie to jednak konsola dawała mi więcej radochy.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites
Hipotetycznie kupujesz konsole, np. takie PS3 (nazwijcie mnie fanboyem sony, ale moja "czarnula" dała mi mnóstwo radochy ), i potem kupujesz gry. I tyle.

 

Wychodzi nowa wersja PS3? I? Gry są te same, spasują do nowych i starych wersji konsol. Może będzie nieco więcej GB na HD, odświeżony design i tyle.

 

Tyle, że gry na obie platformy są w różnych cenach. Gry na konsole są dwa razy droższe do wersji pc-towych, więc to co zaoszczędzisz na grach możesz po pięciu grach kupić kartę graficzną i wydatki wyjdą na 0. Argument, że konsole są tańsze niż pc-ty jest niedorzeczny.

Link to post
Share on other sites

Druga sprawa jest taka że konsole co pare lat wychodzą nowe (np psp) i wcale nie wychodzi to taniej.

 

 

Ok konsole wychądzą co pare lat np. co 4 lata :D, a karty graficzne itp. do komputera conajmniej co pół roku, więc co sie bradziej opłaca?? PC ? chyba nie

ale to juz wiadome i nie widze sensu kłucenia sie o to cały CZAS

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy sobie szczerze... Komputer powoli odchodzi do lamusa, większość naprawdę ciekawych gier omija PC szerokim łukiem (albo powstają takie "kfiotki" jak FIFA na PC). W sumie komputer używam, tylko dlatego że mam dostęp do internetu, i gdybym miał kasę to bym bez chwili wachania przesiadł się na X-BOX'A lub PS3.

Link to post
Share on other sites

Tyle, że gry na obie platformy są w różnych cenach. Gry na konsole są dwa razy droższe do wersji pc-towych, więc to co zaoszczędzisz na grach możesz po pięciu grach kupić kartę graficzną i wydatki wyjdą na 0. Argument, że konsole są tańsze niż pc-ty jest niedorzeczny.

Mozesz odczekac kilka miesięcy i kupic taniej gre na PSP np w serii platinum za 1/2-1/3 ceny nowej gry zaraz po ukazaniu się na rynku. Więc i kolejny argument chybiony.

No i mozna kupic grę via net w którymś ze sklepów on-line i zapłacic mniej. Są też i inne promocje u wydawców.

 

A tutaj ciekawostka. SW:TFU II nie dla grzałek http://www.gamezilla.pl/content/star-wars-...ie-dla-pc-znowu

Link to post
Share on other sites

a napisać Ci ile zajebistych darmowych gier wychodzi co roku na PC?

w sumie większość gatunkow gier na pc ma swoich bardzo miodnych darmowych przedstawicieli, a przecież wiadomo że gra na ktorą idzie mnustwo kasy i jest co krok reklamowana nie musi byc dobra

za PC przemawia nadal to że w Polsce więcej ludzi na nim gra przez multi niz na konsolach więc łatwiej znaleźć ludzi do grania

gry na konsole może mają ładniejszą grafikę od pc'towoych ale tylko rok po premierze nowej generacji konsol oczywiście pod warunkiem że ma sie "wypasionego" kompa

pc jest bardziej dla "hardkorowcow" a konsola dla niedzielnych graczy

ale nie piszę co jest lepsze, bo nie ma platformy lepszej czy gorszej, poprostu jednym odpowiada jedno a innym drugie :)

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

PS2 była na rynku ile? 6, 7, 8 lat?

 

4 marca 2010 stukniej jej 10 latek ;-). Bylo jakies pol roku temu w PSX Extreme swietne podsumowanie PS2. Ile dawala radochy, ile przelomow w podejsciu do rozrywki dzieki niej zobaczylismy i przenieslismy pod strzechy (Buzz, SingStar, Guitar Hero, Dance Dance Revolution, Rock Band itd.), ile wspanialych tytulow dzieki niej wpisalo sie na stale w kanon najlepszych pozycji elektronicznej rozrywki (Ico, Okami, Ratchet & Clank, Zone of the Enders, Devil May Cry, czy fenomenalny GOD OF WAR!) oraz dla ilu tytulow wlasnie produkt Sony stal sie platforma na ktorej mozna godnie kontynuowac dane serie (Final Fantasy, Metal Gear Solid, Gran Turismo, Resident Evil, Tekken, Maximo etc.). Warte poczytania. Swoja droga to tez swoisty fenoment, ze na konsolach gry potrafia przejsc do historii jako legendy, dziela sztuki, pozycje dopracowane do perfekcji. Podczas gdy na PC nigdy nie slyszalem by ktos mowil ze zzyl sie z bohaterami, ze zachwycila go po zegarmistrzowsku stworzona os fabularna badz wykreowany swiat (uniwersum FFX z ich rasami, jezykami i kultura to twor godny Tolkiena!), ze zaplakal na zakonczeniu etc. Moze wiec mylnie sadze, ale odnosze wrazenie ze gracze PC podchodza do tytulow w ktore graja jak do produktow. Totalnie beznamietnie... Ale to moze tez specyfika "japonskiej platformy", gdzie kazda gra powinna byc dobrym, interaktywnym anime... ;-)

 

za PC przemawia nadal to że w Polsce więcej ludzi na nim gra przez multi niz na konsolach więc łatwiej znaleźć ludzi do grania

 

Zgadza sie, wiecej. Dodalbym tylko "niewiele" by uczynic te wypowiedz pelna, bo coraz trudniej znalezc wolne miejsce na ktoryms z lobby - Polscy gracze konsolowi to juz ogromna spolecznosc!

 

pc jest bardziej dla "hardkorowcow" a konsola dla niedzielnych graczy

 

Tos przywalil argumentem jak dzik w sosne, jednoczesnie solidnie obrazajac wszystkich ktorzy na 14calowym Elemisie zacinali do rana na polskiej podrobce NESa (Pegasus) by skonczyc gre, bo save nie istnial... I to w czasach gdy o PC sie nikokmu jeszcze w domu nie snilo...

Link to post
Share on other sites

Tos przywalil argumentem jak dzik w sosne, jednoczesnie solidnie obrazajac wszystkich ktorzy na 14calowym Elemisie zacinali do rana na polskiej podrobce NESa (Pegasus) by skonczyc gre, bo save nie istnial... I to w czasach gdy o PC sie nikokmu jeszcze w domu nie snilo...

pisałem raczej o dzisiejszych czasach więc o xpudle360 i ps3, swoją drogą kiedyś też miałem pegasusa i problemów nie miałem z przechodzeniem gier, pod tym względem trudniejsze gry były na game boy u mimo że save tam istniał 8)

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites
Czyli po co co roku ładowac kilkaset PLNów w kompa aby pograc w kilka nowych gier??
Że co? Ja od 3-4 lat mam ten sam komp i bez problemu na wysokich ustawieniach chodzą na nim nowe produkcje. Jak go kupowałem był mocny, ale nie żaden high-end.

 

Możesz watpic dalej. Na gwiazdke będę katował kolejnego joya do X-winga i w symulatorze Hinda kontra symulatorowi Apache.
Ale po co? Przecież gry na PC są kijowe i tylko konsolowe są fajne :P

 

Vide upgrade co roku pieca do poziomu potężnej stacji graficznej dla 3-4 ciekawych gier zapowiadanych "od zawsze".
Bzdura.

 

 

Oczywiste jest również to, że PC (jako platforma do gier), ginie na naszych oczach, i negowanie tego faktu niestety nic nie da.
To, że Ty coś powiedziałeś nie czyni tego oczywistym. Póki co rynek gier na PC ma się dobrze, wychodzą nowe tytuły, są rozwijane i unowocześniane silniki tworzenia animacji. Podstawowymi zaletami PeCetów jest skalowalność i standaryzacja.

 

W konsolach musisz się zdecydować na jednego z kilku producentów i jeśli jakiś produkt zostanie wypuszczony tylko na jedną platformę możesz się z nim pożegnać.

Dodatkowo kiedy powstają nowe technologie musisz wymienić całą konsolę. W PC wymieniasz tylko jeden element, więc bełkot Grabiego o kosztach pozostaje bełkotem, ale to mnie nie dziwi, bo trudno, żeby humanista znał pojęcie skalowalności rozwiązań sprzętowych.

 

od kiedy kupiłem dosyć wypasionego kompa, a po 1-1,5 roku miałem wątpliwości czy aby na pewno wszystko mi pójdzie na znośnym poziomie detali, to powiedziałem dość
Wybacz, ale trudno mi w to uwierzyć z powodów jak wyżej. Jeśli 1,5 roku temu grałeś w nowe gry na 100% ustawieniach, to teraz spokojnie powinieneś dać radę na 80-85%.

 

Ostatnio nawet granie na psp sprawia mi więcej przyjemności niż napierdzielanie na PC :(
Wiele razy grywałem u znajomych na różnych konsolach i nadal wg mnie te gry są prymitywne i sztuczne. Tak, wyglądają ładnie, ale pomysły, realizacja, grywalność to nie to co na PC.

 

Sterowanie jest o niebo lepsze na PC niż na konsolach. Pad nigdy nie dogoni myszki w precyzji i wygodzie.
Dokładnie!

 

Jedynym argumentem wg. mnie dla konsoli jest to że można sobie leżeć na łóżku wygodnie i grać
Na PC też można - klawiatura bezprzewodowa, a zamiast myszki dobry trackball (ale dobrego od lat nie widziałem na rynku).

 

Dooobra, widzę, że tu jest 6 stron dyskusji... dalej olewam...

Pisałem tylko dlatego, że przypominały mi się stare dobre czasy szkoły średniej i święta wojna PC vs Amiga :D

 

PS2 była na rynku ile? 6, 7, 8 lat? W tym czasie PieCe to były wypierdki w porównaniu do współczesnych maszyn, a PS2 trzymała poziom miodu w grach, grafy i stabilności cały czas.
Aha, czyli to, że poziom konsoli od 6 lat stoi w miejscy, kiedy PC się rozwija to argument za konsolami? ;)

 

Ok konsole wychądzą co pare lat np. co 4 lata :D, a karty graficzne itp. do komputera conajmniej co pół roku, więc co sie bradziej opłaca?? PC ? chyba nie

ale to juz wiadome i nie widze sensu Ócenia sie o to cały CZAS

Ale nikt nie każe kupować najnowszych i najsilniejszych akcesoriów. Najsilniejsze grafiki służą do pracy - obróbka video, 3D itd. Jak kupisz średnio silną kartę to spokojnie można jej używać przez kolejne 3-4 lata!

 

a napisać Ci ile zajebistych darmowych gier wychodzi co roku na PC?
Ja od lat dobrze się bawię przy America's Army, teraz po kilkuletniej przerwie wróciłem do "3". Idealne połączenie grywalności z realizmem.

 

Owszem konsole mają przewagę w "grach" typu Karaoke, Guitar Hero itp, tyle, że mnie to w ogóle nie interesuje i równie dobrze mogłoby tego nie być.

 

Chciałbym tylko zauważyć, że od jakichś 30 lat każde pokolenie ma jakąś "świętą wojnę"... I dziwnym trafem zawsze po jednej ze stron stoi PC, a przeciwnicy się zmieniają. Jaki z tego wniosek? ;)

Link to post
Share on other sites

Owszem konsole mają przewagę w "grach" typu Karaoke, Guitar Hero itp, tyle, że mnie to w ogóle nie interesuje i równie dobrze mogłoby tego nie być.

 

Chciałbym tylko zauważyć, że od jakichś 30 lat każde pokolenie ma jakąś "świętą wojnę"... I dziwnym trafem zawsze po jednej ze stron stoi PC, a przeciwnicy się zmieniają. Jaki z tego wniosek? ;)

ad1

mam znajomego z ktorym gram mixy w coda 4, gdy zginie, lub szukamy na nowych ludzi na mircu on... przełącza się na guitar hero i wali w gitarkę aż w mikro słychać xD

ale dla mnie takich gier mogło by nie być

ad2

święta racja :D

Link to post
Share on other sites
Wiele razy grywałem u znajomych na różnych konsolach i nadal wg mnie te gry są prymitywne i sztuczne. Tak, wyglądają ładnie, ale pomysły, realizacja, grywalność to nie to co na PC.

Chyba grywałeś na konsolach poprzednich generacji. Gram i na PieCu jak i konsoli, kompletnie nie rozumiem zagadnienia "prymitywne i sztuczne" - chyba, że masz na myśli plastikowe piersi Lary Croft ;) Czy gry na PC są jakieś wybitnie głębokie, przemyślane ? :wink:

Edited by Pykus
Link to post
Share on other sites
Chyba grywałeś na konsolach poprzednich generacji.
Cóż, możliwe. Co jest nowsze od XBoxa i Playki 3?

 

glebi moralnego przeslania
Ja nie mówię o morałach tylko o tym jak się gra i co widać. Po prosu mysz/joy daje mi większe poczucie "połączenia" z postacią/pojazdem niż pad.
Link to post
Share on other sites

Cóż, możliwe. Co jest nowsze od XBoxa i Playki 3?

 

Ja nie mówię o morałach tylko o tym jak się gra i co widać. Po prosu mysz/joy daje mi większe poczucie "połączenia" z postacią/pojazdem niż pad.

 

 

Xbox 360 :-F

 

 

 

 

Moim zdaniem, jedyny trafny post w tym temacie to ten:

Jeszcze raz powtórzę:

PC - jak chcesz być ÜberPr-0MastaBlasta

Konsola - chcesz najzwyklej się dobrze zabawić nie przejmując się statsami itp.

 

 

 

 

A tak na marginesie, to może trzeba skończyć ta kłótnie, zanim przerodzi się ona w III WŚ?

Link to post
Share on other sites

Ja stawiam ze wrecz przeciwnie - glebi moralnego przeslania porownywalnej z MGS czy FF nie spotkalem w ZADNEJ pecetowej produkcji...

 

To raczej gry robione przez Japończyków a nie „gra na konsole”.

 

A w Fallouty grałeś? Nie mówie o F3 która została kompletnie spartolona (żeby się dobrze grało na konsoli z resztą).

 

 

Edyt:

 

Przeciętny gracz w Starcrafta na PC bez problemu rozwali dobrego na konsoli :-F

Edited by jos
Link to post
Share on other sites

Są gry, które są legendami na konsolach jak i takie, które są dziełami sztuki programistów na PC.

 

Żeby nie być gołosłownym to potwierdzę tu choćby przytoczone przez maxa serie pokroju Final Fantasy, Metal Gear Solid czy "duchowy" następca legendarnego Crasha Bandoicoota, Ratchet i Clank. Są to gry dające wiele radości, chwile wzruszeń i generalnego "zjechania czerepu" w pozytywnym tego słowa znazceniu.

 

Szczególne miejsce w moim sercu zajmuje seria Metal Gear Solid (w którą notabene zacząłem grać od PCtowej wersji pierwszego MGSa), i potwierdzę tu tezę maxa, że tak dobrego (acz zagmatwanego na potęgę) scenariusza, feelingu i postaci nie uświadczy się w żadnej grze "wojennej". Inna sprawa, że gry tworzone w kraju tomagocchi zawsze mają w sobie coś magicznego.

 

Na PieCu uwielbiam klasyczne strategie z serii Comand and Conquer, jeszcze ze stajni Westwood, czy choćby Maxa Payne'a, jak również oldschoolowe RPG jak Baldur's Gate, Fallout, czy stare ale jare Jagged Alliance 2.

 

Nie można zapomnieć tu oczywiście o wspaniałym Deus Ex i jego protoplaście System Shock 2, czy choćby "przełomowym" Soldier of Fortune.

 

Niestety, i tu powiedzmy sobie szczerze, wszyscy, czy to pececiarze czy konsolowcy, żyjemy w świecie, gdzie rządzi mainstream, szybka rozrywka i wielkie dzieła interaktywnej rozrywki (jak np. stary Chrono Cross na pierwszą konsole Sony) rzadko się pojawiają, bądź są spłycane dla ogółu. Liczy się grafa i ilość fragów w Deathmatchu.

 

Co ciekawe dało mi się kiedyś zauważyć (jeszcze za czasie, gdy o PS3 myśleli chyba tylko najbardziej zatwardziali fanboye), że wersje gier na PC były bardziej okrojone z elementów gameplayu w porównaniu do wersji konsolowych.

Dziś? Niekończący się flame war co lepsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...