Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PC vs konsole


Recommended Posts

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakość artykułu na poziomie pudelka.

Zwłaszcza: "Gdy z jednej strony posadzono najlepszych wymiataczy z konsoli, a z drugiej zwykłych, przeciętnych graczy PC, to i tak ci drudzy po prostu upokarzająco demolowali tych pierwszych."

Jasne... przecież mnie nie wzięli do tych testów:)

Link to post
Share on other sites

Cóż mi po blu-ray, a dyski są teraz akurat wyjątkowo tanie.

 

Jakby do tego doszło to konsolowcy przekonaliby się ile naprawdę jest warty ich kontroler w FPS-ie. Nie umniejszając konsolom, które się świetnie przy graniu ze znajomymi w różne bijatyki czy inne PES-y przy piwie. Jednak FPS pozostanie domeną PC dopóki nie wejdzie sterowanie myślami i szanse się wyrównają ;)

Link to post
Share on other sites

Ta, już widzę jak ludzie na padach wymiatają w AAO tych z myszami. Albo Rainbow Six: Rogue Spear na padzie bez aimbota - LOL. Nawet takie Q3 w multi byłoby jedną wielką frustracją dla ludzi grających na padach.

 

Aktualnie sam myślę nad kupnem konsoli, bo faktycznie inwestycja w PC wydaję się nieopłacalna, ale NIKT, NIGDY nie przekona mnie, że w FPSach na padzie można osiągnąć taką samą sprawność manualną jak na myszy.

 

Oczywiście teraz fpsy robione pod konsolę wyglądają trochę inaczej - chowanie się za przeszkodami i wychylanie, przeciwnicy stojący w jednym miejscu/wychylający się zza przeszkód więc i pad wystarcza.

Edited by mscr
Link to post
Share on other sites

Ja tam nie widzę problemu żeby podłączyć do xboxa 360 myszkę i pykać sobie na niej. Tak naprawdę to domeną piecyków zostaną strategie i gry mmo, chyba że konsolowcy zaczną masowo podpinać do swoich pudełek klawiatury.

Link to post
Share on other sites

Niedawno sprawiłem sobie Xboxa i powiem szczerze, ci co tak bronią konsol to chyba wadę wzroku mają jakąś poważna. Monitor ledowy 24'' podpięty przez HDMI, ustawienie full HD i takiej pikselozy to nie pamiętam od czasów kiedy antyaliasing był tylko sloganem reklamowym. Jeśli ktoś ma kompa, który w miarę ciągnie nowe tytuły (nawet na minimalnych detalach), to konsola nadaje się tylko do gry w exclusive'y (ja po to właśnie nabyłem). Większość gier na Xboxa jest robina w 720p (czyli w full HD są rozciągane po prostu i jest bieda), a te starsze to zazwyczaj 480p. Jakość obrazu w porównaniu jakimkolwiek tytułem na PC to żal.

 

 

Z tym podpinaniem myszy i klawiatu to bajka, bo konsole wciąż nie obsługują ogólnie przyjętych standardów, tylko do wszystkiego trzeba mieć specjalny kontroler dedykowany (nie wart swej ceny), albo przejściówke, za drogą i nie dającą gwarancji działania.

 

A sprawność na padzie w FPSach. Jaki LOL! Może w jakiejś wolnej, taktycznej grze (Ghost Recon czy coś), może przeciwko jakiemuś niedzielnemu graczowi. Ale jak ktoś wyjeżdża tu z Q3, to proponuję zarejestrować się na stronce Quake Live, dociągnąć co trzeba, przejść trening i zagrać duela z kimś z poziomu "more chalanging". A potem pomyślcie, że macie powtórzyć to doświadczenie na padzie. Już sam fakt posiadania kiepskiej myszy może być przyczyną tego, że was jadą (zwłaszcza przy modzie na wirelessy z media).

 

Nie jestem jakimś fanboyem tego czy innego sprzętu, ale powiedzmy sobie szczerze, "next-genowe" konsole są już anachronizmem technologicznym, świat znacznie poszedł do przodu przez te 5 lat od premiery i niestety to widać. Dla mnie jedynym argumentem za konsolami są gry - bijatyki, Forza i Gran Turismo, czy jakiś Metal Gear - tego na PC nie ma. Ale fakt że nie ma, to tylko polityka rynkowa, bo gdyby wszystkie gry wychodziły na wszystkie platformy, to mielibyśmy już dawno PS4 i Xboxa720. A tak można ich doić z kasy. Ale jak się podliczy kasę, za którą można mięc solidny sprzęt do grania i gry na niego i porówna z mniejszą kasą za sprzęt i 2 albo czasem i 3 razy większą za gry konsolowe, to wychodzi po równo. Z tą tylko róznicą, że na PC szybciej się wczytują.

Edited by mmaruda
Link to post
Share on other sites

Długo jeszcze ten Blue Ray nie będzie standardem jeśli idzie o nośniki danych, zwłaszcza że dyski twarde są tanie jak barszcz, a producenci softu idą powoli w kierunku downloadów niż pudełkowych wydań. Gdyby nie fakt, że polskie edycje pudełkowe gierek na PC są tańsze niż na zachodzie, to już dawno kupowałbym gierki tylko przez Steama.

Link to post
Share on other sites

Rozbawiła mnie wypowiedź pewnego Pana, którą pozwolę sobie przytoczyć:

 

BioWare właśnie potwierdziło, że to samo czeka nadchodzącą grę "Dragon Age 2". Mike Laidlaw, główny projektant nowej produkcji potwierdził, że z sequela zostanie usunięta opcja widoku taktycznego, i nie będzie także żadnych nowych narzędzi umożliwiających modding gry, ponieważ społeczność konsolowa ich nie doceniała. Te zmiany zostaną wprowadzone głównie po to, aby lepiej dostosować "Dragon Age 2" właśnie do graczy konsolowych.

 

http://gry.onet.pl/2209258,,Dragon_Age_2_p...,wiadomosc.html

 

Jak można docenić coś czego nie było? Kotor na xbox-ie działał normalnie jak na pc i nikt nie narzekał. Nie dość, że na konsoli gra się w DA uciążliwie to jeszcze Ci wmawiają takie brednie. :(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...