Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Za bardzo rozładowana bateria


Recommended Posts

Mam rozładowarkę TM. Podłączyłem mojego Firefox 9,6V 2000mAh NiCad, kiedy zgasła dioda odłączyłem baterie. I podłączyłem do ładowarki(taka chińska dodawana do AEG). Przez pomyłkę po rozładowaniu odwrotnie włożyłem bale do wtyczki baterii. Po "naładowaniu" baterii. Podłączyłem ja do miernika o pokazał 1,2V i znikomą ilość mAh. Da się jakoś uratować baterie? Mam zamiar podłączyć ją do zasilacza 12V(czytałem na forum o tel. komórkowych, że jak bateria się za bardzo rozładuje to, trzeba ją potraktować voltami). Szkoda mi baterii, bo była w bardzo dobrym stanie i chciał bym jakoś przywrócić ją do życia. :cry:

Link to post
Share on other sites

Też tak zrobiłem z moją stockową z Boyi (czyli de facto Firefox z inną nalepką). Ładowarka przeżyła, po podłączeniu poprawnym i normalnym naładowaniu baterii bateria nadal bangla jak przed wypadkiem. Podłącz normalnie do ładowarki na normalny czas ładowania, może być tak z godzinkę dłużej niż wychodzi Ci ze wzoru (zawsze tak ładuję). Powinna chodzić.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Podłączyłem teraz poprawnie baterię do ładowarki. Zobacyzmy co będzie się działo o 22:30.

 

//Agata Co do miernika to mam taki miernik_0_4a.jpg. Napięcie sprawdzam tak, że ustawiam pokrętło na 20V, czarny kabel do wejścia COM, a czerwony do środkowego wejścia.

Natężenie sprawdzam tak, ze czarny do COM, czerwony do pierwszego wejścia i pokrętło na 10A. Wydaje mi się, że źle to robię, bo amperomierz powinno się podłączać szeregowo a ja to robię równolegle, także wiem, ze robię to źle :D

Link to post
Share on other sites

430zł ładowarka z zasilaczem i ma tryb reflex ;]

moja jedna kosztowała 900zł (z zasilaczem)a druga bez zasilacza 1600zł ;] plus zasilacz za 700zł. plus adaptery, przejściówki i inne duperele jeszcze z 60zł ;]

tryb reflex- jest to impuls wsteczny. czyli ładwarka daje prąd do aku i za chwile zabiera ale o niższym natężeniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...