Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolba MagPul PTS CTR


Recommended Posts

Witam

 

Pewnie wielu z was posiada kolbę:

 

MagPul PTS CTR ,

 

w związku z tym że będę chciał zrobić tuning do 450-470 fps poradzono mi włożyć silniejszą baterię.

Zawsze podobała mi się ta kolba ale nie wiem jak coś w nią włożyć. Wiem że zostaje Lipo w stockpipe, ale znalazłem jeszcze coś takiego:

 

http://www.airsoftgi.com/product_info.php?...roducts_id=5024

 

Używa może ktoś czegoś takiego, teoretycznie widać że da się tam w poduszkę kolby coś wrzucić, pod tym adresem przedstawiają nawet konkretne rozwiązanie.

 

Przy okazji może offtop do tego działu forum, ale kojarzy ktoś czy taką opcję mogę kupić w Polsce gdzieś, a jeśli nie to jak to wygląda z ściąganiem z zagranicy, może jakaś porada z jakiego sklepu najlepiej ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zamierzasz przeprowadzić tuning do 450-470fps lepszym rozwiązaniem będzie na pewno pakiet LiPo. Kup 11.1V 15/20C przystosowany do prowadnicy kolby. Sam mam u siebie taki akumulator schowany właśnie w CTR'ce, mieści się bez problemu, dodatkowo zostaje jeszcze wolne miejsce na mosfeta. Jeśli przy tym nie chcesz rezygnować z poduszki, po prostu dokup dedykowaną do CTR i po problemie ;p

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zamierzasz przeprowadzić tuning do 450-470fps lepszym rozwiązaniem będzie na pewno pakiet LiPo. Kup 11.1V 15/20C przystosowany do prowadnicy kolby. Sam mam u siebie taki akumulator schowany właśnie w CTR'ce, mieści się bez problemu, dodatkowo zostaje jeszcze wolne miejsce na mosfeta. Jeśli przy tym nie chcesz rezygnować z poduszki, po prostu dokup dedykowaną do CTR i po problemie ;p

 

 

Dzięki za odpowiedź czyli widzę że zostaje opcja wrzucić do prowadnicy, bo zastanawiałem się czy coś wejdzie w tą poduszkę bo tak niby pokazują z tym pakietem z linku. Ale to rybka zostaje opcja na prowadnice ;]

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Hm, konkretyzując: na prowadnicach jakiej firmy CTR nie ma tendencji do chybotania? Na tej z DBOYS mój egzemplarz niestety ma trochę luzu, chociaż kolba trzyma zadaną pozycje pomimo nacisku i tak się zastanawiam, na co bym musiał ją ewentualnie wymienić, by nie uciekać się do pomocy taśmy.

Link to post
Share on other sites

Od niedawna posiadam kolbę CTR P&J zamontowaną na 6-cio pozycyjnej prowadnicy Boyi. Od początku był luz nie tyle wzdłuż prowadnicy co prostopadle do jej osi. Wystarczyło kolbę od środka podkleić paskiem rzepa/velcro (miękka strona - loops) na dwustronnej taśmie samoprzylepnej. Problem zniknął. Polecam :)

Link to post
Share on other sites

Są prowadnice, na których nie ma żadnych luzów - ale są droższe od kolby.. :icon_biggrin:

Np. Hurricane, lecz nie wiem, czy same prowadnice sprzedają.

Albo PTW Systema, gdzie nawet trzeba lekko przeszlifować kolbę by weszła.

Maruzen również ale nie do "elektryków".

Na pozostałych są luzy, większe lub mniejsze - G&G ma dosyć szeroką, chyba.. :zastanawia:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Noo.. :happy:

 

Co do podlejania kolby;

taśma samoprzylepna jest nienajlepszym pomysłem.

Chcąc wsuwać i wysuwać kolbe bez rozsterek, że "wyjedzie" wraz podklejka, lepiej użyć do tego pasków polistyrenu, przyklejonych do kolby ( nie do prowadnicy ) klejem cyjanoakrylowym.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc - na moim egzemplarzu (kopia, ale jaka dokładnie nie mam pojęcia) chybotanie się jest jednak dosyć irytujące. Dziwi mnie w sumie, iż kolba nie ma problemu z trzymaniem pozycji przy takim luzie. Normalnie pewnie poradziłbym sobie podobnie jak Pietraszka, ale chyba jednak po prostu dopłacę do UBR, które od dawna mnie kusi.

 

AnR, touche, patrząc na filmik prezentujący ostry odpowiednik z CTRką -->

. ;)
Link to post
Share on other sites

Noo.. :happy: Co do podlejania kolby;taśma samoprzylepna jest nienajlepszym pomysłem.Chcąc wsuwać i wysuwać kolbe bez rozsterek, że "wyjedzie" wraz podklejka, lepiej użyć do tego pasków polistyrenu, przyklejonych do kolby ( nie do prowadnicy ) klejem cyjanoakrylowym.

 

Pasków polistyrenu nie testowałem jednak zagrożenie, że podklejka z rzepa "wyjedzie" jest znikome, jeśli nie zerowe. Pasek rzepa o długości ok 4-5 cm jest przyklejony wewnątrz kolby na początku kanału, w który wchodzi prowadnica (od strony prowadnicy patrząc). Eliminuje to ryzyko, że krawędź końca prowadnicy zahaczy o rzep w momencie składania kolby. Co więcej rzep przez cały czas jest pomiędzy prowadnicą a kolbą więc nie ma fizycznej możliwości, żeby się zawinął i w rezultacie odkleił. Efekt jest taki, że kolba siedzi sztywno i nie ma mowy o ruchach w płaszczyźnie prostopadłej do osi prowadnicy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...