Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam :) Zamówiłem lekko używane M16A3 AGM. Wszystko stock. Replika ma w środku 450 fps..Chciałbym ją trochę podrasować. 420 fps spokojnie mi wystarczy, ale mi chodzi o tuning wytrzymałościowy oraz daleki zasięg ponieważ będę go używał jako karabin para snajperski. Powiedzcie co wymienić, na razie ceny nie grają roli ponieważ tylko się rozglądam ale także aby nie były kosmiczne.

Link to post
Share on other sites

Nie - gumka G&P to ostatni syf, nie wierzysz to zapytaj posiadaczy replik G&P. Gumka Systemy, lufa Prometheus'a 509mm - to jakieś 250-280zł, więc jeśli to "kosmiczna cena", to lufa Systemy 509mm, jakieś 160 złociszy, jednak na karabin "para snajperski" ta pierwsza to raczej mus. Teraz szczelność całego układu - teflonfix na komorze obowiązkowy, komory AGM'a mają dużą średnicę wew. lufa z gumką tam mają bardzo luźno. Do tego uszczelniona dysza od emki - bierz Deep Fire'a albo CA, żeby nie bawić się w wymianę o-ring'a dyszy, teflon na głowicę cylindra, o-ring na głowicy tłoka powinien być OK, także tyle w kwestii szczelności, która ma wpływ na celność. Kulki 0,28 G&G i ciesz się życiem.

 

W kwestii części GB innych niźli zespół cylindra to można dać sobie spokój, chyba, że dasz to komuś z doświadczeniem i pojęciem o sprawie to - podkładkowanie zębatek, regulacja silnika, może zmiana kabli tyle.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

gdzieś wyczytałem że wymieniona gumka HU i precka okazały się nie kompatybilne do repliki ( ? ), przez co musiał wymienić komore. Czy nic się nie stanie jeśli wymienie dysze i gumke ? Oraz jaki będzie wzrost zasięgu,mocy ( na niej mi nie zależy aż tak mocno ) po wymianie tych cześci i teflon fix'ie ? Żeby nie zakładać nowego tematu może mi ktoś powiedzieć czy jest jakiś konwerter-wzór na obliczenie czasu ładowania akumulatorów ? Moja batka to Firefox 8.4V 2000 mAh.

Edited by JaiLpl
Link to post
Share on other sites

Nie kompatybilne? Powinno spokojnie pasować, prec rura nowa także, nie wiem co zacz. Jaki będzie wzrost? To zależy od tego jak kto będzie te podzespoły zakładał, to głównie. Dobra lufa, kule i gumka, a także poprawiona szczelność to elementy które poprawiają GŁÓWNIE celność, bo efpeesów od tego tam przybędzie 10-30(40), zależy mocno od tego kto składał, czyli jak dobrał o-ring'a dyszy, jak zrobił teflonfix, jak założył gumkę itd...

 

Wzór na obliczanie czasu ładowania akumulatora jest bardzo prosty. mAh/mA*140%=czas w godzinach

 

mAh - pojemność akumulatora (na przykład 1500mAh)

mA - prąd jakim ładowarka ładuje pakiet (na przykład 250mA)

całość pomnożona przez 140%, bo cały układ ma jakieś opory (choćby wewnętrzne opory ogniw), część idzie w ciepło itp., tak więc mamy:

1500mAh/250mA*140%=6h*140%=8,4h=504minuty

 

PS. Wolfran - chyba dział ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

"lufa precyzyjna, gumka G&P, i powinno wystarczyć"

Gogin sorki za pomyłkę chodziło mi o gumkę G&G, a jak o gumkach zacząłem to którą wziąść najlepiej do SPR-y od Boyi z m120.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2461 ,

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3129 ,

czy tą http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2950 ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli G&G to zwracam honor, ich gumki są genialne wręcz. Świetnie kręcą i ostatnio marcinek83 zapodał info, że nawet przy 600 fps mu działa jedwabiście i się nie ściera, także... Jak kręcą fajnie przy 300 i 600 fps, mają gruby fajny kołnierz, nie zużywają się szybko. Czego chcieć więcej? Może tego, że w Polsce się ich nie dostanie na dzień dzisiejszy - nie ze sklepu. Dostawa dopiero w lutym.

Link to post
Share on other sites

A gumki guardera są dobre ? To moja 2 replika, czy wymiana gumki HU i teflon fix są trudne do zrobienia ? Sam mogę to zrobić ? Doszedł mi nowy wydatek na batke więc na oddawanie do serwisu na wymiane nie mam kasy. Aha i jeśli ta replika ma zmierzone 430 FPS to lepiej biały czy czarny guarder ?

Edited by JaiLpl
Link to post
Share on other sites

Tu już zdania będą podzielone... Guardera można szybciej popsuć poprzez niewprawne zakładanie i zdejmowanie, Systema pod tym względem jest pancerna. Znowu z systemą zależy jak trafisz, ponieważ pojawiły się opinie, że nie wszystkie "łapią" kulasy, no i podobno grymasi na mrozie. Ja osobiście nie zauważyłem u siebie tych problemów, ale to może lepsza partia była?? Kto wie??

Link to post
Share on other sites

aha i jeszcze jeden problem. Jestem 2 właścicielem tej repliki, ma ona ok. 9 miesięcy ale leżała w szafie i była szanowana. Teraz tak, w tej replice rusza się troche kolba jak ją przekręcę w prawo lub lewo, tak samo jest z chwytem przednim. Rusza się jak im kręcę. Da się to jakoś naprawić, nie przeszkadza to w użytkowaniu ? A może to normalne ? JESZCZE JEDEN PROBLEM ! Podczas wyjmowania lufy wypadła jakaś sprężynka, długość - ok. 1cm, średnica - ok. 2mm, barwa - srebrny. Z kąd to jest !? Co mam teraz zrobić x/ ?

Edited by JaiLpl
Link to post
Share on other sites

Pytanie było o czarnego Gurdera a ty wymieniłeś przypadłości przeźroczystego, jakbym miał wybierać między tymi dwoma gumkami to wziąłbym syteme. Guarder czarny raczej za twardy będzie.

O, przepraszam za niedopatrzenie... jestem po nocce trochę ciężko mi dzisiaj zaskoczyć.

Link to post
Share on other sites

W kolbie za docisk odpowiedzialna jest górna śruba w stopce, w przednim chwycie trzeba dokręcić pierścień kontrujący, takie słoneczko" jak ściągniesz plastiki z przedniego chwytu znajdziesz go kierując się po lufie w kierunku body ;). Najlepiej mieć do specjalny klucz ale odpowiednio duża żabka/kobra da radę.

Link to post
Share on other sites

Z kolbą mam tak samo, dokręć śrubę z tyłu kolby(jest na górze stopki), a z lufą hmm... sprawdź pierścień mocujący czy jest do końca przykręcony. A z tą komorą, to może koleś wymienił ją na Guarder-a bo oni mają wykonane z przezroczystego poliwęglanu

 

szumitek ubiegłeś mnie ;-)

Edited by Wolfran
Link to post
Share on other sites

Wczoraj już byłem zdrowy i poszedłem na strzelnice przestrzelać emke. Replika pluje czasami 2 kulkami ;/ ? Oprócz tego po otworzeniu jej zobaczyłem że komora jest full plastik i w jednym miejscu jest połamana ;/ Doradźcie mi jaką kupić komore i gumke za 90 zł. Ta komora będzie ok: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4916 + gumka: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1637 lub ta komora razem z gumką: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3667 . Która z tych jest dobra ? może jakieś inne dobre są za tą cenę ? Lub jeszcze ta: http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1095 , te pokrętła i sprężynkę wezmę ze starej.

Edited by JaiLpl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...