Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy ktoś wie ile cm jest od muszki do końca tłumika? Aha i jeszcze jedno, która seria beryla miała tłumik od eMek ?

Wersja prototypowa pokazywana na MSPO, nazwana przez prasę Beryl wz.04. Nie widziałem w ogóle na zdjęciach w rękach żołnierzy. Dopiero teraz zostają wprowadzane pewne elementy do Beryla, mianowicie powiększony zwalniacz magazynka, dodatkowa blaszka na bezpieczniku etc.

Link to post
Share on other sites

tak... emm.... jeśli się nie czepiać, to nie pokazuj...

 

Replika jest niestaranna, nie posiada i nie prezentuje sobą wartości "repliki" Beryla. Jest tam wygięta rura, która ma udawać kolbę, z za długą śrubą montażową. Chwyt jakby klejony na kolanie. Oprócz szyny montażowej - nie ma tam nic co by klasyfikowało replikę do miana Beryla. Sorry taka prawda.

Link to post
Share on other sites

Myślę co robić dalej z nim czy dokupywać następne podzespoły.

 

Przede wszystkim nakładkę rury gazowej, może być od Tantala (tylko pomaluj na czarno), i wywal istniejący zatrzask rury gazowej (ta dźwignia po prawej stronie podstawy muszki).

Edited by jonboy2312
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj nieco przerobiłem podstawę szczerbinki w AKS, oszlifowałem maksymalnie ten regulator, ładnie wszystko farbą przykryłem i wygląda jak oryginał hehe i jestem 70zł do przodu :)

 

Kto wie gdzie dostać chwyt przedni, najlepiej zwykły?

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie skończyłem składać beryla. Najlepsze jest to że zrobiłego go z boja rk-06 którego kupiłem za 400zł (3miesięczny na gw), a za części które mi zostały z AK74 wziąłem 238zł. Baza wyniosła mnie 162zł :) a części od beryla ok 1000zl ;) Narazie tyle, z czasem zamierzam dokupić eotecha, jak wpadnie troche grosza...

8295cb1cd2e0dc8bm.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja na swoim mam King Armsa :) Spełniają się i są podobne do tych co pokazali na MSPO w Kielcach.

 

Pomalował mój znajomy EC Paintem i wg. ładnie to wyszło. Szyny te były nawet na służbowym AKMŁ i z tego co wiem też się sprawowały w boju.

Link to post
Share on other sites

a ile kasy do niego wrzuciłeś ?

 

Trudno policzyć, bo w grę wchodzą dwie waluty na przestrzeni długiego czasu. Niektóre części kupiłem jeszcze w polsce (kolba, łoże, nakładka, wytoczenie przedłużonej lufy, tłumik płomienia), inne zakupiłem przez internet i przesłałem do siebie przez rodziców w Polsce (szyna), inne bezpośrednio do siebie (rura gazowa, okucie łoża AKM/Ak-74, kolanko) jeszcze inne inne zakupił i przesłał kumpel (komora zamkowa Ak-74 z pokrywą i rękojeścią, podstawa muszki), zamaskowane jako części modelarskie.

 

Wydaje mi się że nie przekroczyłem zbytnio około 500$. Większym problemem był czas - zorganizowanie tych wszystkich zagranicznych zakupów, transportu, każdej zapłaty - to wszystko zajęło jakieś 3/4 roku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...