Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No właśnie ceny jakieś takie dziwne mają. Tak poza tym polecam Works11 tam dużo części kupowałem, których większości w ofercie na stronie nie mieli. Najlepiej pisać pytać się a może jakąś zniżkę się wytarguje. I jeszcze takie coś się ostatnio znalazłem, może komuś się przyda. łoże z szynami

 

Aha a miałby ktoś może fotki Pallada. jak coś to na PW proszę.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem to łoże, które podał "piotreks91" naprawdę warto nówka sztuka jeszcze fabryką czuć. Nie wiem czy wiecie te risy na chwycie są z plastiku:D ja nie wiedziałem i się zdziwiłem.

Ok pytanie z innej beczki widziałem w tv z relacji z awgana beryla który miał stałą kolbę, powyższy chwyt, szynę niską nad pokrywą, standardową podstawę muszki i tłumik. Wiecie co to za model bo 2004 chyba nie?

Link to post
Share on other sites

Co do łóż, to były (przynajmniej) dwa rodzaje - pierwszy miał szyny z metalu i nie miał spiłowanych żeber, bo szyna była takim "mostkiem". Drugi rodzaj miał piłowane żebra i szyny z tworzywa.

Tiger z allegro ma często fajne części. Właśnie idzie do mnie łoże zwykłe, bez szyn, natomiast zakupiona u niego kolba jeszcze była mokra od fabrycznego smaru. Niedawno miał szynę nad pokrywę.

 

Co do stałej kolby, to mogła być to "naprawa polowa".

Link to post
Share on other sites

Tak, to trzeba Tigerowi przyznać, ze sprzedawane przedmioty ma w nienagannym stanie. Kupowałem u Niego między innymi dwie kolby do beryla - obie nie były ani razu złożone nawet (sprężyna wręcz natychmiast zdziera oksydę).

 

Jak by ktoś czegoś potrzebował, warto się z Nim skontaktować - nawet jeśli aktualnie nic nie wystawia, to może coś mieć, bądź być w stanie "załatwić" w parę dni.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest Mati13k

witam wszystkich! ostatnio zostałem natchniony na zrobienie repliki beryla. oczywiście przeczytałem cały temat oraz przeszukałem net w poszukiwaniu zdjęć itd. Pozwolę sobie zacząć "od dupy strony": najpierw chcę żeby replika przypominała beryla w kiepskim świetle z 10 metrów ( ograniczone fundusze ), a później stopniowo będę ją pielęgnował. Ułożyłem sobie coś w rodzaju planu co po kolei będę kupował itd. Po przeczycztaniu tematu wiem, że najlepszą podstawą będzie replika AK74 ze stałą kolbą. Wybrałem CM.048, bo i tak drewniane okladziny pójdą w bok. Na początek mam zamiar wytoczyć przedłużenie lufy wraz z tłumikiem płomienia, ewentualnie zakupić przedłużenie na silesia factory. Taaa, wiem, że podstawową podstawą jest wymiana podstawy szczerbinki na berylowską, ale ja NA RAZIE nie mam zamiaru męczyć się w jakieś mocne przerabianie. Zamiast łoża postanowiłem kupić http://www.works11.pl/?product_id=21263&category_id=488, co zoszczędzi mi trochę roboty ( o ile pasuje do ak74 ), doda lansu i nie będę musiał kupować łoża od beryla. W przerabianie body nie będę się bawił, nie licząc odczepienia montażu na jaskółczy ogon i przyklejenia selektora ( jedynie w celach ozdobnych :D ). Dobra, dochodzimy do końca - teraz kolba. Na pewno będę chciał zamontować jakąś regulowaną kolbę a'la M4. Nie wiem tylko jaką i czy opłaca się męczyć z przerabianiem, czy lepiej kupić adapter. Jak myślicie ? Podejdzie do AK74 ? http://www.works11.pl/?product_id=21258&category_id=488

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Widziałem Beryle w takiej konfiguracji na zdjęciach z Afganu. Nie wyglądają źle, lecz lansiarsko. Na dół składana rączka TDI, na górę EoTech, na bok latarka Surefire i kolba od M4. Nie ważne czy Wam to pasuje. Mnie interesuje tylko to o co zapytałem w powyższym poście.

Link to post
Share on other sites

Aaa, ten Beryl - trochę mnie zwiodło przedłużenie lufy, które chciałeś mu zafundować (bo nie pamiętam "długiego" Beryla z kolbą od Emki).

 

Co do pytania - nie podejdzie bez piłowania. Prawdziwy Beryl nie ma gearboxa, więc będziesz musiał w adapterze wydłubać miejsce na niego.

 

W kwestii samej repliki, to pomysł dobry, ale nie funduj mu przedłużenia lufy, tylko cofnij podstawę szczerbinki w kierunku kolana gazowego i będzie git i koszer. Jedyne co będziesz musiał kołować to tłumik płomienia od jakiejś Emki.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Podałem zdjęcie tego Beryla, żeby Ci pokazać jak to wyglada. W Afganie jest od groma długich beryli z kolbą od eMki - żolnierze sobie sami kupują. Nawet w Armii o tym pisali. Ja właśnie chcę zrobić replikę długiego Beryla. :D A czy tego adaptera nie montuje się tak jak długiej kolby. Cholera, fajnie ta kolba jest zamontowana w AK Tactical od Cymki, ale bez karabinka pewnie czegoś takiego nie dostanę. ;/

Link to post
Share on other sites

Z braku laku możesz tą kolbę od emki dostosować do mocowań kolby drewnianej z cm048. Wypiłuj wnęki takie jak są w drewnianej kolbie i dokręć śrubki. Wpust który wchodzi w korpus i tak musisz nieco obciąć. To zaoszczędzi Tobie kupę pracy.

Prosił bym o posiadaczy oryginalnej emkowej kolby do Beryla o komentarz na temat tego pomysłu.

Co do łoża i nakładki to nie wiem czy da się go zamontować na podstawę szczerbinki ak74, możliwe, że będziesz musiał pokombinować.

Przedłużenie z Silesia Factory sobie daruj. Po ciemku z 10 m wygląda szpetnie i totalnie nie ma dobrych wymiarów. Przerobiłem wymiary oryginalnego tłumika by pasował w skali do grubszej lufy ak74, plan zawiera też przedłużkę. Wszystko dostosowane jest do cm048. Mogę wysłać Ci na maila i dotoczysz sobie nap poprzez serwis G&H.

Link to post
Share on other sites

Works 11 to sklep handlujący częściami broni ostrej - wydaje mi się że sama kolba będzie porządniejsza od aesgowej, chyba że w W11 też jest chińska

jesli adapter do AK z W11 jest plastikowy to po wycięciu na GB po prostu się połamie

należałoby wykonać taką część ze stali lub z aluminium

albo zapytać o taki adapter w FB , ewentulanie zakupić tam kolbę plastikową "made in poland"

Link to post
Share on other sites

Co do solidności to oczywiście, bo porównujemy adapter do repliki z adapterem do broni palnej, z tym, że adaptera z taiwangun nie trzeba będzie piłować, a ten z Worksa bez ingerencji nie wejdzie pod gearbox. I stąd wniosek, że nieprzerobiony adapter z taiwańca posłuży dłużej, niż popiłowany i powiercony z Worksa.

Link to post
Share on other sites

Co do solidności to oczywiście, bo porównujemy adapter do repliki z adapterem do broni palnej, z tym, że adaptera z taiwangun nie trzeba będzie piłować, a ten z Worksa bez ingerencji nie wejdzie pod gearbox. I stąd wniosek, że nieprzerobiony adapter z taiwańca posłuży dłużej, niż popiłowany i powiercony z Worksa.

 

Zgadza się. Tym z Works11 jest o wiele więcej roboty. Jeżeli ktoś chce mieć porządną replikę to pewnie będzie kombinował z kolbą od Works11.

 

 

Użytkownik Darnock pokazywał swojego Beryla właśnie z kolbą od Works11.

Edited by Lemur20
Link to post
Share on other sites

Zgadza się. Tym z Works11 jest o wiele więcej roboty. Jeżeli ktoś chce mieć porządną replikę to pewnie będzie kombinował z kolbą od Works11.

Nie zgadzam się. Chodzi ci tylko o lans i o nic więcej. Porządne i popiłowane czy wymagające mniej pracy i tańsze? Czy naprawdę nikt nie zauważył, że adaptery z works 11 nie dość, że trzeba przerobić to są jeszcze jakieś ukośne i z wyglądu nie przypominają tych z Beryli które są w Afganistanie? A te z taiwanganu przypominają właśnie te oryginalne. A przecież chodzi tylko o lepsze odwzorowanie prawdziwej broni. Dlatego ogarnia mnie śmiech jak widzę kogoś kto wydał ponad 1000pln a na kolbie ma ładownice z którego biegnie kabelek do korpusu repliki. Tylko po to aby odwzorować kilka szczegółów korpusu więcej baterię ma zamontowaną jak w jakimś chińczyku za 55 złociszy na zewnątrz.......wiooooocha! Replika przede wszystkim ma służyć a nie wyglądać. Ma być praktyczna bo nigdy nie będzie prawdziwą bronią.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...