Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Inną że inną... jest to inna rura - no nie wiem jak mam Ci to nazwać. ( nie ma zgrzewanych osad okładzin

 

Łoże mają standardowy wymiar. Poszukaj filmów na youtube z demontażu tantala - tam jest taka sama rura gazowa. Obejrzysz - zrozumiesz.

Będzie pasować do AK i podobnych...

Z konstrukcji można wywyniskować ze górna nakładka jest na śrubki połączona z dolnym łożem. więc długość nakładki w tym wypadku nie robi różnicy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jak by to było jeszcze w Polsce. Nie mniej SoP-PeL masz browca. Może domowym sposobem uda mi się zmontować Commando.

 

Zobaczcie na to:

 

2004.jpg

 

karabinek wz. 2004 - wersja powstała w efekcie doświadczeń irackich. Łoże karabinu wyposażono w przedni chwyt pistoletowy (ułatwiający długotrwałe noszenie broni w rękach w czasie pieszego patrolowania). Po bokach łoża pojawiły się krótkie szyny Picatinny (zgodne ze standardem NATO), na których można montować oświetlenie taktyczne i wskaźniki laserowe. Nową konstrukcję ma także podstawa umieszczona nad pokrywą komory zamkowej. Jest ona także zgodna ze standardem NATO. Egzemplarze karabinu wz. 2004 prezentowane jako uzbrojenie IV zmiany polskiego kontyngentu w Iraku miały zamocowane na tej szynie celowniki holograficzne EOTech 552. Karabin posiada nową kolbę składaną o regulowanej długości. Skonstruowano także nowe magazynki z przeźroczystego tworzywa

 

berylcommando.jpg

 

Beryl Commando (prototyp miał na komorze zamkowej wybitą nazwę Comando)- opracowana w 2006 roku wersja z lufą długości 375 mm (z urządzeniem wylotowym 406 mm). Nie została przyjęta do uzbrojenia WP ale nadal trwają prace nad jej rozwojem. Pierwsza wersja tej broni poza zmianami związanymi ze skróceniem lufy nie różniła się od kbs wz. 96. Później zaprezentowano prototyp z mechanizmem spustowym pozbawionym ogranicznika długości serii z obustronnym skrzydełkiem przełącznika rodzaju ognia/bezpiecznika. W 2007 roku zaprezentowano kolejną wersję Beryla Commando. Posiada ona mechanizm spustowy z ogranicznikiem długości serii, łoże z trzema szynami zgodnymi z MIL-STD-1913 (do dolnej zamontowano chwyt przedni), długa szyną MIL-STD-1913 nad pokrywą komory zamkowej i stałą kolba teleskopową o regulowanej długości.

 

z http://vm.aganet.pl/readarticle.php?article_id=1000

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam, może troche laickie pytanie. Prześledziłem cały temat i postanowiłem także stac sie posiadaczem tej pieknej broni jaka jet beryl.

Ale przejdzmy do sedna sprawy, jak najlepiej wykonac replike beryla w miare tanim kosztem?

Myslalem nad zakupem AK boyi + kolba od m4 przystosowana do AK.

Jaki karabin z rodziny Boyi bedzie odpowiedni i jaka kolbę do tego ?

 

wiem ze beryl to nie tylko kolba ale masa innych pierdołow typu łoze, inna rura gazowa, dłuższa lufa, selektor, ale to juz da sie zrobic z upływem czasy, chodzi mi o to jaka replike wybrac na poczatek...

moze AK cymy z szyna nad pokrywa, kolba m4...

prosze o radę

pzdr Swider

Edited by SwideR
Link to post
Share on other sites

Nic co ludzkie nie jest mi obce, a zwłaszcza w przerabianiu kałachów mam trochę doświadczenia. Zrobiłem AKM'a z AK 47 wiec całkiem laik nie jestem 8-) .

 

Więc wpierw, jaka kolbę do AK 74 boyi ?

zakładam, że kolbę od EMKI będzie mozna dostac taniej i łatwiej ją spasowac:)

a że Polacy takich uzywaja to może byc.

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,1241

 

coś jeszcze odowiedniego mozna zakupic ? bo szukalem ale bez skutku :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Klik

To się przyda, taka sama jak w Berylu, ale nie ma otworów na szynę

Klik

To zwiększy lans :uśmiech: , ale nie wiem czemu musiałem uruchomić pilnik by spasować to łoże do podstawy szczerbinki od Tantala, mimo, że łoże jest reklamowane jako pasujące.

Edited by Kac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...