Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Najwyższy czas się pochwalić, że mam dwuczęściową lufę od Silesii na podstawie projektu Ziobera. Niestety lufa jest dwuczęściowa, skręcana w 3 miejscach. Czemu w trzech, zaraz wytłumaczę.

 

Walec, który wchodzi w body w Dboyiu jest przykręcany do 1szej części lufy, nie wiem dlaczego, tak wymyśliła Silesia. Łączenie z drugim odcinkiem lufy wypada zaraz za obsadą łoża. Generalnie już mam problemy i muszę zakleić gwinty na stałe - podstawa szczerbiny ma w body minimalny luz i gdy się przemieszcza, przemieszcza się przednia część lufy (kręci się w gwincie). Bez klejonych gwintów będzie lipa.

 

Co do samego projektu Ziobera, to nie wiem pod jaką replikę był on robiony, ale do Dboya pasuje tragicznie. O ile na projekcie wszystko wygląda w porządku, to w rzeczywistości po zamontowaniu skręconej lufy w body wychodzi kaszanka. Części nie pokrywają się ze swoimi ustawieniami w oryginale... masakra.

Link to post
Share on other sites

To swoją drogą, Dread, ale skleję je dla własnego spokoju.

 

Ziober, Beryl wygląda pięknie ;) Powiedz mi, czy u Ciebie kolanko i podstawa muszki wypada tak jak wypadają one na rysunku?

 

U mnie ten walec wchodzi dość głęboko w body (tak jak to było pierwotnie) i o ile obsada łoża pasuje idealnie jak na rysunku, to kolanko jest oddalone od zwężenia lufy, to samo z podstawą muszki - muszę ją cofnąć, żeby to trzymało wymiary, a tym samym oddalić od kolejnego zwężenia lufy. Muszę usiąść i pomierzyć orientacyjnie lufę otrzymaną od Silesii, może wina leży po ich stronie...

Link to post
Share on other sites

uskoki są przed zamontowanymi urządzeniami - tak jak na rysunku

i tak ma być

 

berylfragmentlufy.th.jpg

fragment zdjęcia znalezionego w sieci

 

lokalizacje kolanka gazowego ustala rura gazowa, a podstawę muszki - zamocowany bagnet

 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/gHUEiF8Go1cwxpiqL5OlpGlFQL93utafsjgvSNWcWxY?feat=directlink

 

pozdro

Edited by ziober
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, czy miał może ktoś doczynienia z montażem kolby od Beryla wz. 96 do CM 0.40? dokładnie chodzi mi o wersję ze składaną kolbą. Wiem, że to ciężkie do wykonania ale widziałem sporo zamontowanych kolb a nikt nie chciał się podzielić tą jakże cenną tajemnicą jak to wkonać :D

Link to post
Share on other sites

Bo to tajemnica, która pozwala zbijać kokosy :)

 

A serio - trzeba wymontować całą obsadę kolby, następnie dremelkiem i pilniczkiem wydłubać ją tak, żeby tylna ścianka kolby beryla bez oporów przylegała do ścianki obsady. Wiercisz obie naraz i skręcasz mocno śrubą. Jeśli obsada kolby była stalowa, to wystarczy podkładka, jak znalowa, to potrzeba będzie jeszcze z drugiej strony ("od strony gearboxa") wstawić kawałek blaszki, tylko potem trzeba pilnować, ze by nie blokowała płytki selektora. Jak już masz skręcone obie rzeczy, to możesz montować w body. Trzeba będzie wcześniej zaspawać stare dziury, dospawać przedłużenie body, a samą obsadę wmontować milimetr dalej, niż była wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi Ci o to

 

http://szable.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=265&category_id=53&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=pl

 

to w FB Radom kosztuje 92 zł z groszami, natomiast na allegro jeszcze sie z tym nie spotkałem, zaś szable.pl sprowadzają te części od Łucznika. Więc wg mnie opłaca się to wziąść od fabryki, no chyba że lubisz majstrować w metalu to sobie sam taką sprawisz :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Beryl by Sab93 (Robot) work in progress :wink:

 

https://picasaweb.google.com/SSab93/Beryl#

 

Skopali mi urządzenie wylotowe, ale przynajmniej mam jednoczęściową stalową lufę, więc ogólnie nie jest źle. Jeszcze tylko kilka dupereli, potem dopieszczenie i będzie cacy :icon_biggrin:

 

Zastanawiam się teraz czym tą lufę pomalować żeby było trwale. :zastanawia: Ktoś ma jakieś pomysły? :wink:

Edited by Sab93
Link to post
Share on other sites

Było na allegro kiedyś za 120zł. Pozostaje zamawiać z łucznika, albo zrobić swoje na bazie okucia od repliki.

 

Napisz maila do łucznika, do działu handlu i marketingu i po otrzymaniu wyceny możesz od razu zamawiać.

I napisz potem do mnie pw, to może dorzucę się do zamówienia.

 

Zastanawiam się teraz czym tą lufę pomalować żeby było trwale. :zastanawia: Ktoś ma jakieś pomysły? :wink:

 

Lakierowanie proszkowe. Spreje i oksydy zejdą, poza tym Beryl nie był oksydowany, więc nie będzie to wyglądać ładnie :)

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...