Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Adin: Jak zamontować przedłużkę lufy po zamontowaniu ostrej podstawy muszki?

 

Kupujesz w metalowym sklepie gwintownik i narzynkę, po czym gwintujesz i narzynasz jedno i drugie. I wcale nie musi być to gwint lewy i wcale nie musi być to 14, ważne, żeby pasowało. Po przedłużeniu lufy w środek wpuszczasz kleju, żeby lufa trzymała się już na zawsze.

 

Z szynami i farbami do kominka nie miałem jeszcze do czynienia, więc nie podpowiem.

Link to post
Share on other sites

Ja zrywałem farbę z klamki zanim pomalowałem sprayem do kominków, po wizycie w piekarniku wychodzi tak jak na foto jakie wstawiłem wcześniej. Malowanie na starą farbę może zmienić odcień. Ciekawy efekt wychodzi z połączenia farb w kolorach slebrny, antracyt, czarny. Warstwy nanosimy cienko jadna za drugą, po pieczeniu "wycieramy".

 

Szyny UTG przy berylowej podstawie celownika wymagają rury gazowej i okucia z oryginału lub wymodelowania tych dwóch bibelotów we własnym zakresie. Adaptacje seryjnych rur gazowych i okuć z RK wyglądają tak sobie, aczkolwiek są możliwe.

Link to post
Share on other sites

UTG to "chińszczyzna", więc jak kupiłeś oryginalne z W11 to juz Cię pogieło :wink: jeśli kopia to też chińska :hahaha: w obu wyrywaja sie gwinty mocujące nakładkę. Wszystko zależy od ceny za jaką kupiłeś, bo ta na W11 jest podobna do Radomskiej :wink: Moje szyny kupiłem jako wybrakowane za bardzo przystępne pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem kopie szyn UTG z ChRL;p To chyba źle trafiłeś lub źle je traktowałeś;p Ja miałem już jedne, sprzedałem kilka kompletów i co dziwne negatywnych opinii o nich nie słyszałem. Jak za taką cenę to i wykonanie stoi na wysokim poziomie.

 

Edit: A od strony podstawy szczerbiny okucie też musi być od prawdziwka?

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

@ rumak

Może faktycznie mam łapy kowala ;) co do okucia to w berylu nie ma go od strony podstawy celownika, polukaj na foty w sieci jak jest oprawiona rura gazowa w podstawie. Jak nic nie znajdziesz to daj na PW adres e-mail- zrobię i wyślę zdjęcia.

 

@ ziober

1 -był wysyp tych szyn na alledrogo, w tej chwili kolega Lesio ma chyba taką na sprzedaż :wink: polukaj w komisie.

2- zestaw jest Walthera, a luneta jest odchylana

 

dolna klamka jest na częściach z Radomia, górna wyciosana na kolanie z AkSU Boyi, pilnikiem, piłką, szlifierą i migomatem. Miało być tanio, bardzo tanio :wink:

 

@ nori104

 

Średnica lufy beryla w miejscu mocowania okucia łoża jest inna niż w replice

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...