Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GB Boyi od SPR


Recommended Posts

Czy ktoś mógłby powiedzieć coś o gearboxach SPR boyi. Chodzi o to czy wytrzymałby na karabinie wyborowym z SP140 (będę leciał na semi raczej więc ROFa nie brać pod uwage). Gdzieś czytałem że GB boyi to tylko te z SPR się nie rozpadną tak szybko jak inne z tej firmy

Link to post
Share on other sites

Ja spotkałem się z pęknięciem gb w mp5 i i w SPR. W mp5 nic się nie stało poza tym że replika zaczęła pluć kulkami na 2 metry (rozszczelnienie układu), w SPR straciłem głowicę cylindra (głowica tłoka ustawiła się po pęknięciu pod jakimś dziwnym kątem). Domyślam się, że może to doprowadzić też do innych uszkodzeń.

Link to post
Share on other sites

Postrzelaj na auto przy 800 rpm i podziwiaj gibający się magazynek, bo przód poleciał na komorę. Nie pytajcie o wytrzymałość tych szkieletów. Miałem takie 2 i szybko pękły ten sam objaw. Występy na głowicę cylindra odpadły, plus odpadnięty przód. Proszę moda o zamknięcie tego tematu. "gearboxy boyi nadają się do stocka marui". Koniec kropka

 

PS. nie myślcie o tuningach na tych GB. Szybko pożegnacie się z częściami, w najgorszym przypadku komora hu pójdzie się kochać do raju. Straciłem przez to SC-01. Nie mam ochoty bawić się dremlem, po to by zaadoptować komorę HU od m4, i czasu. Moje HU pękło w taki sposób, a scar ma niestandardowe HU. Ciche głowice wam nie pomogą. Biker fajnie, że ci działa ale to "coś" nie przemieli nawet 30k kulek. Ja bym sp110 do tego nie pchał. Co dopiero m140. m150 na tym szkielecie zakończyło się na szczęście pęknięciem. To był 1-szy egzemplarz. Niestety drugi zabrał mi guna(sp120). "Święć panie na jego komorą"

 

PS2. Tak wiem piszę nieściśle. W 1-szym szkielecie pękła lewa strona. W drugim cały przód odpadł. Pękła na deser sprężyna, zgubiła gdzieś parę zwoi. Prowadnica vortex pidżeja rozleciała się. No i do tego komara HU. Teraz przymierzam się na V1. V2 to najsłabszy gearbox ze wszystkich.

Edited by decigner12
Link to post
Share on other sites

W eMce miałem szkielet BOYIa i przemielił prawie 40k kulek zanim pękł. Był to szkielet z jednej z pierwszych serii M4 BOYIa, a dokładniej rzecz biorąc z M4 SO z plastikowym body. GB pracował z M120 Guardera, podwójne łożyskowanie, ROF 16k/s. I dodam jeszcze, że GB nie był podparty przez komore HU. Jak dla mnie jest to dość dobry przebieg jak na stockowy, chiński szkielet. Co ciekawsze GB pękł dość nietypowo, dzięki czemu obeszło się bez ofiar w częściach.

p1040136d.th.jpgp1040134r.th.jpg

 

Następcą tego szkieletu jest kolejny BOYI, jak dla mnie są ok.... ale mogły mi się trafić po prostu dobre sztuki. Bo np. w SCARze BOYI znajomego szkielet GB był tak gówniany że można go było - dosłownie! - w rękach gnieść jak plastelinę ;)

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...