Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4 prosze o rade


Recommended Posts

A stworzyłeś jakieś wyspecjalizowane kryteria oceny dzięki którym możesz przyznawać takie noty? To średnia replika, trzeba powkładać w nią. Ale przeciętnemu Kowalkowskiemu wystarczy. Kupisz, będziesz latał i mordował bimbalionem FPS.

Link to post
Share on other sites
Chciałeś powiedzieć, że jedyny. Właśnie powiedziałeś, że lekko podrasowany BOYI jest dobry.

Ta replika z Boyi nie ma nic wspólnego. To jest A&K, a i owszem - jest dobrą repliką emki, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. No i na pewno jest nieporównywalnie lepiej wykonany od Boyi.

 

Ale zgadzam się z tym, że trzeba do niej podokładać. Po wyłożeniu dodatkowych 300-500 złotych (w zależności od podezspołów), można otrzymać dość bezawaryjną replikę z dobrymi osiągami.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Lol. To zależy, Krakmani bija oznaczenia PJ na Bojkach i aendka też. To zależy od modelu. Źle spojrzałem, faktycznie to A&K, przeredaguje swoje zdanie.

 

Właśnie powiedziałeś, że lekko podrasowany A&K jest dobry.

 

Nie będę się spierał jeśli chodzi o jakość wykonania, bo wszystkie chińskie emki dla mnie są wykonane w sposób co najmniej mierny. A między bojką a aendka różnic nie widzę.

Link to post
Share on other sites

Na przyszłość - repliki oznaczone jako P&J, to repliki na bazie A&K. Repliki na bazie Boyi oznaczone są P&J/Boyi.

 

A między bojką a aendka różnic nie widzę.

To widocznie tylko opowiadasz, że miałeś z nimi dobry kontakt.

 

Ja mam obie repliki i różnice są widoczne pod każdym względem.

 

Właśnie powiedziałeś, że lekko podrasowany A&K jest dobry.

Jeśli o mnie chodzi - tak, właśnie tak uważam.

 

Pozdrawiam.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Trzeba mieć świadomość, że to tylko chinole. Co prawda są coraz lepsze, ale nadal. Może bym nawet sobie kupił takiego i zrobił wewnętrznie, bo umiem, wyszła by z tego może przyzwoita replika, ale wykonanie zewnętrzne, brak oznaczeń, nadlewy po prostu dla mnie taką replikę dyskwalifikują. Może jak Cyma zacznie robić M4 to coś się zmieni.

Link to post
Share on other sites

W A&K nadlewów nie znajdziesz ;). Oznaczeń, owszem, nie ma, ale nie można mieć wszystkiego za taką cenę. Spróbuj się dorwać na dłuższą chwilę do repliki A&K i gwarantuję, że jak na chinola to będziesz zaskoczony wykonaniem zewnętrznym - zwłaszcza części metalowych. ;)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Mamy PJ, PJ/BOYI są także PJ na bazie A&K. Mam rację?

Nie do końca. Nie ma samych P&J. Repliki oznaczone samym P&J, to właśnie te na bazie A&K.

 

P&J to oznaczenie Krakmanów. Tak samo jak Gunfire i ich GFC (oni z kolei robią repliki na bazie między innymi JG i AGM i wypuszczają pod szyldem GFC).

Link to post
Share on other sites

Spróbuj się dorwać na dłuższą chwilę do repliki A&K i gwarantuję, że jak na chinola to będziesz zaskoczony wykonaniem zewnętrznym - zwłaszcza części metalowych. ;)

 

Gwarantuje Ci, że byłem zażenowany jak obejrzałem te krakmańskie wynalazki. Stary, nawet jak się będziesz starał, pisał peany to nadal nie będzie to G&P. Dla mnie są wykonane co najwyżej miernie.

Link to post
Share on other sites
Gwarantuje Ci, że byłem zażenowany jak obejrzałem te krakmańskie wynalazki.
Dla mnie są wykonane co najwyżej miernie.

No ja patrzę pod pewnym względem przez palce oraz dzielę przez cztery to co mówisz, jeśli Ty nie widzisz różnicy w wykonaniu pomiędzy Boyi a A&K ;).

 

No ale zgadza się - to moja subiektywna opinia ;).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Korpus A&K (mowa o M4) jest cięższy od korpusu Boyi. Trudniej uszkodzić korpus z A&K niż z Boyi. Jest on też pokryty dużo trwalszym, matowym lakierem. W przypadku Boyi, niekiedy jakby dobrze palcem potrzeć, to farba potrafi zejść. W A&K trzeba się bardzo solidnie (w porównaniu z Boyi) napracować, aby farba zaczęła schodzić. W korpusach A&K nic nie odstaje, nic co nie powinno nie lata, a wszystko siedzi ze sobą bardzo dobrze spasowane. Nie ma żadnych luzów. Szyny montażowe (tutaj jako przykład biorę SR) są dość ostre i wykonane bardzo precyzyjnie. Innego rodzaju metalowe fronty, w przeciwieństwie do frontów Boyi (mówię teraz konkretnie o SPR) są bardzo ciężkie i sprawiają wrażenie naprawdę wytrzymałych. Są dużo mniej podatne na wszelkiego rodzaju zarysowania.

 

Ogólnie rzecz biorąc - trzymając korpus z Boyi miałem wrażenie jakbym trzymał w ręku jakąś wydmuszkę. Osobiście z odległości dwóch metrów potrafię bez problemu poznać czy dana replika to A&K czy Boyi, zwłaszcza jeśli repliki były już używane.

 

Teraz lecimy do środka:

W A&K stockowy układ hop-upa działa dobrze. W Boyi, którego mam w domu również działa w porządku, ale w innych egzemplarzach widywałem problemy z hopem. Elektryka w Boyiach woła o pomstę do nieba. Gearboxy Boyi często nawalają na sprężynach M120/M130 (zwłaszcza szkielety gearboxów). Gearboxy A&K pracują z takimi sprężynami bez najmniejszych problemów, a gearbox z SR (nie ma odpowiednika z Boyi) pracuje bezawaryjnie ze sprężynami M150 (niektórzy używają ich nawet do mocniejszych tuningów, ale tutaj już bym się o nie bał). Stockowe silniki A&K (podobnie zresztą JG) stoją o klasę wyżej nad silnikami Boyi i pozwalają nawet na używanie sprężyn M140 przy akumulatorze 8.4V (naturalnie, na stockowych kablach i bez mosfetu).

 

Dla mnie wystarczy tych różnic, by jednoznacznie stwierdzić - tak, III generacja A&K jest zdecydowanie i niepodważalnie lepsza od replik Boyi.

 

Aha i zaznaczam - nie miałem kontaktu ze stosunkowo nową serią M16 z Boyi i nie wiem czy w ich przypadku jest tak samo, czy nie.

 

Pozdrawiam.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...