Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta Full Metal [CYMA]


Recommended Posts

Witam

 

Wraz ze znajomymi chcemy zakupić tanie repliki sprężynowe.

Znalazłem coś takiego na allegro:

 

http://allegro.pl/item892630511_beretta_fu...na_allegro.html

 

Proszę o opinie jeśli ktoś miał styczność z takim wynalazkiem i czy to coś strzela i żeby na wstępie się nie rozleciało.

 

 

ps: albo nie idzie mi szukanie na tym forum albo nie ma info o tym.

 

zdravim P.

Link to post
Share on other sites

Jak to sie ma do Beretty 92F produkcji UHC którą posiadam? Porównywał ktoś? UHC jest ładna, jakościowo dobra, ale chociaż ciężka, (za sprawą bryły ołowiu w chwycie) to jednak paskudnie plasticzana, choc plastiki sa wyjatkowo dobrej jakości. Ale jakos plastikowe pistolety mnie nie kręcą od czasów gdy przestałem sie bawic w wojne na podwórkowym placu zabaw. I zastanawiam sie nad zamianą Beretty od UHC, na te metalową od Cymy.

P.S. A czy kurek, blokada spustu, bezpiecznik i rygiel zamka to w niej chodzą? Bo na fotkach wygląda to wszystko jak monolit odlany razem z korpusem z jednego kawała ZnAl-u.

Edit: I podejrzewam że są jednak monolitem po przejrzeniu większej ilości fotek...

Czyli kiszka ziemniaczana tak jak podejrzewałem. Ale niech sie wypowie ktoś kto posiada.

 

W podpisie mam ''wielbiciel sowieckiej broni'' ale z sowieckiej broni krótkiej nikt nie robi sensownych replik ASG :( Nad czym ubolewam...

Edited by KorbaSWD
Link to post
Share on other sites

Miałem kilka razy taką w rękach, nie zauważyłem żeby którykolwiek z manipulatorów w tej Beretce działał jak w oryginale (ba, nawet się nie ruszają). Zamek chodzi krótko, w miarę lekko i dosyć kulturalnie. Strzela ogólnie dobrze. Nie wiem jak jest dokładnie z zasiegiem, ale z racji że ona dobrze trzyma poziom ( w sensie że nie strzeli ani na lewo ani na prawo od punktu celowania) to z racji opadania w pionie wystarczy strzelić lekkim lobem.

Co do awaryjności to znajomy od którego go pożyczyłem mówił mi że ma ją rok i zero problemów, to była jego pierwsza replika, więc trudno powiedzieć czy mało z niej strzelał. Na pewno farba, którą ona jest pomalowana zacznie odłazić a to wygląda kiepsko. Jest także lekka.

Odnośnie Beretty UHC to ona strzela znacznie dalej, jednak wymaga użycia kulek cięższych niż 0,20g bo hop siup mocno podkręca. Zamek chodzi także kulturalnie i powiedziałbym że ogólnie lepiej (głównie przez to że okno wyrzutowe łusek się otwiera). Dodam jeszcze że Beretta UHC jest w miarę dobrze odwzorowana (jednak boli to że np. dźwignia blokująca zamek w tylnym położeniu pełni tutaj rolę bezpiecznika). Beretta Cymy nie jest za bardzo proporcjonalna, ogólnie trudno to nazywać Berettą, to bardziej pistolet na niej bazujący. Jak ktoś ma Berettę UHC i chce zamienić ją na Berettę Cymy to nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...