Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Coyote brown i rózne firmy


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nie. CB jest kolorem wyposażenia USMC a Matt Johnson Khaki czyli khaki jest używany przez część SOCOM. Coyote Tan to domena Blackhawk'a, który nie jest kontraktowym dostawcą.

Ostatnio widziałem u nich ładny CB a nie CT :)

 

No cóż... W takim razie mam omamy wzrokowe, bo widzę przed sobą (w tej chwili) kamizelkę amerykańskiej piechoty morskiej składającą się m. in. z

- kamizelki zintegrowanej (pozycja 17 ukompletowania indywidualnego żołnierza) z cordury w coyote tan marki EAGLE USA St. Louis,

- chest rig (pozycja 7 "RHODESIAN VEST MC-RRC-07-D-NO28, 8470-01-516-7966 10/07) z cordury w kolorze coyote brown,

- shingle na 3 magazynki (pozycja 8 "CARRIER MOD 3 MAG SPM1C1-07-D-NO28 8465-01-516-8415 THE RESOURC CENTER") z cordury w kolorze coyote tan.

Całość to około 30 części, z czego część jest w jednym a część w drugim odcieniu coyote. Torba transportowa jest np. w coyote tan (POZYCJA 18, "BAG, KIT 8465-01-516-7955 spo100-05-F-4237 7P200").

To pamiątka od kolegów mojego męża służących w amerykańskiej piechocie morskiej poznanych w Diwaniji. W takim razie jeden i drugi odcień coyote są kolorami kontraktowymi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Nie wiem gdzie cordurę w coyote brown kupuje Praszka, ale my bezpośrednio od producenta w USA. Nie zauważyliśmy różnicy odcieni cordury coyote brown w kolejnych dostawach.

Poza tym chciałabym zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę: większość producentów tkanin nie ma jednego wzorca nasycenia barwy lecz przyjmuje pewien zakres tolerancji. Zakres tolerancji (normy) mają nawet tkaniny w I gatunku, które posiadają certyfikat odbioru wojskowego nadany przez RPW.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Właśnie jak to jest że flyye CB wpada w taki zielonkawy odcień gdy nie ma słonca a opo. od pantaca jest takie jak byc powinno czyli o wiele jasniejsze od flyye , nie wiem czy tak powinno byc ale ja to widze i troszke mi to przeszkadza jest jakas rada by rozjasnic jakos kamizelke w CB od flyye?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://imageshack.us/photo/my-images/72/pleb.png/

Akurat tak się fajnie złożyło że mam na telefonie swoje zdjęcie w szpeju ze zmiksowanego cb. Niestety flesz był dosyć mocny i sprzęt wygląda jak w mocno słoneczny dzień. I co? Kolory niemal identyczne w:

-admin panelu, emkowych ładownicach od PANTACA

-cargo pionowym, RRV od FLYYE

-ładownicy SAW (za repliką) granade pouch (pod saw) kontraktowymi US

wyraźnie odcina się tylko panel udowy od bliżej nieznanej mi firmy (nie było metki) ale to przez to, że taśm (oczywiście jaśniejszych) na tej cordurze więcej niż wystającego materiału :) Jeżeli będzie zainteresowanie to mogę w sobotę wrzucić fotkę porównawczą w normalnym oświetleniu, nie w sztucznym.

Mimo to kiedy jest lekko ciemniej wyraźnie widać że taki pantac jest ciemniejszy (wręcz lekko czekoladowy) od flyye, a kontrakt leciutko jaśniejszy od flyye. Należy pamiętać że na ogólne wrażenia wizualne wpływa też kolor taśm.

Na tle kontraktowego marpata- można porównać sobie cb z munduru do cb opo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...