Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KWA M16A3


Recommended Posts

Co znacząco wpływa na natężenie prądu, które liczy się ze wzoru:

 

pojemność ogniwa w ah * C

C to jest pojemność. Więc nie pojemność * pojemność tylko wydajność prądowa = 20C = 20 * pojemność.

 

Co do repliki:

Też się nią interesowałem. Tylko, że na polskich forach nie ma żadnych informacji o niej.

Czytałem za to dużo for zagranicznych, i w wychodzi na to, że aktualnie jest to replika z najmocniejszym gearboxem v2, najmocniejszymi zębatkami (w stocku wytrzymuje do sp150), najlepszym hop upem (nowy typ gumki, pisali, ze dalej niz marujce leci). Sądząc po zdjęciach wnętrza raczej to jest prawda.

 

I jak na razie, jeżeli w przeciągu najbliższych 2 miesiecy nic rewolucyjnego/rewelacyjnego nie wyjdzie, to na pewno kupuję tę replikę.

Link to post
Share on other sites

Z M4A1 jestem bardzo zadowolony (przynajmniej byłem, zanim body nie zmieniłem), więc M16 też zamówiona. Przetestuję zasięg na stockowej lufie i na systemowej, bo na zachodnich forach/sklepach/youtubach wypisują cuda.

 

Zobaczymy jak części wewnętrzne wypadną. W gen. 1 body pękło mi po mocno obciążającej strzelance. Do tego rozerwało mi antyrewersala i jeden ząb do niego na zębatce silnikowej. Za to body gearboxa gen. 2 jest tak powzmacniane, że inne niż kwa-owe body trzeba piłować. Szczególnie rzuca się w oczy wzmocnienie na froncie, czyli tam gdzie właśnie pękają gearboxy.

Link to post
Share on other sites

Lekki zawód. Pierwsza generacja KWA, której gdzieś się pozbyli na rzecz generacji drugiej, trafiła do nas jako super nowość. Główna różnica jest w gumkach HU. Nowa gumka niesie o wiele dalej. A tu trzeba się zadowolić stockową, bo komora nie dość że niestandardowa dwuczęściowa z dedykowanym wcięciem w body, to jeszcze ciaśniejsza (a stockowa gumka cieńsza) - wymienić lufy i gumkę jednocześnie jeszcze mi się nie udało. Chociaż przyznaję, że dawno nie próbowałem i robiłem to z dystanserem w komorze.

Stopka kolby jest z kompozytu, co jest raczej zaletą. Sama kolba przyjemnie chropowata, tylko łączenie połówek wymaga zeszlifowania. Przednie okładziny bardzo przyjemne w dotyku, lepsze od tych z M4; bez żadnego luzu. Body gładkie, w stylu chinoli, tyle że bez tych malutkich niedolewek. Customowe body G&P zdecydowanie lepsze, ale nie mam jak porównać ze stockowym. Ale przynajmniej nie ma tego obleśnego napisu KWA.

Magazynek świetny, kolorystycznie unikalny, na jednym podkręceniu daje ok. 32 kulki. Mógłby siedzieć ciut ciaśniej.

Duży wtyk na batkę, odgłos wystrzału po prostu zacny, na jednej batce 8,4V strzela bez problemu, ale druga, gorsza nie naciąga sprężyny (a na chinolu z M120 daje radę).

Zasięgu jeszcze nie zbadałem, ale skoro M4 lekko wyciąga 50m przy krótszej lufie i 380fps, nie może być źle.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wyniki testów na świeżym powietrzu, stosując optykę x4, strzelając bez usztywnionej repliki.

Na kulkach 0,25 G&G zarówno na stockowej lugie 6,05x509mm, systemie 6,04x590mm i systemie z czarnym dystanserem H Elementa (chyba kopia Deep Fire) osiągi były mniej więcej takie same.

Czyli zasięg efektywny (co najmniej 80% trafień w sylwetkę) 40-45m, zasięg maksymalny (celując w głowę dostaje po nogach) ok 60m.

Kulki lecą prosto, ale po 40m zaczynają wariować, niezależnie od wiatru. Zdecydowanie 0,25 to za lekkie kulki, przy najbliższej okazji wypróbuję 0,28.

Cały układ komory HU jest dobrze spasowany, dystanser nie ma luzu, po wyjęciu gumki nawet sam nie wypada. Komora jest węższa niż standardowa, a gumka chudsza. Kiedyś próbowałem wcisnąć gumkę Systemy i nie dało rady, ale na zachodnich forach/sklepach wypisują że wcisnęli gumkę Prometheusa, która jest wyjątkowo gruba.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem kilka kombinacji. Problem z gumkami jest taki, że albo nie wchodzą wcale, albo mocno się rozciągają. W tym drugim przypadku występuje problem z podkręceniem kulki. Systema daje radę na 0,25, przy 0,28 trzeba skręcić HU na maksa, żeby w miarę podkrecał, cięższe lecą w dół. Przy białym madbullu i jeszcze jednej gumce (nie wiem jaka, ale pasowała) na 0,25 przy maksymalnie skręonym HU nie podkręca wystarczająco. To wszystko na twardym dystanserze H Elementa. Na miękkim sharku H madbulla wcale nie kręci (do tego jest on nadwymiarowo szeroki).

lufa prometheusa 509mm + gumka systemy + dystanser H elementa

g&g 0,25 - skuteczny 50m - maksymalny 57+/-2m

g&g 0,28 - skuteczny 53m - maksymalny 55+/-2m

Link to post
Share on other sites

Lufa Prometheus + gumka stockowa + dystanser H Madbulla to jak na razie optymalna kombinacja.

G&G 0,25: efektywny 45-50m, maksymalny 70m

G&G 0,28: efektywny 61m, maksymalny 69m

Guarder 0,36: efektywny 61m, maksymalny 61m

36-tki na skraju zasięgu mają tendencję do skręcania w lewo. 25-ki po 45m nosi na wszystkie strony, 28-ki wypadają najlepiej.

Link to post
Share on other sites

Te metalowe low-capy PJ nie pasują nawet po piłowaniu, bo są mocno napuchnięte, a wejście na magazynek w replice ciaśniejsze, niż w innych replikach. Plastiki wchodzą ładnie.

Idealnie wchodzą midcapy JG, które działają dobrze przy nabiciu do połowy, potem pusto, 2 kulki, pusto, 2 kulki.

PMAGi są ciasne, ale wchodzą i ładnie podają.

 

Ciekawe te lufy. Na szczęście po wymianie dystansera kręci dobrze na stockowej gumce. No i jeszcze za oceanem ponoć mają coś takiego jak gumki G2X.

 

Porównałem G&G 0,28 z KSC 0,3 i te drugie strasznie nosi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...