Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym prosić Was o podzielenie się opinią na temat takiego układu.

 

Docelowo replika, która ma być wyposażona w ten układ, zasilana będzie pakietem Li-Po 7,4 2200mAh 35C.

 

Jest to mój pierwszy kontakt z układem Mosfet więc jestem w tym temacie całkowicie zielony.

Czy ktoś już używał tego układu?

Jeśli nie prosił bym forumowych elektroników o wypowiedzenie się na jego temat.

Link to post
Share on other sites

Znając sapera układ jest dobrej jakości, zastosowany w nim IRF1324 jest "potężny" co udowodnił ktoś inny w swoim układzie odpalając silnik prawie 20sto letniego auta za pomocą tego hexfeta a jak wiemy silnik do odpalenia potrzebuje naście razy więcej prądu.

 

Zastanawia mnie tylko pomiar. A bardziej jak jest realizowany. Stale czyli wraz z napięciem pod obciążeniem czy tylko w stanie spoczynku i ewentualnie blokuje możliwość działania układu jeżeli w stanie spoczynku spadnie poniżej danej wartości. Jeżeli działa jak w podanym pierwszym założeniu to mogą być komplikacje przy np. Systemie Magnum. Ja korzystając z układu KA do zabezpieczania LiPo (znajomy miał tak samo) przy starcie silnika pobiera on chwilowo bardzo duży prąd i spadek napięcia jest tak duży że układ odcina baterię i słychać tylko stukanie silnika. Jeżeli działa tak jak w drugim przypadku to już jest o niebo lepiej. Ale istnieje ryzyko że jak ktoś się zawiesi na spuście na bardzo długo to istnieje możliwość uszkodzenia pakietu.

 

Saper prosimy o wypowiedź ;)

Link to post
Share on other sites

Silnik z jakim układ miał by współpracować to na razie stock Cymy. W niedalekiej przyszłości zostanie jednak wymieniony na taki

Replika ma mieć tylko semi więc długie serie nie wchodzą w grę.

 

Zastanawiam się czy w takim razie nie darować sobie tych dodatkowych bajerów i nie zakupić zwykłego Mosfeta...

Link to post
Share on other sites

Mosfet już zamontowany jednak szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Pakiety na jakich testowałem układzik to

*9,6 Firefox 1500mAh

*Li-Po 7,4 Dualsky 2200mAh 35C

Replika: SP120, silnik Cyma stock.

 

Przy pierwszym pakiecie wszytko działa jak trzeba. Reakcja na spust dobra, szybkostrzelności nie ocenię bo replika ma tylko semi.

Przy drugim pakiecie zaczynają się kwasy związane z zabezpieczeniem przeciwko nadmiernemu rozładowaniu. Wygląda to mniej więcej tak jakby bateria była za słaba. Sprężyna jest naciągana wolno lub niedociągana do końca. Jednak kiedy wyłączę zabezpieczenie Li-Po ( czyli przełączę na baterie Ni-Mh i Ni-Cd wszystko działa jak należy). Co do reakcji na spust jest delikatnie lepsza niż w przypadku pierwszego pakietu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

i jak sprawa wygląda?? Zapatrzyłem się w zwykły mosfet pół roku temu. Bedę dopiero przerabiać replikę i chcę przejść na Lipo. Merf jest dosyć ciekawą opcją patrząc na zabezpieczenia jakie oferuje. Fakt nie chcę ,zeby mi coś wybuchło z przodu :D

Link to post
Share on other sites

U mnie przy włączonym zabezpieczeniu silnik G&P120 nie daje rady naciągnąć sprężyny SP120 Guardera na Li-Po 7,2 35C 2200 Dualsky :wink:

Kiedy ów zabezpieczenie jest wyłączone wszystko śmiga pięknie.

Nie przeszkadza mi zbytnio bo używam tylko singla więc raczej ciężko by mi było za mocno rozładować Li-Pola.

 

PS. Z tego co mi wiadomo to pakiety te wybuchają tylko w przypadku mocnego zwarcia lub przeładowania...

Link to post
Share on other sites
-Elektroniczny resetowalny bezpiecznik z zabezpieczeniem UVP, OCP, OTP, SCP w tym ochronę akumulatorów Li-Po, Li-ion 7.4V i 11.1V przed nadmiernym rozładowaniem.

 

Przeczytać to o czym się pisze czasem trzeba. Link jest podany w pierwszym poście.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...