Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ustawienie zębatki tłokowej


Recommended Posts

Składam już któryś raz GB i dalej nie mogę poprawnie ustawić zębatki tłokowej tak aby po oddaniu jednego strzału popychacz i tłok były ustawione w przedniej pozycji. Jak ustawić tego dzyndzla na zębatce tłokowej. Próbowałem już tak, że składałem tak:

s6305638.th.jpg

Nadal jest źle, oglądałem filmiki na mechbox.com i innych serwisach, ale dalej nie wiem, jak ustawić aby było dobrze

Link to post
Share on other sites

Jedyny sposób na to, żeby po cyklu tłok nie był zupełnie naciągnięty to zakup MOSFETa z AB (hamulcem), który hamuje silnik tuż po strzale. Zwykły mosfet poprawi rofa, czyli jednocześnie sprawi, że sprężyna będzie jeszcze mocniej naciągnięta po każdym strzale (większa bezwładność zębatek i silnika)

Edited by Ravenkan
Link to post
Share on other sites

Zwykły mosfet to pomoga nie tyle w podniesieniu rofa co reakcji na spust i temu że odciążamy styki kostki stykowej (przejmuje zadanie kostki)

 

Co do napięcia sprężyny to po strzelance przestrzel replike na semi i tyle,a i tak nie da ci to gwarancji że spręzyna będzie maxymalnie rozpręzona, taki urok replik.

 

Chcesz aby tłok lądował w swojej zerowej pozycji to tylko mosfet z AB i już.

Link to post
Share on other sites

Lub delikatne ściąganie języka spustowego na auto. też ustawisz rozprężoną sprężynę, przy odrobinie wprawy.

 

EDYTA: zapomniałem dodać (bo młodzież nideomyślna teraz ;-) ), że musisz delikatnie "pyrgać" tylko ten język, tak, żeby strzał nastąpił PO PUSZCZENIU języka. Wtedy silnik nie będzie miał siły tym już dalej obrócić i zębatki zatrzyma rewersal.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...