Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ithaca M37 RIS czy SPAS 12 ???



Recommended Posts

Ithaca czy Spas ? Oto jest pytanie...

60 zł różnicy to prawie nic, a zastanawiam się co lepsze. Na FA o Ithac'e piszą że najsilnieszy shotgun z jakim mieli doczynienia. Z drugiej strony wszyscy chwalą SPAS'a.

Po pierwsze, zależy mi na zasięgu i celności.

Po drugie, wygoda przenoszenia jest równierz ważna, gdyż ciężko przedzierać się przez krzaki z armatą na plecach czy w łapach.

Po trzecie pojemność magazynka. Niby Ithaca ma większą, ale co łatwiej przeładować ?

I przy okazji, jak zbudowany jest magazynek Ithac'i? Szyna jakaś czy co ?

 

I ważne pytanie dot. FA

Czy opłaca się kupować na raty, oraz czy raty są już osiągalne w całej polsce, bez konieczności stawiania się w firmie?

 

Jeżeli macie inną propozycję dot. broni w tej klasie cenowej, to chętnie poczytam.

 

Zaznaczam że uzupełnieniem (bronią boczną) będzie Walther P99 hfc (sprężyna)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
Guest LooK OuT!

Przede wszystkim, moge odpowiedziec Tobie na te pytania, na ktore znam odpowiedz... wysnuta z wlasnego doswiadczenia. Wlasnie dokladnie 2 tygodnie temu kupilem na raty w FA XM'a (razem z dodatkami). Aby dokonac takiego zakupu musialem stawic sie bezposrednio w firmie (panowie wlasnie pracuja nad systemem "zdalnej" sprzedazy ratalnej). Coz, podroz w dwie strony z Wroclawia do Warszawy to byl wydatek 108PLN (jadac ekspresem, ze znizka studencka), po zalatwieniu formalnosci (2 godziny z hackiem) wplacasz 10% ogolnej kwoty zamowienia, uscisk dloni i wychodzisz ze sprzetem :) Chcialem sobie cene rozlozyc na chyba 5 czy 6 rat, ale nie bylo to mozliwe, bo patent polega na tym, ze jedna rata nie moze przekraczac 50% dochodu miesiecznego... Ja sam nie zarabiam (powiedzmy, ze mam "stypendium" ;) ) no i musialem zgodzic sie na 8 rat... albo 9:P Oprocentowanie wyszlo chyba 12%, no ale masz bron od reki, nie majac od razu pelnej kwoty. Pamietaj, ze jeszcze w okresie splaty bedziesz te bron eksploatowal, potrzebna jest amunicja, chociaz w wypadku shotgun'ow chyba nie schodzi tak szybko, jak w wypadku AEG'ow. Ogolnie rzecz biorac to mysle, ze warto kupic na raty. Oczywiscie kazdy musi wyjsc na takiej transakcji na swoje: ty masz bron od reki za 10% jej wartosci, potem splacasz co miesiac, a bank w zamian za to nalicza odsetki. Cos za cos...

 

Co do samych shotgun'ow, to moge jedynie opisac wrazenia z "ogladania i macania" (zeby mi ktos nie zarzucil, ze nie strzelalem i po cholere sie wypowiadam). Bedac wlasnie w FA moglem organoleptycznie zbadac SPAS 12. Rozmiarem giwerka robi spopoore wrazenie :) W calym stosunkowo futurystycznym wygladzie brakuje jedynie skladanej kolby (mozna ja osobno dokupic, ale FA chyba jej nie ma), ktora jakby nie patrzec jest kwintesencja SPAS'a. Jak na moj gust wykonany z hmm... zbyt plastikowego plastiku :P Jedynie zwykly polblyszczacy. To korpus, uchwyt przedni sprawia calkiem solidne wrazenie, chwyt pistoletowy tez daje rade. Ciezko jest go przeladowac, ale jak juz to zrobisz... to lepiej nie byc po drugiej stronie luf :) To cos ma przyrzady celownicze, ale po co z nich korzystac?? :) Zreszta jak nie masz kolby to jest to w praktyce niemozliwe. Tyle z doswiadzcen sklepowych. SPAS'a cenie glownie za nietuzinkowy wyglad, na polu shotgunow mocno sie wyroznia. Z kolei Ithaca ma nad nim te przewage, ze mozna ja podczepic pozniej pod M4 RIS'a i juz masz Masterkey'a :) Wybor nalzey do Ciebie ;)

Link to post
Share on other sites

Takze wtrace swoje trzy grosze na temat nie co odlegly Nie mam SPASa ani Ithaca'i (firmy Dong San), ale jak slusznie zauwazyl Look Out! zadne nie maja kolby. Otoz ponad pol roku strzelajac ze slabszego odpowiednika shotguna Ithaca musze powiedziec, ze nie nastrzelasz sie precyzyjnie z tak skontruowanych modeli. Oba maja klimat i wybor miedzy nimi jest w zasadzie kwestia gustu, ale wez pod uwage brak kolby - jak napisal moj poprzednik, sprawne i wygodne celowanie jest bardzo utrudnione. Szczegolnie w terenie otwartym sprawia to problem.

 

A gdybym ja mial wybierac, wybralbym SPASa. Bo jest sliczny. ;-)

 

Choc za nieco wyzsza cene (a moze juz za tyle samo? Nie pamietam, ile kosztuje SPAS) mozna juz dostac w Military.pl w Sopocie elektryka z bateria i dwoma Hi-cap ami (XM177 Cyberguna, stara cena na stronie to 999 PLN ale w sklepie otrzymalem informacje, ze ten karabinek kosztuje juz tylko 890 PLN).

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

Uuuu.. Kret, co do tego XM'a z 3PSA to, zgodnie z wieloma komentarzami na tym forum, to nie bylbym taki optymistyczny. Zwroc uwage chociazby na jego wage: nieco ponad kilogram, podczas gdy XM z TM wazy drugie tyle, jest zapewne o niebo lepiej wykonany (caly czas bazuje na wspomnianych komentarzach - jakby ktos mi chcial znowu zarzucic, ze gadam jak gluchy o V Symfonii Bethoveena :P ) a kosztuje wg. mnie TYLKO 300 PLN wiecej (zakladajac, ze cena XM'a z 3PSA to 999,-). Pamietaj, ze jeszcze tanszy jest ogolnie chwalony Famas... taki uroczy bull-pupik ;)

 

A wracajac do SPAS 12: to taka Britney Spears wsrod ASG :D I jedno i drugie jest tak samo glosne, jest wzglednie piekne (trzeba pokochac albo znienawidzic) i ma tyle samo plastiku :P Chociaz Britney w kategorii tworzyw sztucznych chyba przoduje :P No chyba, ze zaladujesz SPAS'a do pelna ;) ... No i SPAS nie jeczy na partiach wokalnych: gdy on przemawia - ludzie sluchaja =)

Link to post
Share on other sites

Look Out - wszyscy ludzie, ktorzy opisywali mi XM 177 Cybergun AEG bazowali na opiniach ludzi, ktorzy co najwyzej mieli go w reku. Ja takze mialem go w reku. Jest lekki jak cholera. Ale magazynki nie przypominaja takich produkcji HFC czy UHC, ale sa normalnymi Hi Capami. Bateria to nie stick, ale bodajze large (nie wiem, bo nie znam sie).

Nie wiem, jak to niesie ani jakie ma osiagi, ale tez nikt inny mi tego nie byl w stanie powiedziec.

I piszesz, ze "tylko" 300 zlotych wiecej za TM. Nieprawda. W cenie 890 zlotych (to potwierdzona informacja, zadzwon do Military.pl) otrzymujesz w sklepie karabin, dwa hi capy i baterie (plus kulki i urzadzenie ladujace hi capy chyba). Nawet kupujac w FA, gdzie baterie takze dostajesz za darmo, dostajesz tylko 1 magazynek w komplecie. Kupujac co innego w Military.pl musisz tez dokupic baterie. Pomijam fakt, ze 300 zlotych nawet to wcale nie takie "tylko", a jesli uznasz cene 890 to za te zaoszczedzone pieniadze mozesz kupic sobie ladowarke.

 

Tyle w kwestii XMa, przepraszam za zajmowanie innego tematu.

 

Co do SPASa, to porownanie go do Britney Spears jest bardzo interesujace. ;-) Czy ladowanie go do pelna i fakt, ze tez ma duzy przod to byly jakies glebsze aluzje? ;-)

Uzupelnie wypowiedz - moze i ludzie go sluchaja, ale niestety jaka sie w porownaniu do elektrykow ;-)

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...