Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 0.28 problem


Recommended Posts

witam.

Mam CM 0.28. Wszystko było pięknie i cudownie, aż do dziś gdy odmówiła posłuszeństwa. Podpiąłem batke, oddaje strzał zonk. Pierwsze podejrzenia batka.

Wziąłem miernik i wychodzi, że niby napięcie jest odpowiednie. Dla pewności zmierzyłem jeszcze pod obciążeniem (żarówka samochodowa) wszystko ok. mało tego pożczyłem mikroprocesorówke, rozładowałem naładowałem - wszystko ok. Podłaczam i słyszę jakby cichy stuk przy każdym strzale gdzieś w GB.

 

Wiem, że przez internet to sobie można pogwizdać i najlepiej dać komuś do naprawy. Może jednak ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc?

Link to post
Share on other sites

IMHO: podłącz silniejszą, działającą batkę pożyczoną od jakiegoś kolegi, może się gearbox odblokuje i już będzie śmigał z Twoją batką... jeśli nie zadziała, to nie rób tego dalej, bo może coś się w środku zrąbało...

Edited by relevant
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

z racji tego, że nie mogę edytować piszę post pod postem. Może ktoś będzie miał podobny problem i pomogę.

Dziś zadzwonili do mnie z serwisu Krakmanów i okazało się, że ten cichy stuk to silnik, który uderza w zębatkę w GB ale nie jest w stanie go przekręcić. Bateria jednak okazała się do dupy. Rozwiązanie zakup nowego aku najlepiej 9,6V.

 

relevant miał rację.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Miałem ten sam problem......Wkładam batke i ZONK ! Rozebrałem CM.028-s na części pierwsze i okazało się że w silniku kawałek drucika odgioł się i dotykał czegos metalowego....W ten sposób następywało zwarcie i w ogóle nie strzelał...

Link to post
Share on other sites

Ja miałem ten sam problem w eMce rozwiązań jest kilka za słaby silnik u ciebie odpada ale bezpiecznik to może być to. Ja miałem to samo silnik nie miał siły uciągnąć Gb na 9.6v tylko dlatego ze bezpiecznik był złe włożony przez osobę która robiła eMke. Koszta wymiany bezpiecznika to w przybliżeniu 1 pln więc warto bo możliwe ze to akurat to.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...